Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

    Първоначално публикуван от Dirty Преглед на мнение
    Здравейте и честито Рождество!
    Имам малко глупав въпрос, имам ли отделно казанче з течността за задното стъкло? Казанчето което е в моторния одсек е пълно, предните пръскачки си пръскат, но на задното стъкло едвам тече.
    Откачи маркучето от разпръсквача.Задействай системата,ако от маркуча потече течност значи той е наред.Проблема е в разпръсквача.Демонтирай го.Напълни го с WD oт страната където влиза маркуча.Изчакай малко и след това с тънка тел го шомполирай.След което надуваш и всмукваш с уста пак от задния край.Ще ти се напълнят устата с боклуци но начина е ефикасен.Повтори упражнението няколко пъти,докато впръсканото WD започне да излиза свободно от цицката.То ще смаже и самата цицка,ако е клеясала,за да може да я регулираш.

    Поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

      И какво му е глупавото на въпроса? При мен (Kia Sportage), е точно така, има си отделен резервоар в багажника.

      Коментар


      • #18
        От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

        Привет! За много години, много късмет и успехи през новата година!
        Едно въпросче, има ли някъде По колата номер на боя?
        Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

          Привет Dirty,
          Има го! На една алуминиева табелка в коша, от многото поредици групи цифри, една е за номера на боята.
          Аз лично си реших проблема, като закарах капака на отвора за зареждане на бензиновия резервоар, при доставчика на авто-бояджийски материали. По модела и годината, установиха номера на боята.
          Ако отговора ми не те устройва, ще проверя точно, коя група цифри съответства на номера на боята.
          Поздрави,
          ПитерД.
          Последно редактирано от Piterd; 12-01-19, 19:00. Причина: синтаксис

          Коментар


          • #20
            От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

            Съвети, ако е възможно и снимков материал, за смяна на задни дискове.
            Благодаря предварително!
            Последно редактирано от Dirty; 10-06-19, 20:00.

            Коментар


            • #21
              От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

              Иди в сервиз по-добре.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                Вчера си смених предни дискове и накладки, днес тръгнах да сменям и задните, но видях, че дисковете са зле.
                Телкова ли е трудно?
                Най много ме притеснява това, че има нещо като гайка която се удря, или нещо такова.

                Коментар


                • #23
                  От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                  Вече съм с нови задни дискове, няма нищо сложно. Отнема по 20 мин.на колело.
                  Сваля се апарата, който се държи на два щифта, които се развиват с камък 14.
                  После се свалят накладките с помоща на отвертка.
                  Развиват се двата болта на супорта с камък 17.
                  Диска се почуква от вътрешната страна и пада.
                  Хубаво е да имате набор за прибиране на цилиндъра на апарата, ако ли не, става и с тръбен ключ.
                  Слагате новият диск и по обратен ред.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Здравейте! Малко помощ и насоки за ОФБ Sport 2.2DTI 115hp

                    Първоначално публикуван от Dirty Преглед на мнение
                    Вчера си смених предни дискове и накладки, днес тръгнах да сменям и задните, но видях, че дисковете са зле.
                    Телкова ли е трудно?
                    Най много ме притеснява това, че има нещо като гайка която се удря, или нещо такова.
                    Нищо сложно няма. Щом си сменил предните, задните се сменят по същия начин с тая разлика, че ако ръчната не е с отделни накладки, буталата трябва да се навият за да се приберат. Насилиш ли ги, после край с ръчната и ще търсиш апарати.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X