Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено клио 2-пали и гасне студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рено клио 2-пали и гасне студено

    Както става ясно от заглавието,колата е рено клио 2 1.2 нензин 2002 година.Откакто застудя колата започна сутрин при първото палене да запалва веднага,и след това гасне.Така пет шест пъти,после запалва и държи 1000 оборота.През целия ден,след престой на паркинга си пали от раз.Смених температурен датчик,с което ми се изчерпаха идеите.Колата няма газ.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Рено клио 2-пали и гасне студено

    Ниско налягане на бензин в рейката. Бензинова помпа, клапан, регулатор на налягане.
    Дай 5-6 пъти на контакт и виж дали ще запали по-лесно. После измери налягането в рейката.

    Коментар


    • #3
      От: Рено клио 2-пали и гасне студено

      Добре,утре сутрин ще пробвам това с даването на контакт няколко пъти.Интересното е че започна да го прави,когато застудя.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Рено клио 2-пали и гасне студено

        Моторче за празен ход или гумички на смукателните колектори евентуално.
        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

        Коментар


        • #5
          От: Рено клио 2-пали и гасне студено

          На жената Клиото /1,4 16 клапана/ менеше оборотите и ги потдържаше доста високи когато му бяха скапани уплътненията на всмукателния колектор.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #6
            От: Рено клио 2-пали и гасне студено

            Прилича ми на регулатор на налягането. Намери го. Има тънко маркуче, което смуче вакуум от колекторите. Откачи маркучето. Ако е пълно с бензин, значи мембраната на регулаторът е спукана и той трябва да се смени. Маркучето трябва да е абсолютно сухо.

            Когато ми се случи, интересното беше, че колата започна да пали от четвърт. Буквално с чукването на стартера. Пали и веднага угасва. После повечко въртене и тогава палеше. Докато нормално си палеше на втория оборот на стартера.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Рено клио 2-пали и гасне студено

              Днес запали от първия път,малко се зачуди дали да изгасне но задържа обороти.Регулатора на налягането,явно е в резервоара защото не можах да го намеря.Бензинопровода е с бърза връзка на рейката и ще мисля за преходник,за да замеря налягането.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #8
                От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                Може и бензиновата помпа да си е тръгнала и да не прави добро налягане. На повечето коли от тия години включва за малко докато е на контакт, а постоянно работи когато запали двигателя. За това ти казах да го нацъкаш 5-6 пъти.

                Коментар


                • #9
                  От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                  Това с даването на контакт няколко пъти,щях да го направя ако не запали от първия път,но колата запали веднага.Ще я пробвам всякак през следващите дни,но няма да оставя докато не намеря проблема.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                    Малко развитие,смених температурния датчик,и уж всичкобеше ок,до днес когато температурите паднаха на минус 6.Запали много трудно,с много въртене,като не даваше признаци за палене,запали с педала на газта до дупка и по продължително задържане на стартера.Давах 5-6 пъти на контакт,за да качва помпата,никакъв ефект.Температурния датчик е с три крачета,ама хич ме няма по тоците и не знам как се мери,да не би новия да е прецакан,ако въобще проблема е от този датчик.Давайте насоки.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                      Днес си направих уред за мерене на налягането на бензина,понеже е с бързи връзки и малко се забавих с тази моя проба.Та,при даване на контакт,манометъра скочи до 1,5 бара,със завъртане на стартера достигна 3,3-3,5 бара.След запалване,подържаше 3,3 бара.Разглобих колекторите и извадих дюзите,утре ще ги давам да ги чистят.Колата никога не е имала газ.Какво трябва да гледам относно налягането?Какво трябва да бъде то,трябва ли да се задържа,за колко време?
                      Абе това рено започва да ме ядосва,ама жената си го харесва,та трябва да го оправя.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                        Здравей!
                        След като е проверено налягането и температурния датчик, остава да се проверят и дюзите. Карам бензинов автомобил на газ, от доста време пали или от третия или 4-тия път.Чета по форуми, звъня на колеги майстори и всеки вдига рамене. Едни казват прецакват се корекцийте, други виж си помпа.
                        Проверих абсолютно всичко, като се поне от горивно налягане, мине се през температурни датчици и датчици колянов и разпределителен вал, нищо и половина. Горивното налягане е в норми, клапаните са регулирани в необходимите сервизни лимити и колата си пали трудно студена. Свещи и кабели сменени и какво ли още не и не иска да бръмне чакмак и това си е.
                        Махнах и изключих газта, да не би да бърка времената, същата песен. Измита дроселова клапа, почистено и смазано стъпково моторче и пак нищо и нищо.
                        Накрая един познат вика, "Абе бензина как е , пали ли се, защото ако не се пали какво искаш!"
                        Източих бензин в една метална кутия и ооооо, чудоо пали се само с открит огън , след като тодам искра към запалителна свещ над парите на бензина по никакъв повод не иска и не иска да пламне. Опитах и с искров генератор и нищо ,и нищо. Източих всичкия бензин и хайде за подпалки на печката, но ми прави,че като го паля с клечка кибрит голи с един пушлив пламък и трудно се пали, чудо на чудесата с една дума.Заредих 100 октанов, от оборотна бензиностанция и паленето се подобри значително, еййй, ейййй, еййй, не спряха да ни цакат тия "наще" си хора, не никой друг.Уж зареждам от една реномирана бензиностанция , но само 95 , няма да сипя от скъпия я, нали съм българин гледам да не се прекарам със скъпото, за това ще мина по дългия и труден път.
                        Та в крайна сметка опитай няколко бензиностанции и тогава почвай да търсиш причини по механичната част, защото наистина излиза много по-скъпо.
                        Успех!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                          Дадох дюзите за почистване,и като отидох да си ги взема,човека понеже ми е познат,ми каза че дюзите са ок,но въпреки това ги е почистил.Има машина на която се закачат дюзите и симулира работата на мотора,подава се импулс,и впръсква в едни колби,виждаш как пръска дюзата.Сглобих всичко,като се вкарах в един голям филм с О-пръстените на дюзите,но в крайна сметка ги сглобих.Сега колата пали,но и температурите са положителни,ще видим пак като застудее.За бензина-като го взех го карах само със 100 октана от една голяма верига имайки за лого ''мида''.Нямаше никакви проблеми.Сега мисля пак да започна със същия бензин,да видим.Пробвано на кросова машина,със 100 октана пали от първото ритане,а като и се сложи 95,от второто-третото.Не знам,като застудее,ще видим.Само клапаните не съм проверявал,но ако трябва и тях ще видя.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                            Днес си направих уред за мерене на налягането на бензина,понеже е с бързи връзки и малко се забавих с тази моя проба.Та,при даване на контакт,манометъра скочи до 1,5 бара,със завъртане на стартера достигна 3,3-3,5 бара.След запалване,подържаше 3,3 бара..
                            Още на контакт трябва да удари 3 ат. ,по ниското налягане е признак за пропуск в обратния клапан на помпата(изпразва магистралата през нощта) и за няколко секунди не може да "напълни". Това е идеята с няколкократното даване на контакт. Ако при 1.5 ат. въртите със стартера началните дози ще бъдат малки и само ще намокрят свещите, а паленето става проблемно!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рено клио 2-пали и гасне студено

                              При меренето,колата не беше палена.Разкачих бързите връзки за да монтирам уреда,при разкачането нали се губи налягането в системата?Регулатора на налягането,филтъра и ако има някакъв обратен клапан,са в кошницата на резервоара.При подаването на контакт,помпата прави 1,5 бара,а със завъртане на стартера,автоматично става 3,5 бара.Така налягането в цялата система е 3,5 бара.Не знам дали трябва да е така,или още с подаването на контакт налягането да е 3,5 бара?Пробвал съм няколкократно даване на контак,но няма ефект при запалване.Сега в топлото време си пали,като първоначално отива да гасне,но като се подаде 1-2 пъти газ и стабилизира оборотите.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X