Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi vs. Drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nuvi vs. Drive

    Няма драма. Дълго време доставчик на цифрова картография за Garmin беше Navteq. Сега navteq се казва here.

    Коментар


    • #32
      От: Nuvi vs. Drive

      А на тази платформа работи ли без някакви вуду-магии OSM?
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Nuvi vs. Drive

        Едва ли... Няма как да изкарат пари от OSM.

        Коментар


        • #34
          От: Nuvi vs. Drive

          Aз имах разни гармини през годините, от месец и нещо с гармин драйв 51 ,супер доволен
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: Nuvi vs. Drive

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Едва ли... Няма как да изкарат пари от OSM.
            Те (Гари и Минчо) няма да изкарат, но Open Street Map има версиЙ за "Гармин".
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Nuvi vs. Drive

              Ти да видиш! Сега ще си купя 2++ ръка някое нуви, защото пари директно на Гармин посмъртно няма да дам.

              Коментар


              • #37
                От: Nuvi vs. Drive

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Ти да видиш! Сега ще си купя 2++ ръка някое нуви, защото пари директно на Гармин посмъртно няма да дам.
                You don't have to be a wizzkid to get the OSM maps on your Garmin Unit. The process of converting the OSM data to the Garmin format has already been done for you! The list of available distributions can be found here.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Nuvi vs. Drive

                  Не съм си формулирал добре въпроса , явно.
                  Питах дали OSM работи на последните Drive серии.

                  Иначе имам качен Open Street Map на всички 3 гармина.
                  Като алтернатива е супер.

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nuvi vs. Drive

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Не съм си формулирал добре въпроса , явно.
                    Питах дали OSM работи на последните Drive серии.

                    Иначе имам качен Open Street Map на всички 3 гармина.
                    Като алтернатива е супер.
                    Чел съм, че не работи нищо извън картите на Гармин, поради проверката за код в самата карта.
                    Ако го няма - картата не се показва в устройството или съответно Не мога да отключа картите, въпреки че са отключени.
                    Ще пробвам на Нувикам след няколко дни, че пътувам и ще кажа - софтуерната проверка на картите е същата, като при драйв сериите.
                    Ако някой е пробвал и знае - нека каже.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nuvi vs. Drive

                      Вчера взех един Drive 40 и съответно камерата за задно виждане.
                      Както казах по-горе купих уреда само заради нея, колкото и ирационално да звучи.
                      OSM се инсталира без никакви проблеми но я качих през MapSource.
                      Предполагам, че няма да има проблем ако се копира директно на уреда.
                      OFRM я пропуснах този път съвсем умишлено. Лиценз за още един уред няма да плащам.
                      И предвид за какво ползвам уреда, SityNavigator за основна е предостатъчна.

                      Повърхностно поцъках устройството - ами не е зле, предвид и че не е скъпо.
                      Изчистен е от всичко ненужно (за мен поне), което имам в момента с Nuvi 760:
                      Няма BT, няма FM трансмитер, няма плеъри за нищо, няма трафик ресивър, няма възможност за външна антена.

                      Сякаш обаче търсенето тук е доста по-добро. И изглежда да работи адекватно
                      Има нещо допълнително за намиране на POI наречено Foursquare.
                      Вероятно това са обекти извън основната карта и съдържанието му може да се обновява и споделя но как става - нямам идея.
                      Но и не ме интересува особено, иначе бих прочел нещо по въпроса.
                      Дисплея реагира по-добре, пластмасата му е солидна и изчистена от глупавото покритие, което има 760 и се драска на ужас.
                      Не зная закрепването на 40 и по-високият клас устройства дали е еднакво но и то е направено доста семпло.
                      И се сваля лесно, не знам колегата по-горе какви проблеми намира.
                      Да, доста по-евтино и просто решение спрямо 760 но той целият GPS е много по-нисък клас.
                      При създаване на маршрут преди да навигира дава 2 алтернативни варианта, което е ново за мен.

                      Камерата не мога да кажа все още колко е "добра" но ако се захрани от светлините на заден ход превключва уреда от навигация на камера много бързо.
                      Нещо около секунда.
                      Камерата може да се захрани и постоянно но в този случай превключването е ръчно.
                      Струва ми се, че ще върши работа, стига да не я гепят.
                      Въпреки, че само камерата без всичко останало е използваема точно колкото налъм без каишка!

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nuvi vs. Drive

                        А камерата кой модел е, цена?
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nuvi vs. Drive

                          Те имат един модел за "цивилна употреба" - BC-30.
                          Около 300 кинта, то тази глупотевина е по-скъпа от уреда,
                          Ако можех да карам спокойно можеше да се мине и без този харч
                          Камерата е безжична, задните светлини са ми в капака на багажника и в случая от него няма да излизат никакви допълнителни жици.
                          Звучи доста примамливо като идея, в събота, като я монтирам ще видим колко се разминава теория и практика!
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nuvi vs. Drive

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Всъщност картите на Гармин вече са "Here", което разбрах от новото устройство.



                            Засега първите впечатления са отрицателни - в тъмна доба не можа да ми намери тунела под АМ "Тракия", за да се отбия до "Зеко" на път от София за Пловдив. Ресторанта уж го има... ама като "Уста Неджо", не като "Зеко". Първо ме излъга, че има още 30 км... изведнъж бодро ги смени на "30 м" и видях как го подминавам. Спрях, върнах се по аварийната лента на заден ход, слезнах от магистралата и се почна в тъмницата "завийте наляво - завийте надясно - направете обратен завой..." Ми не го намерих - минавал съм само веднъж по този тунел и то пак заблуден от GPS (Prestigio) но през деня.

                            Има отвратителна закопчалка на стойката за предно стъкло - по-лесно е да отскубнеш устройството със все "шарнира", отколкото да го откопчаеш "културно"... Свалих го и повече не го качих. Ще го пробвам в Сърбия другата седмица зер-белким-чунким-санким ми спести малко роуминг.
                            Моят опит показва, че на уреда не трябва да са активни повече от една карта на даден район. Това води до проблеми в рутирането, забавя търсенето на обекти и забавя цялостното бързодействие на уреда. Виждал съм маршрут София - Германия през Видин и Белград при пуснати едновременно City Navigator Europe NT 2019.20 и OFRM Geotrade 2018 Q3 City... Също така мисля че за употреба без оффроуд City Navigator Europe NT 2019.20 се справя не по зле от OFRM Geotrade 2018 Q3 City в рамките на България.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nuvi vs. Drive

                              Първоначално публикуван от ventsi Преглед на мнение
                              Моят опит показва, че на уреда не трябва да са активни повече от една карта на даден район. Това води до проблеми в рутирането, забавя търсенето на обекти и забавя цялостното бързодействие на уреда. Виждал съм маршрут София - Германия през Видин и Белград при пуснати едновременно City Navigator Europe NT 2019.20 и OFRM Geotrade 2018 Q3 City... Също така мисля че за употреба без оффроуд City Navigator Europe NT 2019.20 се справя не по зле от OFRM Geotrade 2018 Q3 City в рамките на България.
                              Така е. Но не съм ползвал едновременно няколко карти, освен, че устройството, което съм купил има СN Europe, заедно с някакви "CN Parkopedia" и "CN Foursquare", които доколкото разбрах, просто показват зони за паркиране и разни хотели и др. туристически POI наоколо. Сега го актуализирах, както и му нахаках и това, да пробвам как е с него за селски и черни пътища (гледам, че интересуващите ме ги има), щото OFRM доста неприятни изненади ми е сервирала.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nuvi vs. Drive

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                Те имат един модел за "цивилна употреба" - BC-30.
                                Около 300 кинта, то тази глупотевина е по-скъпа от уреда,
                                Ако можех да карам спокойно можеше да се мине и без този харч
                                Камерата е безжична, задните светлини са ми в капака на багажника и в случая от него няма да излизат никакви допълнителни жици.
                                Звучи доста примамливо като идея, в събота, като я монтирам ще видим колко се разминава теория и практика!
                                Докладвай като имаш данни, че при мене с джугана е тегаво.
                                Аааа и задни светлини нямам ама това сигурно е поправимо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X