Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

    Здравейте. Четох във форума и на някой други места но се засягат предимно по-големите двигатели. Интересува ме този бензинов 2.5 в комбинация с автоматична трансмисия. Какви са силните и слаби страни като цяло и има ли някакви скрити греди. Проверих цените на частите и честно казано не е нещо плашещо. Модела доста остаря вече. Знам, че не е джип и няма да се ползва за друго освен черен път и пътувания.
    Питам тук, защото във Волво форума са сектанти Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0836ce2b43ef8a0fa9373091d1e1fc42.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:6151980

  • #2
    От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

    Когато са пуснали този модел /както и при някои други марки/, им е хрумнала безумната идея, че АСК няма нужда от смяна на маслото през целият й живот... и действително животът на кутията силно се съкращава... Между 150 и 200 хиляди км, а при по-нервните водачи и по-малко... Тъй като ще взимаш употребяван автомобил, всичко е много относително - например може да е била сменена кутията вече и да нямаш проблеми с нея...
    Моторите 2.5 са здрави - не би трябвало да имаш проблем...
    Както се писа в една тема, маневреността е доста лоша...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

      Не знам какво се има предвид под лоша маневреност...Терракана ми не е малък. Не вярвам това да е по-малко маневрено.

      Коментар


      • #4
        От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

        Не съвсем по темата искам да Споделя за автоматика . 7G на Мерцедес също не я обслужват в Германия, има една смяна на 100хил. И после при проблем с кутията. При нас проблем имаше на 400 хил смениха го маслото, оказа се че не е необходимо и после на 500хил.смениха съединител. Колата се кара без жалене и в момента е на 600хил. Може Мерцедес да правят здрави кутии, но и тук не препоръчват смяна през определен интервал.
        подпис : Драги ми смехурко;))

        Коментар


        • #5
          От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

          Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
          Не знам какво се има предвид под лоша маневреност...Терракана ми не е малък. Не вярвам това да е по-малко маневрено.
          Значи радиус на завой /поне/ половин метър повече от Теракана! Аз от ХС70 се качих на их55, който е доста по-голям, но влизам в гаража с по-малко маневри...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

            Е ако само радиуса на завой е проблем....
            Иначе автомата е АЙСИН 5 степенен доколкото знам. Те май не са лоши стига да се стопанисват

            Коментар


            • #7
              От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

              Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
              Е ако само радиуса на завой е проблем....
              Иначе автомата е АЙСИН 5 степенен доколкото знам. Те май не са лоши стига да се стопанисват
              Тези автоматици не са необслужваеми. Ама филтърът им е вътрешен, за да се смени трябва да се разпарчатоса кутията и никой, дори и да сменя масло, не го прави. И с километрите се явяват проблемни.

              Коментар


              • #8
                От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

                Да. След консултация с двама собственици се оказа, че само обслужването на кутията е 900+ лв. И то не в официалния сервиз.

                Коментар


                • #9
                  От: Volvo XC90 2.5 210hp мнения и препоръки

                  Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                  Да. След консултация с двама собственици се оказа, че само обслужването на кутията е 900+ лв. И то не в официалния сервиз.
                  Е ти какво очакваше? Това ще ти е най-малкия проблем... 6-степенния автоматик е по-хубав, но го слагат на по-новите екземпляри...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X