Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лексус RX или тлк 120 или 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • лексус RX или тлк 120 или 200

    Здравейте! Моля за мнения формирани от опит. От две години карам ТЛК120 и съм много доволен, но винаги съм харесвал и 200. Тук сред форума в различни теми има изказани мнения, че по-добре 200 макар и по-старо от 120 или 150, както и, че е по-добре лексуса. Защо? Единственото нещо което ми липсва, е повече мощност в 120-та. RX-а с цял мост ли е отзад? С въздушно ли е? Не е ли с по-стегната возия от 120-та с въздушното? Какво е по-доброто на 200 спряма 120, освен динамиката и обемите? Разходите по 200-цата е ясно, че са по-големи. Наистина ще съм благодарен за отговорите, че като ми се забие нещо в тиквата ... Оглеждам се за 200 след 2012-та. Помагайте за да спра да се чудя!

    Поздрави!

  • #2
    От: лексус RX или тлк 120 или 200

    Опит с тия нямам

    Кое е по-доброто от 200?

    Говорим за удобство,ускорение,скорост по какъв да е терен,системи за сигурност,системни извън пътя като кроул контрол примерно,проходимост,доработки и части за модела..........

    Различен клас са това което сравняваш,RXa не е LXa та да го поставяш рамо до рамо с 200та,виж ако целта е да оправдаеш покупката и да си навиеш на мерака..........ВЗИМАЙ,НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ,само в парите е разликата
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: лексус RX или тлк 120 или 200

      Сегашната ми 120ка е с всички възможни към 2009-та екстри, а съм се загледал в 200-цата 2011-2013г. Кво ще кажете? Абе може и да е тъп въпроса, ама кат не ми е ясно ...

      Коментар


      • #4
        От: лексус RX или тлк 120 или 200

        120 и 200 са различни в много отношения. По-малката е наследник на light duty сериите, по-голямата на heavy-duty. Разликата са от рама, до много други неща като цяло. След като във 120 не ви достига мощност, помислете за Lexus GX 470. Това е 120ка, с бензинов v8, като в ТЛК 100, но 280к.с. В някои отношения по-добре изпълнен автомобил, като обезшумяване например.

        Коментар


        • #5
          От: лексус RX или тлк 120 или 200

          Аз бих погледнал за внос от щатско за ГХ 470 примерно.
          Има салвиджи (с леки външни забележки ) за по 10000 долара там.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: лексус RX или тлк 120 или 200

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Аз бих погледнал за внос от щатско за ГХ 470 примерно.
            Има салвиджи (с леки външни забележки ) за по 10000 долара там.
            "Салвиджи" вече отказват да регистрират в Клета Майка.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: лексус RX или тлк 120 или 200

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              "Салвиджи" вече отказват да регистрират в Клета Майка.
              А как местните милиционери разбират по талона ли, че колата е "салвидж". Демек там го пише?

              Питам 'щот незнам как седи въпроса. И това от кога?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: лексус RX или тлк 120 или 200

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                А как местните милиционери разбират по талона ли, че колата е "салвидж". Демек там го пише?

                Питам 'щот незнам как седи въпроса. И това от кога?
                Да, колата е със salvage title (различен в различните щати, но нещо подобно):

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200159795.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5802259

                В някои щати може да се регистрира, но в повечето - не може и нашите катаджии, естествено, се правят на по-големи светци от папата.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: лексус RX или тлк 120 или 200

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Аз бих погледнал за внос от щатско за ГХ 470 примерно.
                  Има салвиджи (с леки външни забележки ) за по 10000 долара там.
                  Всъщност хубавите екземпляри са категорично над 15000 долара, но разбирания разни. В други теми хора тук обясняваха как за до 5000 долара ще си купиш и прекрасна 80та серия. Така беше гооооре-долу, но в далечната 2005-та. Имайки предвид, че вноса не е от днес за утре и не струва малко, аз не бих взел евтина кола от Америка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: лексус RX или тлк 120 или 200

                    Благодаря за отговорите! Лексусите с цял мост ли са като ТЛК-тата?

                    Коментар


                    • #11
                      От: лексус RX или тлк 120 или 200

                      Lexus GX 470 е с цял мост отзад, както ТЛК 120 и 200, които се обсъждат тук. Напрактика, този лексус е един и същ автомобил като тлк 120, но с по-добро изпълнение в интериор и други дребни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: лексус RX или тлк 120 или 200

                        5 стинки и от мен:
                        Както не веднъж се каза Lexus е по-добрата Toyota.
                        120/GX е същото.
                        Ако не те вълнува по-високият разход на гориво, редките части втора ръка, и че редовно го гледат кат голям камък, GX вероятно ми е в топ три автомобил.
                        Правилно се каза ЛК 200 е друга категория, редно е да се сравнява с LX 570.
                        И отново лекса си е по-добрата и скъпа алтернатива.
                        RX е нелош, но не е джип.SUV-че приятно за каране.
                        На въздух по-често, абе височко комби.Дано съм бил полезен.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • #13
                          От: лексус RX или тлк 120 или 200

                          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                          ... Ако не те вълнува по-високият разход на гориво, редките части втора ръка, и че редовно го гледат кат голям камък, GX вероятно ми е в топ три автомобил...
                          В някои режими вероятно, в други разликата ще е (почти) никаква.

                          Коментар


                          • #14
                            От: лексус RX или тлк 120 или 200

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            В някои режими вероятно, в други разликата ще е (почти) никаква.
                            Моя, с моя начин на каране ми дава 11.5

                            Коментар


                            • #15
                              От: лексус RX или тлк 120 или 200

                              Няма как да сравняваш 120 с 200.
                              Все едно Аклас с Еклас
                              или Поло с Пасат
                              или....
                              даже и тия сравнения не са коректни
                              По нашите земи не съм срещал 6 цилиндрови дизели на 120 ка , камо ли 8цилиндрови
                              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X