Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

    На тая е отпред в десния подкалник. Още я карам така и си придърпва чат-пат, ама поне не гасне като преди. То сигурно затова и са толкова евтини ЕКУ-тата. За под 100 паунда в Ибея има компютри в комплект с всички модули. Обаче взе да ми писва да я ровя, особено сега като е кофти времето и рано се стъмва, а и нямам време. Ще я карам още месец докато и изтече застраховката за да си взема но клейм бонуса и ще я продам за 300-400 паунда да ми се маха от главата. Иначе беше добра колица. Много си я харесвах и бая пари и труд съм набил в нея.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

      По обясними причини Воксхолите са едни от най-масовите автомобили тука. Лично аз съм доволен, две години вече я карам. Първата година и навъртях близо 30 000 мили без да пипна нищо съществено по нея, втората няма и 5 000. Откак спрях да я карам редовно взе да се сдухва. Твърде добра е да иде на скрапа или да я разпарчетосам, та ще я пусна на прИмоция, ако някой има желание да се занимава. Вероятно проблема е лесно отстраним, защото не е механичен, но иска време и може би повечко познания в диагностиката ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

        По така описания проблем, вероятно имаш лоша връзка в преден електрически център. Лош контакт или лоша верига. Центъра се разглобява на 2 части и може да почисти. Педал на газта на 99% не е
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

          Благодаря за съвета! Това ми го дава като грешка при диагностиката, но не бях и обръщал внимание досега. Утре така и така почивам, ще го извадя да погледна какво е състоянието и там. За педала вече се убедих, че не е той, защото сложих един втора ръка, един чисто нов, после пак върнах стария и все същите симптоми и грешки.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

            Не е проблем да се провери и датчика на коляновия вал. Не винаги се отчита грешката му и като започне с номерата е подобен филм. Първо почистване на свързващата букса като начало.
            Допускам ,че всички останали електрически свръзки са почистени с контактен спрей и "продухани". В началото на темата се замислях и за датчика за налягане,но вероятността да прави гафовете при средни обороти е пренебрежимо малък. Най-лошото е ,че проблема се появява внезапно и се "самоуправя".
            Ако в момент когато се инати да запали се прави диагностика,веднага ще лъсне проблема,а така се играе на "тука има,тука-нема".

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

              Тя проблем с паленето няма, проблемът се проявява винаги в движение. Всички възможни букси и предпазители, до които има достъп са сваляни, проверени и почистени. Днес отворих и кутията при мотора и разглобих буксите отдолу. Нищо подозрително не видях, ама ги промих все пак. Отворих и релетата и почистих контактите с водна шкурка за всеки случай. Карах я десетина километра и нямаше проблеми, ама то и преди така ставаше понякога. Взех да се замислям за помпата в резервоара дали не може да има нещо общо. Вече веднъж я вадих, имаше съвсем малко боклук по цедката, ама все пак е на 13 г. и 250 000 км. Ако пак направи номер ще я сменя и нея и това ще и е на тая кола. Инатя се просто за да разбера какъв и е проблема ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Тя проблем с паленето няма, проблемът се проявява винаги в движение. Инатя се просто за да разбера какъв и е проблема ...
                ЗА това търсим "виновник",който може да Я изгаси в движение и компа да не го хване(приеме за нормално). Освен предложенията за загуба на контакт,датчика за налягане сред заподозрените слагам датчика на коляновия вал,(филтрите и помпата отпадат)запушена вентилация на резервоара и създаване на вакум, лоша маса на компа,скапан имобилайзер,...
                Ще го хванете когато отказва да пали и на стартер се наблюдават "живи данни" на всички "заподозряни".
                Косвена ориентация се получава и когато:
                -Погледнете когато изгасне лампите по таблото дали светят -ако не светят-таралежа се ебава-загуба на контакт; Когато въртите на стартер и не иска да пали отклонява ли се оборотомера-датчик на колянов вал; Отваряте капачката на резорвоара и чувате засмукването-вентилацията запушена(при движение даже се повишава показанието на нивомера за горивото защото се свива резервоара) и така докато хванете виновника.
                Успех.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                  Днес отново я карах до работата и обратно, общо двайсетина километра и нямаше проблем, ама трябва да я опъна по магистралата за да съм сигурен, че се е оправила. Виждал съм ефекта от неработещ датчик на колянов вал, не е това. Като гаснеше преди лампите на таблото си светеха нормално и си гаснеха след повторно запалване. Оня ден я бях оставил със съвсем малко гориво в резервоара под наклон и взе, че угасна. Докато гаснеше се държеше точно по същия начин, както когато правеше номера, та ме навява на мисълта, че може и нещо по захранването на подкачващата помпа да се е ебавало. И като беше празен резервоара, помпата звучеше доста странно, ама може да е било и от липсата на гориво и кънтененто в резервоара. Ще видим, тестовете продължават ....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                    Мисля, че проблема вече е отстранен и както подозирах, решението беше елементарно и без пари. Оказа се спойка на краче от буксата за управление на дроселната клапа и TPS -а. Случайно попаднах на информацията от едно клипче в тубата и реших да го разглобя и да презапоя пиновете. Разглобяването е елементарно, но не и лесно. Някой пишман майстор беше замазал торксовете на болтовете, които държат дросела към смукателния колектор и ги отвивах със секача, защото иначе трябваше да извадя още сума ти джунджурии за да мога да бръкна с бормашина или друг инструмент. Та да си знаете. При грешка за педала и грешка в TPS-a проблемът вероятно е в студени спойки. Може да се свали и само електрониката, без разглобяване. Държи се на 5 ламаринени скоби, но са бая корави и летят надалече като се откопчаят и не внимаваш . Затова вероятността да ги изпозагубите докато ги вадите и слагате обратно е доста голяма и е по-добре да се свали цялото моторче с дросела. Самият ТПС е измислен грамотно и е индуктивен, няма потенциометри и ала-бала, затова е практически вечен и няма какво да се скапе вътре.
                    Последно редактирано от kuzdov; 14-01-19, 09:42.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X