Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi vs. Drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nuvi vs. Drive

    Нищо така и не научих за GPS-ите макар, че 12 г. ползвах такива. Последния, някакво Nuvi, го оставих на сина ми в ХУландЯ и сега искам да си взема пак "Гармин". Гледам, че паралелно се продават както "Nuvi", така и някакви "Drive" - драйФсмарт, драйФасист, драйФделукс и т.н.
    Какво да си взема, за да си имам (и евентуално допълнително купя и инсталирам) както CN за Източна Европа, така и OFRM ама не "city", а онова другото?
    Цената ИМА значение, ще ми се да е по-скромна, щото често го оставям в колата или го нося по джобове (в по-горещо време - в заден джоб на панталон) и ми се е случвало в "пресечена местност" да падна по г@з върху GPS-а.
    "Nuvi" или "Drive" ? Или нещо съвсем друго?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: Nuvi vs. Drive

    Хм. След всички гармини, които съм имал, съм си оставил само 1 60csx, който обаче тия дни трудно запали и аз окончателно приключвам с тази фирма.

    Ако държиш на OFRM картата имаш малко избор - или андроид/ios приложението или гармин хардуер.

    Коментар


    • #3
      От: Nuvi vs. Drive

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Ако държиш на OFRM картата имаш малко избор - или андроид/ios приложението или гармин хардуер.
      Не им разбирам и на тия андроЙди - уж си правя маршрут с гугъл-мапс, запазвам си го за off-line употреба, после гадината тайно включва интернет и ме набутва с два-триста лева роуминг примерно в Сърбия.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Nuvi vs. Drive

        Sygic. Приложението има офлайн карти за целия свят. Теглиш държавите, които ти трябват, и караш. Има и платена версия, в която има информация относно камери, скорост, подходяща лента и други глезотии. Ползвал съм платената версия в Европа. Доволен съм.

        Коментар


        • #5
          От: Nuvi vs. Drive

          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
          Sygic. Приложението има офлайн карти за целия свят. Теглиш държавите, които ти трябват, и караш. Има и платена версия, в която има информация относно камери, скорост, подходяща лента и други глезотии. Ползвал съм платената версия в Европа. Доволен съм.
          Благодаря. А пазене на тракове, въвеждане на координати, такива работи прави ли?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Nuvi vs. Drive

            Нищо лошо няма в Гармина.

            Аз обаче ползвам стари нувита и засега не съм стигнал до идеята да се боря с новите.

            Коментар


            • #7
              От: Nuvi vs. Drive

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Нищо лошо няма в Гармина.
              Бе, то много лоши неща мога да кажа - хапсолютно unfriendly софтуер - всякакви там "мапсорсове" и "бейзкампове". В "Гугъл" си чертаеш маршрутчето с пръст или с мишка и си го експортираш в какъвто искаш формат, па тия дървари Гари и Минчо (нали нещо такова значи фирмата?)... да им беше уврял акълът да смъкнат цените поне.
              Ама нали пусто съм от онуй златно... (да не казвам пак кой век, че ще трябва да се просна възнак) поколение, за което телефонът е телефон, компютърът... трудно свикнахме, но поне го знаем като компютър, пък туй GPS тамън и него да го разучим, те блядовете пак нещо ново измислѝли - кво туй "драйФ" и по какво се различава от "Nuvi" ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Nuvi vs. Drive

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Благодаря. А пазене на тракове, въвеждане на координати, такива работи прави ли?
                И двете ги има. Даже все още пази местата, където сме ходили.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5801977 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5801978

                Коментар


                • #9
                  От: Nuvi vs. Drive

                  Аз един Гармин си купих - стига толкова. Това е една дървена навигация. За сметка на това е скъпа и не може да прави нищо друго.
                  Последно съм най-доволен от MapFactor Navigator - безплатни оффлайн карти за цяла Европа.
                  Интересното е, че доста често в България ми се случва черните пътища, по които карам, да ги има на картата.

                  П.П. Иначе продължавам да си оффройдствам все още с Гармина, ама все повече от нездраво любопитство - доста от черните пътища вече не са актуални.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nuvi vs. Drive

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    П.П. Иначе продължавам да си оффройдствам все още с Гармина, ама все повече от нездраво любопитство - доста от черните пътища вече не са актуални.
                    Уви, така е. Нови черни пътища едва ли някой ще прокара може само да съсипе старите с "дърводобивни машини".
                    И така, по изложените по-горе причини и осведомен (за кой ли път) в братушковски сайт "чем отличаются модели автонавигаторов Garmin nuvi / Drive XX/XXXX LM/LMT/LMT-S/LMT-D" си поръчах един "Гармин", като следва да отбележа, че сайтът "шоп.карта.беге" не работи! Мислех от форумна лоялност да купя от тях, но като кликнеш върху избрания модел, се отваря бял екран с надпис "(0)" в горния ляв ъгъл. "Тant pis" както казват моите приятели франкофоните.

                    Благодаря за съветите, ще изпробвам препоръчаните приложения, особено като отида... в Нова Зеландия
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      Nuvi vs. Drive

                      Аз ползвам Гармин драйв 50, закупен пт карта.бг с оффроуд картата на България, но ако трябва сега да закупя ГПС устройство, определено би било по-висок клас основно заради мултитъча и по-големия дисплей. Тракове записвам с приложение за Иос Galileo, в пъти по-добро от гармин и работещото спокойно в белграунд. Има повечето от черните пътеки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nuvi vs. Drive

                        Гагич, от няколко години ползвам този модел Гармин nuvi® 3597, закупен от колегите на карта.бг, много съм доволен от него, има цяла тема само за въпросния модел.

                        Ето и темичката: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=166836
                        Последно редактирано от Еделвайс; 07-11-18, 07:09. Причина: Пояснение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nuvi vs. Drive

                          Гармин найстина са най-големите Дърводелци - колкото е по-ново устройството, толкова по-Малко може??? Новите Драйв... Не показват 3Д терен и сгради??????? Но аз си взех такова заради безжичната камера за заден ход и Прекрасният екран! Пък и има една неочаквана екстра прекарва ме през толкова странни места, че понякога ми е забавно и откривам много красота, но наистина се изумявам от избора на трасе от време на време
                          А и още нещо, много са удобни гармините в колата, пали като запалиш, гаси се като загасиш... дреболии ама удобни
                          На Сабин картата можеш да си я купиш и за телефона - WildMaps еприложението за 50-ина лева - работи и с времето ще става и по-добро
                          Последно редактирано от alex_markov; 07-11-18, 10:57.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nuvi vs. Drive

                            Here maps е истината. Напълно безплатни карти, работи онлайн, офлайн.
                            Гармините са динозаври на въглища.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nuvi vs. Drive

                              Преди няколко години в немско.
                              Фабрична навигация на Ауди. Приятен и спокоен глас, указва къде какво трябва да се направи. Има повторение на последните инструкции, ако си пропуснал нещо.
                              Гармин. Изнервен клас, говорещ ми на "ти" ме напътства леко неадекватно с: тръгни, спри, дръж дясно, дръж ляво. Бай Хой, нема да ти хващам нищо, но мога да ти дам указания ти какво да...
                              Най-свежото - преди кръстовище следва инструкция "на кръстовището завийте надясно". На самото кръстовище следва преизчисляване и нови указания "завийте наляво"? От най дясната лента да направя завой наляво. Бай Хой, в Германия си, не в България. Дръж се подобаващо, и на ниво...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X