Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

    Здравейте! Търся съдействие от диагностици, запознати с опеловите мотори Z19DTH 150 к.с. Проблемът се изразява в това, че от време на време колата губи мощност и понякога гасне, сякаш съм изключил запалването в движение. Понякога пали на инерция, понякога трябва да завъртя стартера отново и пали. След това върви известно време и пак почва да придърпва. Понякога няма никакъв проблем, но напоследък често взе да го прави тоя номер, особено ако не съм я карал седмица-две примерно. Даваше ми грешка за педала на газта, смених го веднъж с втора ръка, сега го смених с чисто нов и пак дава същата грешка. Навява ме на мисълта, че има някакъв друг проблем и това е фалшив код за грешка. Попрегледах доколкото можах букси и кутии с предпазители и съответно нищо подозрително не открих. Единственото, което намерих беше хлабава плюсова клема на акумулатора. Стегнах я, но не съм карал след това да видя дали ще се прояви пак проблема. Някой да има идея къде да се насоча в търсенето? Благодаря предварително.
    DiagReport_2005_Vectra-C Signum_Vehicle__Vehicle DTC Information_201811051320.txt
    П.П. Проявата на проблема не е предшествана от никакви индикации по таблото, просто понякога почва да придърпва, понякога направо гасне. Преди го правеше само при около 1800-2000 оборота, но сега го прави когато и скимне.
    Последно редактирано от kuzdov; 05-11-18, 17:47.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

    При проблеми с клапан високо налягане и в някой случай с дюза ми е записвал Оп-Кома такава грешка !Досега най-често проблема излиза в дюза и много рядко в клапана но си трябва диагностика на място от дизелджия ! Ако знаеш как да си тестваш излишното гориво на дюзите ще ти се избистри картинката
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

      От проблем с дюза ще гасне ли в движение? При проблем с високото налягане няма ли да го изкара като отделна грешка? На Опкома като гледам живите данни високото си е в граници според него. Много ми е страннен тоя яроблем и се чудя дали няма да е нещо с контактния ключ в края на краищата ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

        Къде се намира колата ?
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

          В северен Уелс ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

            Не съм вещ в марката Опел , но е напълно възможно да е от контактният ключ .
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

              Благодаря все пак! Малко ъпдейт по темата. Днес се позамислих и взех, че свалих МАП сензора (за налягането в смукателния колектор) и открих, че е яко задръстен с нагар. Почистих го с ВД и пак го сложих и изтрих грешките от компа. Покарах колата половин час и не показа симптоми, нито даде отново грешка за педала на газта. Възможно е това да е бил проблема, но дали ЕКУ-то го отчита като грешка в педала или ОПКОМ-а (неоригинален, естествено) го отчита грешно, мога само да гадая без правилната диагностика. Ако пак даде същата грешка ще ида на сервиз само от любопитство. Блутут джаджата за 8 паунда въобще не отчита грешка, между другото.
              П.П. Някой знае ли каква е допустимата стойност на отклонение на количеството гориво при впръскване на инжекторите? При мен на 3 инжектора при обороти между 850 и 3000 стойностите варират между -0,1 до -0,5 мг на такт и един е между +05 до + 1,95, което ме навежда на мисълта за "пикаеща" дюза...
              Последно редактирано от kuzdov; 16-11-18, 17:07.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                Прескочи ли 1,5 има проблем с дюзата без значение дали е - или+ . В едното положение компенсира прекалено излишно гориво а в другия проблем с разпръсквач
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                  Благодаря! Дюзата е лесна, ще поръчам една рециклирана и ще я сменя. Лошото е, че проблемът с грешката за педала на газта остава. Вчера я покарах около 1 час и пак го направи. Първоначално изгуби мощност и оборотите паднаха до около 500 и после направо угасна. Запалих пак и си тръгна все едно нищо не е било, но записа същата грешка. Та ровенето продължава. Трябва да прегледам ел. инсталацията на тая кошница, а са една камара пластмаси и боклуци накичени, дето пречат да се бръкне и види каквото и да е ....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                    За дюзата е добре да видиш номера на старата и да въведеш същия на новата преди да подкараш колата. С Оп ком става
                    Който оцелее ще закусва!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                      Развитието по темата.... 3 дюзи показваха значителни отклонения и купих 3 втора ръка, с диагностичен репорт от стенд. 1,2 и 4 цилиндър. На 1 и 2-ри ги смених. Първи излезе като морков, втори ме озори, а 4-ти въобще не помръдна и го зарязах за друг път. Резултатът е, че колата сега върви като луда (като за 150 коня) и (да чукам на дърво), не пише нови грешки. Още недоумявам каква е връзката с пропадането на налягането в комън рейла и грешката в педала на газта, ама бах ли мааму какви ги мисли тоя компютър....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                        Сагата продължава ..... Смених и инжектора на 4-ти цилиндър. Колко бой отнесе, докато се размърда не е истина.... И резултатът е, че тъпата кочина продължава да го прави тоя номер. Пали, върви, няма никакви странности и изведнъж забива нос, сваля оборотите на около 400-500 и не реагира на педала на газта и продължава да записва същите грешки - отворена веррига на сензора за газта и неправилни стойности на същия сензор. Като я угася и запаля пак си върви все едно нищо не е било за известно време. И това го прави като позагрее до към 70-80 градуса. На студено нямам спомен да го е правила. Вече не знам какво да мисля, май нещо на ЕКУ ми намирисва. Занимавам се още с нея от спортна злоба, просто искам да знам какво се ебава. Иначе досега да съм я пръснал на части или за скрап директно ако ме стегне капата .... Някой някакви идеи .... ?
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                          ЕКУ. Като забие го охлади с шише вода и виж как се оправя...
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                            Абе аз отдавна имам някакви подозрения към ЕКУ-то, защото не намирам никаква логика към датчици, а пък механично всичко е проверено и изглежда наред. Веднъж го свалях да проверя клемите и не видях проблем. Като имам време ще го сваля пак и ще го отворя да видя дали има нещо подозрително и (може би) ще си направя труда да го сменя и да видя дали има разлика. Занимавам се още с нещ от инат. Добра кола беше, ама вече не ми трябва и определено ме дразни с тия простотии, дето ги прави. На инат я карам чат-пат и чакам да се строши окончателно и не ще, мамка и. Само ме дразни ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Вектра Z19DTH 2005 г.

                              Опелите след 2000 година страдат от един голям проблем, компютрите буксите и инсталацията..
                              Особено при блоковете които са монтирани отгоре двигателя, на колектора, най неподходящото на света място за монтаж на компютър..
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X