Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Волво ФЛ-12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Волво ФЛ-12

    Нямаш напрежение до някой от клапаните, или пък клапанът е заседнал в някакво полуотворено положение.
    Помпата какво налягане дава има ли манометър?

    Коментар


    • #17
      От: Волво ФЛ-12

      Огледай и проследи тръбата от крана(разпределителя за коша и крана) до самият разпределител.Преди самият разпределител трябва да има блок-клапан или само клапан на разпределителя.Случвало ми се е скъсано о-пръстенче да се мушне в клапана и почва да отваря и прелива(неможе да направи налягане) или засяда някъде.

      Коментар


      • #18
        От: Волво ФЛ-12

        Това нещо е подобно на моя кран, само дето е по-малък. На разпределителите има едни клапани, които са вързани на входящите канали - изхвърли ги тия умрели клапани и ще тръгне работата.
        Друг въпрос имам, като пуснеш помпата, виж дали треперят/тресат маркучите, които отиват към крана от помпата - ако има такова тресене, помпата е счупила сегменти и не прави достатъчно налягане.
        Аз съм с същата помпа на моя Камаз и се борих с такива болежки

        Коментар


        • #19
          От: Волво ФЛ-12

          И аз си мисля, че някой клапан е запецнал или не ходи ток до него. Щом успява с коша, помпата би трябвало да дава доволно налягане.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #20
            От: Волво ФЛ-12

            проблема е вьв разпределитела.там ще го тьрсиш.колегата е прав.изхвьрли всички клапани по този кран и щевидиш как работи.това е кран за дьрва клапани за задьржане не са му нужни.

            Коментар


            • #21
              От: Волво ФЛ-12

              Само да ги намеря , че с тези бои всичко ми изглежда еднакво
              0877 877 297

              Коментар


              • #22
                От: Волво ФЛ-12

                Преди да направиш нещо,обади се на 0878920089
                dedoKoko
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #23
                  От: Волво ФЛ-12

                  С клапани на разпределитела също и много загрява маслото. Провери може и на цилиндрите да има клапани моя стария кран и там имаше.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Волво ФЛ-12

                    Камиона не работи вече от месец. Последният път както си товарих крана влезе в авариен режим едвам го прибрах в коша. Последствие се оказа електрически-токаджийски проблем даже има и букса за лаптоп има и флашка за крана ама няма кой да я разчете. Хубавото е ,че стабилизаторите се оправиха сега не засичат.
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #25
                      От: Волво ФЛ-12

                      тези букси,флашки и жици,вземи и изрежи до дьно и крана ще трьгне.хубаво е да го погледне някой който разбира зада ти каже кое точно за какво е и как да го замениш сьс друго.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Волво ФЛ-12

                        Брейй че то много модерен този кран, както казва колегата иска изрязване на всички видове жици и букси,спъват ти много работа

                        Коментар


                        • #27
                          От: Волво ФЛ-12

                          крана ми прилича на хиаб.нищо сложно,нормален кран ама са му набутали екстри исега проблем.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Волво ФЛ-12

                            Изспоред новите изисквания на ЕС, Мес и прочие, всички повдигателни машини требе да имат разни ”екстри” като например- ограничител за хоризонталност, за претоварване и т.н.
                            Това е от гледна точка на безопасна експлоатация. Премахването им често води до полудяване на компОтера и съответно влизане в авариен режим. Това, че ние се правим на по-гяволи от производителя, почти винаги има неприятни последствия за задкормилното устройство, включително и фатални.
                            Т.е. безопасноста на труда трябва да бъде религия, а не пожелание.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #29
                              От: Волво ФЛ-12

                              Ако все още не ти работи, и не може да го оправите. Пусни една снимка да видим какви са тези букси за флашка, и евентуално има ли някаква електроника!
                              Ако не е нещо сложно може да се модифицира и да се направи да работи.
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар


                              • #30
                                От: Волво ФЛ-12

                                Здравейте. Отидох в понеделник на работа и новината беше,че кранът вече работи. Дошли в събота две момчета от "HIAB", запалили камиона, включили помпата и набъркали буксата в лаптопа. Сменили според тях на втората бутилка
                                "жироскоп", а за мен датчик. Цялата операция траела не повече от тридесет - тридесет и пет минути. Ето това са сменили и кранът верно работи Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52602701_2372173166127259_208308997642518528_n.jpg
Прегледи:1
Размер:458.8 КБ
ID:5809127
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52638797_2306146239626411_3719678635976687616_n.jpg
Прегледи:1
Размер:302.3 КБ
ID:5809128
                                0877 877 297

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X