Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парктроник/Камера за Touareg 7L ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парктроник/Камера за Touareg 7L ?

    Здравейте,
    карам Touareg 7L, 2.5 R5 TDI 2004та. Ретрофитнах му навигация от 2010 година RNS510, чрез Kufatec модул .
    Опитах се да сложа камера за задно виждане, но не беше успешно, защото моя CAN e с по-стара версия и не разпознава камерата. Реално този модел 7L не се произвежда с камера за задно виждане, което ме принуди да оставя така нещата. Дали по същата логика, няма да мога да си вържа и парктроник ? Бихте ли ме насочили към някой/някое място, където или да ми монтират парктроник към навигицията или още по-добре да ми монтират камера ?
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Парктроник/Камера за Touareg 7L ?

    Питай инж. Тенев 0879 58 15 70

    Коментар


    • #3
      От: Парктроник/Камера за Touareg 7L ?

      Парктроника може да бъде напълно отделен модул, без закачане към навигацията.
      И камерата също, но на отделен екран.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Парктроник/Камера за Touareg 7L ?

        Здравейте,
        днес открих ей този модул на Куфатек:

        https://www.kufatec.de/shop/en/volks...erface-audi-vw

        Мислите ли, че би свършил работа ?
        Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

        Коментар


        • #5
          От: Парктроник/Камера за Touareg 7L ?

          В общия случаи нещата с камерите стоят така:
          От камерата/и до телевизора в колата има да го наречем минимум 2 неща-

          1-видео сигнал -дали тоя сигнал се обработва в камерата или не е друг въпрос
          2-сигнал за управление на камерата- може да е една жица само ,може да е КАН,ЛИН или там каквото са решили при производителя.
          Не споменавам че камерата трябва да има захранване щото е ясно че няма как да работи без да е захраненна,като само да вметна че това захранване може да е на 12В например и да се пуска от сигнала за управление а има и такива сиситеми дето рахравнането е например 6В и се изработва дирекно в централния юнит.

          На твоито има ли коненктор дето като сложиш таз допълнителна камера да закачиш видео сигнала?
          Другия въпрос е –като включиш на задна –кактова деиствия ще се опознае от твоито нави и то ще включи на екрана сигнала от камерата.
          Ако рабереш тез неща –ще имаш отговор дали може да добавиш камера на твоита кола.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X