Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зонгшен 200 кубика проблем при палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зонгшен 200 кубика проблем при палене

    Колеги купих си китаец зонгшен 200 кубика и при палене имам чувство, че двигатела бие контра изхвърля през филтъра бензин за да го запаля му махам филръра и с ръка затварям напълно въздуха напълно. Кабуратора е чисто нов, дайте съвет за пеоблема, защото нямам опита с тия китайци.

  • #2
    От: Зонгшен 200 кубика проблем при палене

    А като запали нормално ли работи?

    Коментар


    • #3
      От: Зонгшен 200 кубика проблем при палене

      Да нормално работи, но това с стария карбуратор, единственния проблем беше, че все теябваше да се сваля филтъра и да затварям филтъра, затова взех нов кабуратор и трудно, даже не възможно е да го запаля.

      Коментар


      • #4
        От: Зонгшен 200 кубика проблем при палене

        Най вероятно новия карбуратор иска някакви настройки. Отвори двата и направи иглата на новия да е в същото положения като на стария. Другото е да провериш жигльорите дали са същите. Освен това затвори болта за регулиране на въздуха на стария карбуратор и преброй оборотите които правиш. След това на новия завиваш също до край и след това развиваш преброените обороти. Но съм почти сигурен че има и друг проблем.
        А със стария карбуратор не палеше ли , когато опънеш смукача. При опънат смукач има една клапа която почти затваря входа за въздуха в карбуратора. Няма да се очудя и да се е разкачил нещо.

        Коментар


        • #5
          От: Зонгшен 200 кубика проблем при палене

          Колега стария карбуратор отвора към всмукателния колектор е 30мм, а при новият е 27мм. Поръчах го от Търговище и магазинера ми каза, че става, но явно не. Снощи сложих стария и запали и заработи нормално но при подаване на газ прегармява. Старият го изхвърлих, защото се беше разложил опръстена на въздушния жигльор.

          Коментар


          • #6
            От: Зонгшен 200 кубика проблем при палене

            Това гърмене ако е в аспуха говри за неизгоряло гориво което от нагрятия ауспух се самозапалва там. Или за проблем с центровката . Те мисля че бяха с кобилици и с едни гайки се настройват хлабините на клапаните. На десния капак на двигателя по средата има една тапа с отвертка се развива, от там можеш да въртиш двигателя бавно. Над тази тапа в горния край на капака трябва да има една по малка от там гледаш белезите.

            Ето виж това видео :




            За информация хлабините ги дават 0,003инча (около 0,076мм) на смукателните и 0,004инча ( 0,01мм ) на изпускателните. По чуждите форуми хората пишат , че машините им работят по добре при хлабини 0,1мм на смукателните и 0,1мм на изпускателните но най добре при 0,1мм на смукателните и 0,15мм на изпускателните.
            Последно редактирано от bascho; 06-11-18, 19:28.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X