Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Инсталация на гараж

    Добре ще се заформи "работилницата".
    При мен от "уличното" до вътрешното табло кабела върви укрепен по профил 40Х40 (такъв остана от строежа на фермите ). В гаража съм сложил" Главно табло" и от него разпределям към къщата ( табло) и сервизчето (табло). Така ми се стори по лесно за облужване- всяко си е отделно.

    Коментар


    • #32
      От: Инсталация на гараж

      Помисли за мазане или поне боядисване на стените, така поглъщат светлината. За инсталацията и аз бих пуснал метални скари по пояса, после по тях може да си пускаш всякакви кабели и маркучи .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        От: Инсталация на гараж

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Помисли за мазане или поне боядисване на стените, така поглъщат светлината. За инсталацията и аз бих пуснал метални скари по пояса, после по тях може да си пускаш всякакви кабели и маркучи .
        Одаа, 10Х за бяла мазилка/боя

        Коментар


        • #34
          От: Инсталация на гараж

          Сива ще е мазилката,че бяла много ще се цапа.Поясът отгоре ще се ползва по предназначение,всички жици ще минават от там.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Инсталация на гараж

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Сива ще е мазилката,че бяла много ще се цапа.Поясът отгоре ще се ползва по предназначение,всички жици ще минават от там.
            Бялата ще си стане сива

            Коментар


            • #36
              От: Инсталация на гараж

              Почти съм готов със жиците,остана третият ред от четри лампи.Не си чуствам пръстите,голяма борба падна със жиците от 4квадрата.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181221_110124.jpg
Прегледи:1
Размер:313.4 КБ
ID:5805062
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_184242.jpg
Прегледи:1
Размер:321.0 КБ
ID:5805063
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_184330.jpg
Прегледи:1
Размер:404.3 КБ
ID:5805064
              4Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_184403.jpg
Прегледи:1
Размер:303.4 КБ
ID:5805065
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_184505.jpg
Прегледи:1
Размер:356.4 КБ
ID:5805066
              Най-важният елемент за зимата...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181222_184603.jpg
Прегледи:1
Размер:362.0 КБ
ID:5805067
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Инсталация на гараж

                Внимавай с важният елемент,че вчера на моят му сложих боров талаж и трупчета и така светна и нещо ,май се е смалил варела. Хем, като правих печката, гледах да е от най-дебелостенните.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #38
                  От: Инсталация на гараж

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Почти съм готов със жиците,остана третият ред от четри лампи.Не си чуствам пръстите,голяма борба падна със жиците от 4квадрата....
                  Осветление на 4мм2 жици?
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Инсталация на гараж

                    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                    Внимавай с важният елемент,че вчера на моят му сложих боров талаж и трупчета и така светна и нещо ,май се е смалил варела. Хем, като правих печката, гледах да е от най-дебелостенните.
                    Доста е широка и дъното е от диск от брана вдлъбнат.Всичко що гори си мъчи да се сбере към центъра и реялно грее много,без да има допир на материял до стените и да червенее.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Инсталация на гараж

                      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                      Осветление на 4мм2 жици?
                      Захранването е 6мм и разклони до контакти 4мм.Осветлението диодно 1мм.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Инсталация на гараж

                        Тези контакти не са ли малко против правилата? То не че има някакво значение в случая, но понеже и аз съм на вълна инсталация в момента и се опитвам да спазавам някакви стандарти, ако ми се наложи нещо да се узаконява инсталацията някой ден.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #42
                          От: Инсталация на гараж

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          Тези контакти не са ли малко против правилата? То не че има някакво значение в случая, но понеже и аз съм на вълна инсталация в момента и се опитвам да спазавам някакви стандарти, ако ми се наложи нещо да се узаконява инсталацията някой ден.
                          А какво не им харесваш(май са малко кекави)!?Стандарта ба ли го какъв е,сигурно за изпедерастена еврогейска букса.
                          Забравих да спомена,че ще има шина по пода за земя,такива схеми като дтз не мисля да произвеждам.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Инсталация на гараж

                            Монофазния контакт трябва да е на отделна инсталация с отделен предпазител, не може да се връзва монофазен контакт към трифазния.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Инсталация на гараж

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Монофазния контакт трябва да е на отделна инсталация с отделен предпазител, не може да се връзва монофазен контакт към трифазния.
                              И що ги продават тия контакти?
                              Аз тъй или инак,пак щях да монтирам монофазни до тях...

                              P.S.Аз не се сещам каква ще е разликата,дори да са на отделна инсталация,пак ще са на фаза и нула...
                              Дали ще е от таблото или от контакта,все е Радината п...ка.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Инсталация на гараж

                                Спарки беше описал нещата в друга тема, не помня коя точно. Главният проблем е, ако прекъсне някъде нулата по инсталацията, тогава при включен монофазен товар задължително имаш фаза по корпуса на трифазните машини, а всъщност всичко си работи. Това колкото и да е абсурдно съм го виждал да се случи! И докато аз и ти може въобще да не отразим гъделичкането, то случайно минаващо дете може да се окаже доста чувствително и да стане беля.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X