Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged

Място
    София
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged

Здравейте.

Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged.

Кой от двата бензинови джипа е по-добрия избор според вас от гледна точка на комфорт, здравина, надеждност, лекота на управлението и поддръжка?
    Ще се кара предимно на алфалт, най-много някой черен път.
    Определено Рейджа е много по-проходим от Инфинитито, но това не е най-важното в случая.
    Разликата в мощността на двигателите (особено ако Инфинитито е FX37) също не е от съществено значение, разхода на гориво също.

Кой джип бихте купили вие, ако и двата са в еднакво техническо състояние и на една и съща цена?

Джипът ще се купува от Швейцария, като максимални километри - около 150к.

Предварително благодаря за отговорите!

Поздрави

П.п. За Рейнджа съм слушал само негативни коментари, колко бил трошлив и как за някои от ремонтите по него се сваляло купето от рамата, но все от хора, които не са имали такъв джип.
    За Инфинитито само суперлативи с изключение на това, че е доста скъпо за поддръжка и няма много части за него.

sonda е офлайн
    Дани Обретенов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    3,649
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged

Цитат Мнение на pifakiz Преглед на публикациите
    Здравейте.

Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged.

Кой от двата бензинови джипа е по-добрия избор според вас от гледна точка на комфорт, здравина, надеждност, лекота на управлението и поддръжка?
    Ще се кара предимно на алфалт, най-много някой черен път.
    Определено Рейджа е много по-проходим от Инфинитито, но това не е най-важното в случая.
    Разликата в мощността на двигателите (особено ако Инфинитито е FX37) също не е от съществено значение, разхода на гориво също.

Кой джип бихте купили вие, ако и двата са в еднакво техническо състояние и на една и съща цена?

Джипът ще се купува от Швейцария, като максимални километри - около 150к.

Предварително благодаря за отговорите!

Поздрави

П.п. За Рейнджа съм слушал само негативни коментари, колко бил трошлив и как за някои от ремонтите по него се сваляло купето от рамата, но все от хора, които не са имали такъв джип.
    За Инфинитито само суперлативи с изключение на това, че е доста скъпо за поддръжка и няма много части за него.
    Здравей !А защо не погледнеш ето тази обява :

https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=230606

Гледан, хубав автомобил, с в сичко ясно по него, история и т.н ! Ще ти е по-лесно , отколкото швейцарският нов внос, и финансово, и като очаквания...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

Място
    София
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged

Благодаря много!
    Забравил съм да уточня годините на производство.
    2010 - 2012 година и за двата джипа.

Питането ми е за този модел на FX:
    Име:  IMG_0181.jpg
Прегледи: 524
Размер:  253.4 Кб
    Последно редактиран от pifakiz ; 10-11-18 в 08:44

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,025
    Точки (при гласуване)
    26

Ровера с този мотор го има в 2 поколения.

Място
    Bulgaria Sofia
    Публикации
    7,399
    Блог Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Re: От: Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged

Благодаря много!
    Забравил съм да уточня годините на производство.
    2010 - 2012 година и за двата джипа.

Питането ми е за този модел на FX:
    Име:  IMG_0181.jpg
Прегледи: 524
Размер:  253.4 Кб
    И двата съм ги карал, 5.0 и 3.7, имам ex37 със 3.7мотора. Прости и здрави колички. 3.7 мотора се усеща по динамичен. Нямат хронични проблеми, мойта стана на 210 000 и по нея не е правено нищо съществено, а я поддържам много добре, да не кажа прекалено. 5.0 е много добър мотор, много е разтоварен, динамиката е много добра, ще харчи с 1-2 литра над 3.7. Среден разход на мойта 11.8 в момента, на 5.0 ще си 14-15 заради по тежкото купе. Не харесват много газифициране, въпреки, че им слагат. И двата мотора са много нервни и усещането е за спортен автомобил.
    И двата бензина вървят по добре от дизела, според мен хич не гледай печките.

4х4 системката е много добра, за сняг и лед е прекрасна, въпреки че е до поискване. Скоростната кутия включва много мазно, без никакви придърпваня. Двигателя си е чист нисански не участва рено. 3.7 е базата на двигателя, който слагат на нисан гтр. Окачването е много твърдо и с много къси ходове, не става за оффроуд. Автомобилчето си е шосейна бегачка. Багажника е малък.

Поддръжката не е скъпа, страшно става ако ти потрябва фар или решетка, афтермаркет части няма, само оригинал. Задължително пълно каско.
    Последно редактиран от Daniel ; 10-11-18 в 11:30

Място
    София
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря Daniel!

Дизел няма да взема със сигурност, въпреки че много хвалят FX30d.
    Като гледам колко познати патят от дюзи, дпф-и, турбини, егр-и и т.н., едва ли някога бих взел дизелов автомобил.
    Газ също не мисля да слагам.
    Сегашната ми кола е бензинова с 300-тина коня двигател и ми се иска новата да е по-мощна от нея.

Казваш обаче, че Инфинитито има много твърдо окачване.
    Това значи ли, че подрусва доста и има кофти возия?

Място
    Bulgaria Sofia
    Публикации
    7,399
    Блог Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Re: От: Infiniti FX50 5.0 V8 (FX37 3.7 V6) или Range Rover Sport 5.0 V8 Supercharged

Благодаря Daniel!

Дизел няма да взема със сигурност, въпреки че много хвалят FX30d.
    Като гледам колко познати патят от дюзи, дпф-и, турбини, егр-и и т.н., едва ли някога бих взел дизелов автомобил.
    Газ също не мисля да слагам.
    Сегашната ми кола е бензинова с 300-тина коня двигател и ми се иска новата да е по-мощна от нея.

Казваш обаче, че Инфинитито има много твърдо окачване.
    Това значи ли, че подрусва доста и има кофти возия?
    Возията според мен е много добра, това ми е първия автомобил, който не ме изморява на дълъг път. При 140 двигателя не се чува, пълна тишина. Държи се много добре на пътя и няма никакво клатушкане, въпреки, че е висока.

За сравнение бмв 3 ка 2016 година вози като каруца.
    Санта фе 2 също.

За 2 години и половина на мойта врътнах 110 000 км, та не е като дс не съм я карал.

Не знам какво му хвалят на дизела, първо много харчи, 13 извънградско, толкова и градско. Вяла динамика над 100, даваш газ сваля предавка, тръгва да излита, но нямаш обороти. Турбо дупката си я има, не съм свикнал и много ми пречи. Двигателя е нисн рено, на рено се слага само на лагуна. Лично на мен не ми хареса. Страда си от всички проблеми на съвременен дизел.

П.С. Ако ще купуваш инфинити, задължително смени масла скоростна кутия и диф. По ръководство не се сменят и дори и супер поддържан автомобил да купиш, имай едно на ум, че не с сменяни.
    Последно редактиран от Daniel ; 10-11-18 в 21:42

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,832
    Точки (при гласуване)
    20

Не знам как вози Инфинитито,но бай Рангел е на въздух.От както се возя на въздушно окачване,за друго неща и да чуя.
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    вАРНа
    Публикации
    799
    Точки (при гласуване)
    5

Ако няма да караш силно пресечен терен взимай Инфинитито, по-икономично, по-бързо и...не вози по-зле от РР-то, а и позицията зад волана е по-приятна, като в скъп спортен автомобил!
    мисля, да зема а се замисля...

Сходни теми

1. Мнение за Range Rover Sport supercharged
    От Мартиннан във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 14
    Последно мнение: 28-06-18, 09:06
  2. BMW X5 или Range Rover Sport
    От bvlgari във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 28
    Последно мнение: 27-04-17, 07:53
  3. Range Rover Sport vs Range Rover Vogue
    От Vinci във форум Общи приказки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 21-11-15, 22:22
  4. Range Rover Sport и Land Rover Discovery III - 2.7TDV6
    От noname12 във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 12
    Последно мнение: 30-03-14, 22:49
  5. Range Rover Sport 2.7
    От vlado segov във форум Общи приказки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-03-14, 21:24

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •