Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 50

Тема: Nuvi vs. Drive

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,563
    Точки (при гласуване)
    37

По подразбиране Nuvi vs. Drive

Нищо така и не научих за GPS-ите макар, че 12 г. ползвах такива. Последния, някакво Nuvi, го оставих на сина ми в ХУландЯ и сега искам да си взема пак "Гармин". Гледам, че паралелно се продават както "Nuvi", така и някакви "Drive" - драйФсмарт, драйФасист, драйФделукс и т.н.
    Какво да си взема, за да си имам (и евентуално допълнително купя и инсталирам) както CN за Източна Европа, така и OFRM ама не "city", а онова другото?
    Цената ИМА значение, ще ми се да е по-скромна, щото често го оставям в колата или го нося по джобове (в по-горещо време - в заден джоб на панталон) и ми се е случвало в "пресечена местност" да падна по г@з върху GPS-а.
    "Nuvi" или "Drive" ? Или нещо съвсем друго?
    Вносители на гуми: "Пролет, лято, есен, зима - далавера пак ще има!!!"

Публикации
    1,868
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Nuvi vs. Drive

Хм. След всички гармини, които съм имал, съм си оставил само 1 60csx, който обаче тия дни трудно запали и аз окончателно приключвам с тази фирма.

Ако държиш на OFRM картата имаш малко избор - или андроид/ios приложението или гармин хардуер.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,563
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Ако държиш на OFRM картата имаш малко избор - или андроид/ios приложението или гармин хардуер.
    Не им разбирам и на тия андроЙди - уж си правя маршрут с гугъл-мапс, запазвам си го за off-line употреба, после гадината тайно включва интернет и ме набутва с два-триста лева роуминг примерно в Сърбия.

c0dy^ е офлайн
    Тодор Янев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Варна
    Публикации
    690
    Точки (при гласуване)
    9

Sygic. Приложението има офлайн карти за целия свят. Теглиш държавите, които ти трябват, и караш. Има и платена версия, в която има информация относно камери, скорост, подходяща лента и други глезотии. Ползвал съм платената версия в Европа. Доволен съм.
    Тодор Янев ----- Mitsubishi Pajero 2.5 TDI LWB '93 ----- 0897/264-266

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,563
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на c0dy^ Преглед на публикациите
    Sygic. Приложението има офлайн карти за целия свят. Теглиш държавите, които ти трябват, и караш. Има и платена версия, в която има информация относно камери, скорост, подходяща лента и други глезотии. Ползвал съм платената версия в Европа. Доволен съм.
    Благодаря. А пазене на тракове, въвеждане на координати, такива работи прави ли?

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,975
    Точки (при гласуване)
    60

Нищо лошо няма в Гармина.

Аз обаче ползвам стари нувита и засега не съм стигнал до идеята да се боря с новите.
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,563
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Нищо лошо няма в Гармина.
    Бе, то много лоши неща мога да кажа - хапсолютно unfriendly софтуер - всякакви там "мапсорсове" и "бейзкампове". В "Гугъл" си чертаеш маршрутчето с пръст или с мишка и си го експортираш в какъвто искаш формат, па тия дървари Гари и Минчо (нали нещо такова значи фирмата?)... да им беше уврял акълът да смъкнат цените поне.
    Ама нали пусто съм от онуй златно... (да не казвам пак кой век, че ще трябва да се просна възнак) поколение, за което телефонът е телефон, компютърът... трудно свикнахме, но поне го знаем като компютър, пък туй GPS тамън и него да го разучим, те блядовете пак нещо ново измислѝли - кво туй "драйФ" и по какво се различава от "Nuvi" ?

c0dy^ е офлайн
    Тодор Янев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Варна
    Публикации
    690
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Благодаря. А пазене на тракове, въвеждане на координати, такива работи прави ли?
    И двете ги има. Даже все още пази местата, където сме ходили.

Име:  1.jpg
Прегледи: 358
Размер:  52.6 Кб Име:  2.jpg
Прегледи: 356
Размер:  40.7 Кб
    Тодор Янев ----- Mitsubishi Pajero 2.5 TDI LWB '93 ----- 0897/264-266

Място
    София
    Публикации
    2,133
    Точки (при гласуване)
    12

Аз един Гармин си купих - стига толкова. Това е една дървена навигация. За сметка на това е скъпа и не може да прави нищо друго.
    Последно съм най-доволен от MapFactor Navigator - безплатни оффлайн карти за цяла Европа.
    Интересното е, че доста често в България ми се случва черните пътища, по които карам, да ги има на картата.

П.П. Иначе продължавам да си оффройдствам все още с Гармина, ама все повече от нездраво любопитство - доста от черните пътища вече не са актуални.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,563
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Alexfield Преглед на публикациите
    П.П. Иначе продължавам да си оффройдствам все още с Гармина, ама все повече от нездраво любопитство - доста от черните пътища вече не са актуални.
    Уви, така е. Нови черни пътища едва ли някой ще прокара може само да съсипе старите с "дърводобивни машини".
    И така, по изложените по-горе причини и осведомен (за кой ли път) в братушковски сайт "чем отличаются модели автонавигаторов Garmin nuvi / Drive XX/XXXX LM/LMT/LMT-S/LMT-D" си поръчах един "Гармин", като следва да отбележа, че сайтът "шоп.карта.беге" не работи! Мислех от форумна лоялност да купя от тях, но като кликнеш върху избрания модел, се отваря бял екран с надпис "(0)" в горния ляв ъгъл. "Тant pis" както казват моите приятели франкофоните.

Благодаря за съветите, ще изпробвам препоръчаните приложения, особено като отида... в Нова Зеландия

Място
    Асеновград
    Публикации
    386
    Точки (при гласуване)
    2

По подразбиране Nuvi vs. Drive

Аз ползвам Гармин драйв 50, закупен пт карта.бг с оффроуд картата на България, но ако трябва сега да закупя ГПС устройство, определено би било по-висок клас основно заради мултитъча и по-големия дисплей. Тракове записвам с приложение за Иос Galileo, в пъти по-добро от гармин и работещото спокойно в белграунд. Има повечето от черните пътеки.

Място
    София
    Публикации
    2,904
    Точки (при гласуване)
    12

Гагич, от няколко години ползвам този модел Гармин nuvi® 3597, закупен от колегите на карта.бг, много съм доволен от него, има цяла тема само за въпросния модел.

Ето и темичката: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=166836
    Последно редактиран от Павел Василев ; 07-11-18 в 08:09 Причина: Пояснение
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    5,235
    Точки (при гласуване)
    60

Гармин найстина са най-големите Дърводелци - колкото е по-ново устройството, толкова по-Малко може??? Новите Драйв... Не показват 3Д терен и сгради??????? Но аз си взех такова заради безжичната камера за заден ход и Прекрасният екран! Пък и има една неочаквана екстра прекарва ме през толкова странни места, че понякога ми е забавно и откривам много красота, но наистина се изумявам от избора на трасе от време на време
    А и още нещо, много са удобни гармините в колата, пали като запалиш, гаси се като загасиш... дреболии ама удобни
    На Сабин картата можеш да си я купиш и за телефона - WildMaps еприложението за 50-ина лева - работи и с времето ще става и по-добро
    Последно редактиран от alex_markov ; 07-11-18 в 11:57

Място
    София
    Публикации
    741
    Точки (при гласуване)
    8

Here maps е истината. Напълно безплатни карти, работи онлайн, офлайн.
    Гармините са динозаври на въглища.

Място
    София
    Публикации
    3,629
    Точки (при гласуване)
    22

Преди няколко години в немско.
    Фабрична навигация на Ауди. Приятен и спокоен глас, указва къде какво трябва да се направи. Има повторение на последните инструкции, ако си пропуснал нещо.
    Гармин. Изнервен клас, говорещ ми на "ти" ме напътства леко неадекватно с: тръгни, спри, дръж дясно, дръж ляво. Бай Хой, нема да ти хващам нищо, но мога да ти дам указания ти какво да...
    Най-свежото - преди кръстовище следва инструкция "на кръстовището завийте надясно". На самото кръстовище следва преизчисляване и нови указания "завийте наляво"? От най дясната лента да направя завой наляво. Бай Хой, в Германия си, не в България. Дръж се подобаващо, и на ниво...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    Перник
    Публикации
    1,806
    Точки (при гласуване)
    13

Аз от години ползвам гармин устройства и не мога да отрека, че работата с тези устройства е уникално не-интуитивна.
    За тези години обаче съм свикнал с това.
    Забил съм едно нуви 765 на мястото на пепелника и за инцидентните случаи, в които реално го ползвам ми върши работа.
    Човек свикнал на смарт телефон не мога да си представя да борави с такова "дърво".
    Както е споменал колега по-горе дори PC софтуера им може да докара човек до ментален срив

Единствената причина поради която и аз се заглеждам в новите устройства е само и единственото камерата.
    Но това е само защото това е единственият дивайс, на който бих могъл да "прожектирам" в случая.
    И камерата е безжична.
    Спира ме само фактът, че тази камера изглежда като да се демонтира прекалено лесно.
    И не мисля, че ще си остане на мястото дълго време а не е никак евтина.
    LZ5AF

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,975
    Точки (при гласуване)
    60

Абе, няма ли автономни камери? Сигурно ще са по-читави.
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Място
    Перник
    Публикации
    1,806
    Точки (при гласуване)
    13

По-читави едва ли има много но виж по-евтини със сигурност има много
    Не ща да слагам допълнителен дисплей само за тази цел а гармина така или иначе си стои перманентно монтиран.
    Идеята да се ползва и за камера е наистина съблазнителна.
    Поне за мен. С друго МПС съм и като цяло съм отвикнал тотално с габаритите на автомобил.
    Като за капак настоящата няма "пернишки парктроник", теглич един вид и съм като някоя блондинка
    Концепцията на Гармин за това ми допада но колата не е гаражна и не мисля, че ще камерата ще живее много дълго.
    LZ5AF

Публикации
    1,868
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Преди няколко години в немско.
    Фабрична навигация на Ауди. Приятен и спокоен глас, указва къде какво трябва да се направи. Има повторение на последните инструкции, ако си пропуснал нещо.
    Гармин. Изнервен клас, говорещ ми на "ти" ме напътства леко неадекватно с: тръгни, спри, дръж дясно, дръж ляво. Бай Хой, нема да ти хващам нищо, но мога да ти дам указания ти какво да...
    Най-свежото - преди кръстовище следва инструкция "на кръстовището завийте надясно". На самото кръстовище следва преизчисляване и нови указания "завийте наляво"? От най дясната лента да направя завой наляво. Бай Хой, в Германия си, не в България. Дръж се подобаващо, и на ниво...

Има и по-лошо. Фабрична навигация на френска кола в Италия. Отчетливо чувам "Завийте надясно", а на екрана съвсем ясно е означена маневра наляво. И това поне три пъти за 1000 км. Голям кеф.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,563
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Има и по-лошо. Фабрична навигация на френска кола в Италия. Отчетливо чувам "Завийте надясно", а на екрана съвсем ясно е означена маневра наляво. И това поне три пъти за 1000 км. Голям кеф.
    Това и "Google maps" редовно го прави, вече не го слушам.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Алтернативен метод за "наливане" на софтуер на nuvi, Drive и др.
    От ISG във форум Въпроси и проблеми по марки и модели GPS
    Отговори: 6
    Последно мнение: 24-07-18, 16:28
  2. Отговори: 123
    Последно мнение: 22-02-17, 20:09
  3. Несъвместимост с изгледите на разклонения при моделите nuvi 30, nuvi 40 и nuvi 50
    От OFRM_Team във форум Навигационна Карта на България (OFRM)
    Отговори: 25
    Последно мнение: 21-09-14, 18:33
  4. Quadra-Drive II ...
    От boro85 във форум JEEP
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-12-13, 21:07
  5. quadra drive
    От borislav82 във форум JEEP
    Отговори: 8
    Последно мнение: 19-09-10, 17:23

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми