Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 93

Тема: Наши граничари ще бъдат съдени за убийство в Турция

Място
    По света...
    Публикации
    4,811
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Exclamation Наши граничари ще бъдат съдени за убийство в Турция

Здравейте,

Извинявам се ако темата съществува или е била вече разисквана но лично доста се разтревожих от тази новина ако дори и частично е вярна - ЛИНК

Накратко, нашите граничари са вършили служебните си задължения, българските институции не намират състав на престъпление и всичко е наред в РБ.

Според новината по-горе обаче нашите граничари ще бъдат съдени убийството на турски гражданин – бракониер-нарушител на държавата ни граница

в Турция и не може ние като държава да НЕ ги предадем на Турция, причините са описани в новината.

Не видях много по медиите да се тиражира новината, което на мен ми мирише на скатавка и бягане от отговорност на нашите родни властимащи.

Бих помолил първо за проверка на новината и потвърждение за истинност?

Ако е вярно то тогава мисля, че трябва малко по-добре да се запознаем със ситуацята и да опитаме да помогнем в две посоки - разискване и споделяне на информацията с цел публичност и второ може би финансова помощ и наемане на сериозен, добър екип защитници, а не формалните незаинтересовани защитници назначени от държавата и т.н.
    Последно редактиран от BatGeorgeone ; 09-11-18 в 16:06
    Бъдете живи и здрави

Място
    Перник
    Публикации
    1,803
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Наши граничари ще бъдат съдени за убийство в Турция

Линка сочи към Блиц а това е медия на която дори на датата не бих се доверил.
    Дори не си направих труда да я прочета там.
    Ако такава "новина" няма в друго издание, най-вероятно е поредният опит да блицнат.
    LZ5AF

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,586
    Точки (при гласуване)
    27

Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    Пловдив
    Публикации
    327
    Точки (при гласуване)
    2

Последната новина е , че съда е отказал да ги разпита , което означавало , че са невинни ( пак по информация на медиите ) .

Място
    По света...
    Публикации
    4,811
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на gy6ter Преглед на публикациите
    Последната новина е , че съда е отказал да ги разпита , което означавало , че са невинни ( пак по информация на медиите ) .
    Което ако е вярно може и да е причината нашите граничари да НЕ могат да се защитят с междудържавното споразумение изключващо екстрадиране, именно защото оправдателна присъда не е имало, спогодбата гласяла нещо от рода на ако си осъден или оправдан от едната държава то другата не може да поиска екстрадиране за съд по същото дело...
    Бъдете живи и здрави

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,971
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    ...
    Бих помолил първо за проверка на новината и потвърждение за истинност?
    Случаят е мътен колкото си искаш, не знам кое имаш за истинност. Обсъждан е тук още когато стана белята. Делото май въобще не влезе в съд (български).

Накратко: граничарите са невинни по техни показания. Разпитвани са само те. Всякакви други обстоятелства (конкретно място на събитието и юрисдикцията му, място на смъртоносната рана по тялото на убития и обяснението защо е точно там, предишно познанство и отношения между граничаря и рибаря, сведения от трети лица, данни от технически средства в граничарската лодка, рибарската лодка и на брега, наличие и количество на улова) са недоизяснени и леко неглижирани.

Носят се доста пикантни, за сметка на това - упорити слухове.
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Място
    вАРНа
    Публикации
    799
    Точки (при гласуване)
    5

Дело не е имало, защото следствието е прекратено, поради липса на престъпление! Ако имаше дело и решението е оправдателна присъда, според някаква спогодба, турците нямаше да имат право на претенции, но...някои наши юристи, са с купени дипломи явно!
    мисля, да зема а се замисля...

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,724
    Точки (при гласуване)
    13

Ако ги дадат на турски съд ще е предателство !Защитили са Държавна граница и са спрели нарушител!Турците свалиха руски самолетза нарушаване на държавна граница!Що не го прихванаха и ескортираха до напускане на границата или до летище?Случаите са различни ,но смисъла е общ!Има нарушител ,има противодействие срещу него с летален изход ,това е!Тия хора държавата трябва да ги защити 100%!Пожелавам им благоприятен изход от ситуацията!Не е лошо да има гласност за развитието!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,864
    Точки (при гласуване)
    4

Този случай е стар, но недоизяснен. С турското дело не съм запознат, но делото, което роднините на убития водиха пред ЕСПЧ го има качено в нета. Може да го видиш-там е паднала юнашка стрелба с автоматично оръжие и е цяло чудо, че има само един убит.
    Представите за "държавна граница" изградени по времето, когато доста от пишещите тук са си изкарали службата в Гранични войски не са вече особено актуални. Факт е, че по онова време службата там хич не е била лека и извън всяко съмнение е била много отговорна. Но това е било тогава. За съжаление обаче, макар ГВ отдавна да няма и охраната да е под шапката на МВР, оборудването, тактиката и подготовката не са мръднали много от нивото на 60-те години. Система, която не държи никаква сметка за живота на собствените хора, още по-малко за този на евентуалните нарушители на границата. Основно място там продължават да си заемат патлаците. Вероятно най-идиотския начин да се опиташ да спреш нарушител в морето.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Място
    София
    Публикации
    22,978
    Точки (при гласуване)
    82

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    ... Основно място там продължават да си заемат патлаците. Вероятно най-идиотския начин да се опиташ да спреш нарушител в морето.
    Доста убедителен обаче ...

Място
    ЯМБОЛ
    Публикации
    1,748
    Точки (при гласуване)
    19

Със Закона за ратифициране на Европейската конвенция за взаимопомощ по наказателноправни въпроси, в чл. 1, т.1, б. „а“, Република България е направила резерва по чл. 2 от Конвенцията, като е заявила, че отказва правна помощ в случаите, когато спрямо същото лице, за същото престъпление има влязла в сила присъда, постановление или определение за прекратяване на делото, както и когато наказателната отговорност е погасена, поради изтичане на предвидената в закона давност. Съдебният състав прие, че според разпоредбата на чл. 2, б. „b“ от цитираната Конвенция, ако замолената страна счете, че изпълнението на молбата би могло да накърни суверенитета, сигурността, обществения ред или други интереси, правната помощ може да бъде отказана.
    Според Районен съд – Бургас, в случай на изпълнение на молбата за правна помощ на Първи тежък наказателен съд – гр. Къркларели, Република Турция, би бил накърнен суверенитета на Република България. Освен това за престъпленията е изтекла абсолютната погасителна давност, изключваща наказателно преследване съгласно НК на Република България.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    10

Аз бих се замислил доста, ако ми се наложи да защитавам Република България, след подобни новини. Най-вероятно не бих я защитил. Не и с такива управници-предатели.
    Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    ...Носят се доста пикантни, за сметка на това - упорити слухове.
    Подобни мнения още повече ме убеждават, че няма какво да защитавам...

Място
    Димитровтрад
    Публикации
    545
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на dimkaraganchev Преглед на публикациите
    Аз бих се замислил доста, ако ми се наложи да защитавам Република България, след подобни новини. Най-вероятно не бих я защитил. Не и с такива управници-предатели.

И аз така мисля.

Място
    Копривщица
    Публикации
    14,379
    Точки (при гласуване)
    43

В случая, последното защитено от този Цонков, е република България (ако изобщо има република България в "защитеното").
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,971
    Точки (при гласуване)
    60

С такива защитници, врагове не ни трябват.

Утре ако някой турски граничар утрепе българин, какво правим? Турците няма да разследват случая, нали техния човек е защитавал границата. Ще разпитат другите двама негови колеги - и по живо, по здраво.

Какво правим, когато родната полиция за пореден път утрепе българин? Ама криминално бил проявен, глупости разни разправят и наказан - никой.

И айде, че никой не е наказан - иди дойди, ама никой не е и разследван. Излизат със всякакви нелепи обяснения пред медиите - и това минава.

Не сме 1965 година, нищо че милицията ПАК е биещото сърце на държавата.
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,232
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    .....За съжаление обаче, макар ГВ отдавна да няма и охраната да е под шапката на МВР, оборудването, тактиката и подготовката не са мръднали много от нивото на 60-те години. Система, която не държи никаква сметка за живота на собствените хора, още по-малко за този на евентуалните нарушители на границата. Основно място там продължават да си заемат патлаците. Вероятно най-идиотския начин да се опиташ да спреш нарушител в морето.
    И тогава, и сега, всяка граница си е граница и отговорен за неприкосновеността и е същия. Ораняваш я сам, като спалнята. И не е на добре, ако оставиш да я охранява армия, като сега. Иначе нюанси разни в случая.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,232
    Точки (при гласуване)
    17

Гемиите им за калкани по времето на житната афера какво беше?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    София
    Публикации
    4,824
    Точки (при гласуване)
    23

С такива защитници, врагове не ни трябват.

Утре ако някой турски граничар утрепе българин, какво правим? Турците няма да разследват случая, нали техния човек е защитавал границата. Ще разпитат другите двама негови колеги - и по живо, по здраво.

Какво правим, когато родната полиция за пореден път утрепе българин? Ама криминално бил проявен, глупости разни разправят и наказан - никой.

И айде, че никой не е наказан - иди дойди, ама никой не е и разследван. Излизат със всякакви нелепи обяснения пред медиите - и това минава.

Не сме 1965 година, нищо че милицията ПАК е биещото сърце на държавата.
    Хм, хм. То всичко много хубаво, ама... Ако правилно си спомням фактологията (която апропо май не се оспорва и от роднините на загиналия) не е като граничните полицаи да са застреляли случайно шляещи се рибари. Имало е и гоненица с граничния катер, и когато най-накрая успяват да ги спрат и да се качат на борда на гемията - са им скочил с канджи и колове. Отново - това са моите спомени от историята, може и да бъркам.

Не че нещо - ама нали се сещаш какво ще ни се случи на нас двамата, ако решим да си играем на гоненица с Бреговата охрана на САЩ, примерно. И като ни спрат - да им скочим на бой с колове. Не един изстрел - на гевгир ше ни направят. И ще са прави. Щото Ordnung muss sein. Не напразно дори меките китки от ЕСПЧ са отказали да заведат дело по жалбата на роднините на убития.
    Последно редактиран от windwarrior ; 09-11-18 в 23:16
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    В случая, последното защитено от този Цонков, е република България (ако изобщо има република България в "защитеното").
    С такива защитници, врагове не ни трябват...
    М-да. Май съм прав...Няма какво и кого да се защитава...

Място
    Пловдив
    Публикации
    327
    Точки (при гласуване)
    2

М-да. Май съм прав...Няма какво и кого да се защитава...
    Според мен не си , а децата ?

Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Колеги моля за информация за маршрут Варна - Айвалък /Турция/ - граничен пункт и т.н
    От stm във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 12
    Последно мнение: 31-08-12, 16:24
  2. Какви да бъдат траялните състезания
    От Стария във форум Самостоятелни (традиционни) състезания 4х4
    Отговори: 54
    Последно мнение: 08-03-10, 09:45
  3. НСБОП в наши дни
    От Redo във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-10-09, 16:17
  4. Докторите-наши приятели
    От dizi във форум Спешна помощ, аптечки и медикаменти
    Отговори: 1
    Последно мнение: 20-11-07, 23:25
  5. Наши последние соревнования
    От CHIMIK във форум Forum for foreigners. Write in your language here!
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-09-07, 22:15

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •