Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

    Здравейте колеги.От скоро съм собственик на WJ 2.7CRD.Джипа като цяло е добър,но си има следните болежки:при самодиагностиката с ключа излиза една грежка р0836 (Записване на 4xD (4WD) спирачен ключ, открито под минималното или над максимално допустимото напрежение (състояние на превключвателя, предоставено на модула на двигателя от модула на трансферния модул при задвижвания на 4WD с ниска предавка).Това някакъв датчик ли е,и някои знае ли къде се намира?
    Възможно ли е този датчик да е зацепил постоянно колелата и от там да ми идва и според мен високия разход 16/17 в София в час пик,7км сутрин и 7км вечер със спокойно каране.
    На диагностита на АСК излизат грешките р 2109 и р2310
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
    Toyota Hilux III

  • #2
    От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

    Относно P0836 виж https://jeepswj.com/tips/ . Има си секция специално за тази грешка. Датчик е, да.

    Другите две също ги има описани там:
    P2109 - Park lockout solenoid valve is faulty
    P2310 - ABS CAN messages missing

    Според мен разходът е съвсем нормален за описаните условия. Особено за такива къси разстояния.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

      Благодаря много,ще се опитам да ги открия и проверя датчиците и буксите им.
      А за разхода се притеснявам защото по същия маршрут карам и другия джип(hilux 2.5d4d) а разхода е 10/12л.
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
      Toyota Hilux III

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

        Не сравнявай двата автомобила , различни са и нямат нищо общо .
        Щом си от София иди някъде да прочетете грешките коректно , и двете обяснения са неадекватни , вървиш в грешната посока !
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

          Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
          ...
          Възможно ли е този датчик да е зацепил постоянно колелата и от там да ми идва и според мен високия разход 16/17 в София в час пик,7км сутрин и 7км вечер със спокойно каране.
          На диагностита на АСК излизат грешките р 2109 и р2310
          Абсурд. Няма никакъв вариант датчик да ти включи бавните. Виж си в наръчника на собственика как се включва този режим! Това става само и единствено ръчно, чрез действия с лоста за скоростите и раздатката.
          Ако караш на бавни в града, т.е. по твърда настилка, разходът на гориво ще ти е най-малкият проблем ...

          Както ти е казал Еди - отиди при някой, който има представа от тези коли, за да види къде е проблемът!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

            И какво ?!?
            Последно редактирано от edirangelov; 24-11-18, 00:25.
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

              Датчика се оказа че е над раздатката и трябва да се смъкне малко раздатката за да извадя въпросния датчик.За разхода не мисля че някой колега с такъв джип в София го сваля под 15/16л.,не знам ако изключа печката дали ще сваля малко от разхода или ще стане по лошо.Благодаря
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
              Toyota Hilux III

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

                Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                Датчика се оказа че е над раздатката и трябва да се смъкне малко раздатката за да извадя въпросния датчик.За разхода не мисля че някой колега с такъв джип в София го сваля под 15/16л.,не знам ако изключа печката дали ще сваля малко от разхода или ще стане по лошо.Благодаря
                Печката работи при температури под 7 градуса мисля и работи докато не вдигне 70 градуса по мои лични наблюдения. А на тези 400Нм не мисля, че тази печка им е някакъв проблем. А разход в София е мнооооого разтегливо понятие.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

                  Ако датчикът на раздатъчната кутия е повреден АСК влиза в авариен режим (превключва само две предавки )
                  Еди Рангелов : 0885 088 444
                  Няма незаменими има незабравими хора !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за грешки на Grand WJ 2.7 CRD

                    Ясно
                    Благораря
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                    Toyota Hilux III

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X