Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

    Привет станах горд собственик на тази страхотна кола.
    Имам няколко въпроса за следните неща, които за сега съм забелязал че са нуждаят от ремонт.
    1. Не работи лостчето за регулиране на наклона на облегалката на шофьорската врата.
    2. Дисплея на борд компютъра (този който показва час, дата и температура) изгасва,или по точно много силно избледнява, когато включа фаровете.
    3. Предстой ми смяна на масла и филтри, но за това има доста изписано.
    Много ще се радвам да се запозная с някой от Варна, във вторник ще минавам кат, колата е взимам от Гълъбово, Стара Загора.

  • #2
    От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

    Първоначално публикуван от Dirty Преглед на мнение
    Привет станах горд собственик на тази страхотна кола.
    Имам няколко въпроса за следните неща, които за сега съм забелязал че са нуждаят от ремонт.
    1. Не работи лостчето за регулиране на наклона на облегалката на шофьорската врата.
    2. Дисплея на борд компютъра (този който показва час, дата и температура) изгасва,или по точно много силно избледнява, когато включа фаровете.
    3. Предстой ми смяна на масла и филтри, но за това има доста изписано.
    Много ще се радвам да се запозная с някой от Варна, във вторник ще минавам кат, колата е взимам от Гълъбово, Стара Загора.

    Привет, по точка 2. Дисплея на борд компютъра (този който показва час, дата и температура) изгасва,или по точно много силно избледнява, когато включа фаровете.

    Това е фабрично заложено и е нормално, като караш по тъмно да не те дразни силната подсветка на дисплея, на таблото имаш копче-врътка с който ръчно да си регулираш подсветката за таблото и на борд компютъра

    Коментар


    • #3
      От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

      Мерси, и аз си мислех нещо такова. А да попитам как се показва разход на гориво и други неща, ако ги поддържа.

      Коментар


      • #4
        От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

        Първоначално публикуван от Dirty Преглед на мнение
        Мерси, и аз си мислех нещо такова. А да попитам как се показва разход на гориво и други неща, ако ги поддържа.
        На десния лост за чистачките, има в края две малки бутончета под формата на полусфера, горната половина е за смяната на показанията за моментния разход на гориво, изминати километри и много други показания, а с долната половина нулираш настройките на даденото показание, като го натискаш продължително.

        Коментар


        • #5
          От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

          Зависи дали е с TID или MID,може и да не е налично.
          Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

            С две думи - ако нямаш бутони на лостчето за чистачките, най-вероятно ги нямаш и въпросните функции.

            Ако искаш, звънни на телефона от подписа ми и може да се запознаем, да огледаме новата придобивка и да разсъждаваме.

            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

              Здравей! За мое съжаление няма тези бутони, но със радост ще ти звънна, че имам да питам за бая неща.
              Бирата от мен.

              Коментар


              • #8
                От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                Здравейте! Тези дни ще сменям маслата, и се чудя аз ли да се хвана, или в сервиз. По принцип имам опит като механик и, с леки коли, но не и с опел. Най много се притеснявам за диференциалите. Ще съм благодарен за съвети и насоки. А за сервиз, от Варна съм.

                Коментар


                • #9
                  От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                  Ако ще сменяш сам маслата, първо намери подходящите масла, като осигуриш и нужното количество. За смяната на маслата в диференциалите ще ти е нужен шприц. От долната пробка източваш, от горната наливаш. Наливаш, докато не започне да тече от горната пробка. Това означава, че си налял нужното количество масло.

                  Доколкото знам, както при всяка смяна на каквото и да е масло, е желателно то да е "топло". За целта раздвижваш колата няколко километра, след което сменяш маслото.

                  За сервизи във Варна мога да те насоча и ти в последствие да си избереш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                    Първоначално публикуван от Dirty Преглед на мнение
                    ...Здравейте! Тези дни ще сменям маслата, и се чудя аз ли да се хвана, или в сервиз. По принцип имам опит като механик и, с леки коли, но не и с опел. Най много се притеснявам за диференциалите. Ще съм благодарен за съвети и насоки.....
                    По принцип един механик ( на всичко отгоре и с опит с леки коли) като влезе в канала под Опел Фронтера и погледне нагоре - с изненада ше установи следното : "Яааа , ма то пробките почти като на леките коли ! )
                    .... та моя съвет е подобен на този на колегата от пост №9 . В смисъл можеш и сам .
                    ..и само в допълнение : за вида и количеството на маслата чети в ръководството или тука , в раздела.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                      Точно така реших да постъпя��. За точните масла, разбира се ги разбрах от форума.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                        Търся ел. схема за ОФБ КС. По конкретно става дума за ел. Регулирането на фаровете, реостат(врътката) бутона, бушон, моторчето.
                        Проблема е следният, изчезна ми ел реголирането на фаровете, след преглед на бушони и смяна на фасунги плюс кабели и букси за светлини за рег номер.
                        На опел Астра г, бушона за осветлението на номера е и за моторчето на фаровете. Моят за номера е читав, имам светлини на номера.
                        Приемам всяка идея, благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                          Първоначално публикуван от Dirty Преглед на мнение
                          Търся ел. схема за ОФБ КС. По конкретно става дума за ел. Регулирането на фаровете, реостат(врътката) бутона, бушон, моторчето.
                          Проблема е следният, изчезна ми ел реголирането на фаровете, след преглед на бушони и смяна на фасунги плюс кабели и букси за светлини за рег номер.
                          На опел Астра г, бушона за осветлението на номера е и за моторчето на фаровете. Моят за номера е читав, имам светлини на номера.
                          Приемам всяка идея, благодаря.

                          Тук има цели сервизни книги за нашите Опели в PDF формат:

                          OPEL-Систематизирана информация- Opel Service books & manuals.

                          https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=25178

                          Коментар


                          • #14
                            От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                            Здравейте и честито Рождество!
                            Имам малко глупав въпрос, имам ли отделно казанче з течността за задното стъкло? Казанчето което е в моторния одсек е пълно, предните пръскачки си пръскат, но на задното стъкло едвам тече.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                              Глупав е въпроса. Запушено е нещо.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X