Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при движение на Toyota corolla e12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум при движение на Toyota corolla e12

    Здравейте, имам следния проблем на TOYOTA COROLLA E12 ХЕЧБЕК 1.6 110 к. с. 2003 г. :При движение независимо на скорост или по инерция се чува виене в предната част на колата. Шумът е толкова по-силен, колкото е по-висока скоростта на колата. На място не се чува нищо. Самата кола няма никакъв проблем с мощност, завиване, спиране, ускоряване и т. н. Един майстор я гледа, но не установи нищо нередно. Каза че може да е от лагер на главина, скоростна кутия или деферинциал. Трябвало обаче звукът да стане много по - силен за да се разбере от какво е. Моля ако можете помогнете.

  • #2
    От: Шум при движение на Toyota corolla e12

    звукът променя ли се в завой или разклащане на кормилото в движение?

    Коментар


    • #3
      От: Шум при движение на Toyota corolla e12

      Лагер най-лесно се определя като се вдигне колата на крик и със всичка сила завърташ гумите една по една. Ако е тихо около теб, се чува хубаво шумене, румолене и подобни звуци. На предните гуми е по-трудно-те имат малка инерция, но въпреки това този метод работи и там. Никога не съм можел да определя лагер, докато карам. Чувам го, но не мога да кажа кой от 4-те е. Затова вдигни си я на крик, върти и слушай. Работа за половин час.

      Коментар


      • #4
        От: Шум при движение на Toyota corolla e12

        Така описано ми звучи като лагер главина. Предните сякаш по-лесно се хващат, при завой на ляво се товари съответно десния лагер и ако шумът се усилва - вероятно е от него. Същата логика и при завой на дясно.
        Задните са малко по-трудни, ама и там с повече слухтене може да се хване в движение, аз на харвито го улучих от първия път .
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Шум при движение на Toyota corolla e12

          Не няма никаква промяна в звука

          Коментар


          • #6
            От: Шум при движение на Toyota corolla e12

            Благодаря ще пробвам

            Коментар


            • #7
              От: Шум при движение на Toyota corolla e12

              Благодаря ,ще обърна повече внимание за промяна на звука при завой .Само да допълня : Откакто се появи този шум съм изминал над 600 км силата му е една и съща.Зависи само от скоростта на колата.

              Коментар


              • #8
                От: Шум при движение на Toyota corolla e12

                Споко, ще се усили. Няма шум който да намалява сам.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X