Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки за Автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавки за Автоматична скоростна кутия

    Здравейте,

    Някой да има реални наблюдения върху добавките за АСК дали имат някакъв ефект.
    Идеята ми е че при привключване още не е като удар, но не се усеща мазно превключване и дали това би било възможно с някоя добавка.
    В нета има положителни мнения за руската Римет, Duralub, Xado че имало ефект, но реално дали е така.

    Някой ако е ползвал, моля сподели опит дали нещо се случва.

  • #2
    От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

    Първоначално публикуван от jojo33 Преглед на мнение
    Някой ако е ползвал, моля сподели опит дали нещо се случва.
    Нямам опит, щото следвам ръководствата - а в тях ВСИЧКИ производители на кутии те заклеват сакън да не си посмял да сипеш добавка.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

      Аз имам, отдавна беше, но наливаха някакво руско чудо и Duralub ми звучи познато.

      В крайна сметка се оказа, че единствената добавка, която върши работа е една шапка пари за ремонт.

      Коментар


      • #4
        От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

        Има поне четири различни типа автоматични скоростни кутии..

        Да приемем че говориш за стандартният добре познат автоматик който е измислен "по точно разработен" от американската фирма "Хидроматик" и първата кутия Дайна-глоу основаваща се на този принцип...


        По принцип, повечето добавки са сгъстители на флуида "не му викат масло, понеже има и други функции освен да маже" които леко увеличават консистенцията на маслото с 09-10 процента..

        Целта на това увеличаване на гъстотата е, ако има уплътнения на хидро камерите, които пропускат налягане, или износени плунжери в хидро-блока, или износена помпа, е да могат да повдигнат малко налягането и да по уплътнят течовете, за да върнат работните налягания, има също така и подобрители лубриканти и миещи свойства..

        Проблема е че ако имаш запушени цедки, или стеснения, може да стане даже по зле..

        Кога ще подейства добре:

        Ако кутията ти е с минерално масло АТФ1 2 и има износвания навсякъде и тече като лейка, но няма запушвания, тогава съставката ще е вълшебна, и ще подейства...

        Всяка друга неизправност в кутията, обаче е непоправима с присадка!!!

        Ако кутията ти е с чиста синтетика, можеш да прецакаш и маслото и кутията, или най малкото да не стане нищо, тези сгъстители не могат да действат на синтетика...
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

          Здравейте,

          Става дума за стандартна автоматична кутия с код W4A51 (Japan/Korea) монтиращи се на автомобили около 2000 година. Маслото отговаря по спецификация на ATF SP II/III (ATF 444).

          Реално на диагностика преди няколко месеца нищо не излезе като грешки, но състоянието от вътре няма как да се види. Кутията е два филтъра, един външен (лесен) и друг който е вътре и при отаваряне на кутията.
          Решил съм да пробвам с добавка, защото маслото е сменяно преди 20 000 км според спефицикацията по книгата на колата и цвета не е променен към по тъмен.
          Търсения ефект е да превключва плавно, защото се притеснявам да не се получи онова привключване тип удар, което навява последващи притеснения. За момента много рядко това се е случвало, но като всеки Българин се надявам да не се налага ремонт възможно най-дълго.

          Коментар


          • #6
            От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

            хората ти обясниха, но щом си си наумил, сипвай и се не бой ............ и после да разправяш.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

              Не ги слушай разбирачите, а сипвай смело !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

                Аз имам опит с изправни и неизправни автоматични скоростни кутии. Първата е една болезнена за мене AD4 на рено, автомат на ЗФ, който е смесен тип-класическа кутия с хидротрансформатор, пакети, но с електронно управление. Още като я купих, смених флуида. След смяната, започна да работи по меко, бях доволен. Но в един момент, започна да прави магарии-не искаше да включи четвърта предавка. Опитах всичко лесно, смяна на флуид отново, филтър, датчици които са отвън на кутията, почистване на букси и тн, нищо не помогна. Положението се влоши, изключва трета и си остава на свободна, докато скороста на колата не падне и не включи пак трета. Добавката не помогна с нищо в случая. Беше Супротек АКПП. Накрая се принудих да продам колата без пари, защото и никой от сервизите за такива кутии не искаше да и направи ремонт, била гадна за правене.
                Следващата е Опел Корса, кутията не и помня името, но е същия принцип като на реното, класическа, с електронно управление. Тя нямаше проблеми, но предишния собственик беше сипал същата добавка. По принцип, реното на студена включваше много меко, а като позагрее-твърдо, опела беше точно обратното. Присадката явно не помагаше за превключването на предавките.
                Сега имам мерцедес с автомат. Класическа кутия, без електронно управление, сменя предавки по налягане. Обслужих го и по съвет на моя си човек, сипахме Бардал. Мерцедеса включва плавно и на студено и на топло, но при преместване на селектора от задна на директна и обратно, колата рипа много сериозно, уж било признак за малко масло, но сме сипали колкото трябва. Не помогна за това.
                Тъй че, до момента, добавки в автомата не са си постигнали целите при мене. За съжаление и не смятам, че има смислен начин, да предовратиш износване или повреди, манипулирайки флуида (маслото). Когато се чупи, просто е счупено и трябва да се прави...
                Последно редактирано от Frysco; 09-11-18, 23:17.

                Коментар


                • #9
                  От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

                  Ентусиазма трябва да се стимулира, не го убивайте !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

                    Ем то нали знаем, проба-грешка принципа, въпреки че има вероятност да излиза скъпо. Сега реших да тествам и налях тази добавка. Изминах 100 тина км в градско с доста нормално каране, разлика няма,нито към по-добро, нито към по-лошо.
                    Кутията не е да влиза в авариен режим или да не превключва предавки, за момента всичко наред, но както споменах от време на време се получаваше "претрисане" така да се каже. В един сервиз за автомати, с добри отизиви, човека покара 2-3 км и малко все едно не му се занимаваше, но ми каза, карай, хидротрансфматора е тръгнал, ама има живот още. Като спомена че за този тип кутий няма много части и това е проблема, иначе ако се стигне до ремонт, грубо около 2000 лв.
                    Идеята е да не ме предаде в следващите няколко месеца, че кофти ситуация зимата да имаш по-подходящ автомобил и да не може се ползва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

                      Това което мога да ви кажа е, че добавка се слага докато нещото не се е развалило - дали ще е ДВГ, дали скорости - без значение какви. Тя не е предвидена да ремонтира.
                      Моят опит в това отношение е повече от 15 г. и ползвам единствено и само продуктите SX6000. За качество няма да говоря. Ще приведа пример.
                      Беше 95-96та година. На Сточна гара ми светна лампата на маслото - поглеждам - стрелката на темп. я няма. Въобще не спрях. Карах без вода и масло 1,5км.
                      Оказа се че термостата не е отворил и от прегряване маслото толкова се е втечнило, че помпата не може да го подкачи. Двигателя на япончето продължи да си работи, но вече без термостат. Но беше третиран. Иначе още преди да светне маслото щях да съм дал фира.
                      Моето мнение е, че третиран автомат би увеличил своя ресурс поне 3 пъти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

                        Тази глупост с добавките, не знам как се връзвате, като деца на шоколадови бонбони, дърти хора сте помислете малко.. Всеки производител на кутии дава в спецификациите точно какво се налива вътре в кутията... Този флуид или масло, си съдържа всички необходими съставки вътре, допълнителното смесване на още химия, може да доведе нещата на по зле, в такъв случай, най добрият случай е да се молиш да не влоши нещата!!!! Другото което е, повечето повреди в АСК се дължат на износване, или на втвърдяване на гумените уплътнения, това нещо няма как да го оправиш по магичен начин!!!!
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добавки за Автоматична скоростна кутия

                          Не съм писал по темата, но кутията се отвори това лято, при мен се оказа т.н. хидротрансформатор.
                          Зимата сипвах добавката и минах към 8000км още, но почна да "рита" особенно градско, на ниските предавки (1-2). Вървеше още, но се усещаше неприятно включване.
                          Самото рециклиране за тази кутия 700 лв и труд и облужване още толкова почти.
                          Това за добавките , хората дето ми я отвориха, просто споменаха нещо от сорта просто леко забавяне на процеса, но все пак и те си продават подобни, като има пазар. Но кутията на Санта Фе I е по стара технология и хората си казаха, че ако е от по-новите повече от 2-3000 км трудна работа.
                          Сега имам 6 месеца гаранция и уж всичко наред.

                          Коментар


                          • #14
                            Е тука един чичка в ютубата показва какво става ако се заиграваш с разни химии по кутията..

                            https://www.youtube.com/watch?v=zKeo9kc2e2U
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X