Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

Място
    СОФИЯ - ВЛАДАЯ
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

Здравейте. Четох във форума и на някой други места но се засягат предимно по-големите двигатели. Интересува ме този бензинов 2.5 в комбинация с автоматична трансмисия. Какви са силните и слаби страни като цяло и има ли някакви скрити греди. Проверих цените на частите и честно казано не е нещо плашещо. Модела доста остаря вече. Знам, че не е джип и няма да се ползва за друго освен черен път и пътувания.
    Питам тук, защото във Волво форума са сектанти Име:  0836ce2b43ef8a0fa9373091d1e1fc42.jpg
Прегледи: 461
Размер:  75.4 Кб

Място
    София
    Публикации
    7,401
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

Когато са пуснали този модел /както и при някои други марки/, им е хрумнала безумната идея, че АСК няма нужда от смяна на маслото през целият й живот... и действително животът на кутията силно се съкращава... Между 150 и 200 хиляди км, а при по-нервните водачи и по-малко... Тъй като ще взимаш употребяван автомобил, всичко е много относително - например може да е била сменена кутията вече и да нямаш проблеми с нея...
    Моторите 2.5 са здрави - не би трябвало да имаш проблем...
    Както се писа в една тема, маневреността е доста лоша...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    СОФИЯ - ВЛАДАЯ
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    10

Не знам какво се има предвид под лоша маневреност...Терракана ми не е малък. Не вярвам това да е по-малко маневрено.

Място
    Варна
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    14

Не съвсем по темата искам да Споделя за автоматика . 7G на Мерцедес също не я обслужват в Германия, има една смяна на 100хил. И после при проблем с кутията. При нас проблем имаше на 400 хил смениха го маслото, оказа се че не е необходимо и после на 500хил.смениха съединител. Колата се кара без жалене и в момента е на 600хил. Може Мерцедес да правят здрави кутии, но и тук не препоръчват смяна през определен интервал.
    подпис : Драги ми смехурко;))

Място
    София
    Публикации
    7,401
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на petrashkov Преглед на публикациите
    Не знам какво се има предвид под лоша маневреност...Терракана ми не е малък. Не вярвам това да е по-малко маневрено.
    Значи радиус на завой /поне/ половин метър повече от Теракана! Аз от ХС70 се качих на их55, който е доста по-голям, но влизам в гаража с по-малко маневри...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    СОФИЯ - ВЛАДАЯ
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    10

Е ако само радиуса на завой е проблем....
    Иначе автомата е АЙСИН 5 степенен доколкото знам. Те май не са лоши стига да се стопанисват

Място
    София
    Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    7

Е ако само радиуса на завой е проблем....
    Иначе автомата е АЙСИН 5 степенен доколкото знам. Те май не са лоши стига да се стопанисват
    Тези автоматици не са необслужваеми. Ама филтърът им е вътрешен, за да се смени трябва да се разпарчатоса кутията и никой, дори и да сменя масло, не го прави. И с километрите се явяват проблемни.

Място
    СОФИЯ - ВЛАДАЯ
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    10

Да. След консултация с двама собственици се оказа, че само обслужването на кутията е 900+ лв. И то не в официалния сервиз.

Място
    София
    Публикации
    7,401
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

Да. След консултация с двама собственици се оказа, че само обслужването на кутията е 900+ лв. И то не в официалния сервиз.
    Е ти какво очакваше? Това ще ти е най-малкия проблем... 6-степенния автоматик е по-хубав, но го слагат на по-новите екземпляри...

Сходни теми

1. Дали да не е VOLVO XC90?
    От petrashkov във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 7
    Последно мнение: 31-12-17, 18:48
  2. Проблем с VOLVO XC90
    От P@vloff във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 04-10-16, 11:26
  3. Audi Q7 vs. Volvo Xc90
    От Иван Горчев във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 1
    Последно мнение: 25-04-14, 20:54
  4. Volvo XC90, BMW X5 или VW Touareg
    От achkata9599 във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 1
    Последно мнение: 03-11-11, 13:02

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •