Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се повдигне Б6 без подложки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се повдигне Б6 без подложки?

    Здравейте,
    Писах вече във форума на Ауди, но няма отговор и се обръщам към вас. Моля само без коментари колко е безсмислено и как трябва да си купя джип.


    Работата е следната - отзад колата е леко виснала, а като я натоваря съвсем клеква. (Около един пръст по-ниска между гумата и калника отзад спрямо отпред.) Отделно понякога ми се налага да ходя по черен път. Двигателят е 1,9 ТДИ с предно предаване, гуми 205/55/16. Искам изравняване и леко повдигане на окачването, доколкото е възможно без да се нарушава геометрията с лоши последици. Разбрах, че трябва да е най-много до 4-5 см.

    Въпроса ми е какви възможности има за постигането на целта, без да се ползват подложки. Примерно само пружини или само амортисьори, но какви да са? Има ли вариант от друго Ауди (или изобщо друга кола), или пък да се продават усилени пружини като на джиповете? Всичко, което виждам, е стандартно и спортно окачване. Или пружини по поръчка, но не искам да стигам до там.

    Аз доколкото разбирам нещата, най-добре е само с нови по-дълги пружини, и евентуално задните да са малко по-дълги от предните или да са по-твърди за същата дължина. Казаха ми и вариант с газови амортисьори, не ги знам какви са като вид и марка.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X