Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Одрин на бръснар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До Одрин на бръснар

    Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
    Чорбата е пасирана леща казва се Мерджемек!
    Леща, ама малко по-различна от българската. И е много добра чорба!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      От: До Одрин на бръснар

      Аферим ефендим, пътеписи рядко чета но тук се спрях - поздравления!

      Ако приемеш един съвет от мен - слагай по един празен ред между параграфите. По-лесно се чете

      Коментар


      • #18
        От: До Одрин на бръснар

        Машала Форинър, че и цял пътепис. А от спийд туризма тая година рЕзко минах на слоу травъл, точно в Турция, голям кеф. И на бръснар ходих

        Коментар


        • #19
          От: До Одрин на бръснар

          Благодаря за пътеписа. Уникален изказ. Накефих се максимално. Още повече, че беше много близо да моите пресни (от миналата седмица) впечатления от Одрин, напълно покриващи се с твоите.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #20
            От: До Одрин на бръснар

            Много приятен пътепис

            Коментар


            • #21
              От: До Одрин на бръснар

              Браво! Отдавна се чудех дали вече не пътуваш или само не пишеш
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #22
                От: До Одрин на бръснар

                Първо ми се ще да благодаря на всички за проявения интерес към писанията ми! Да си призная, не го очаквах...

                След това по реда на номерата
                Чорбата наистина е мерджимек! Като го прочетох в коментарите и мигом се сетих, но пък така и не си направих труда да чукна един гугъл да се ограмотя що за супа е...

                s_s1,
                до Стамбула не знам дали ще ходя скоро, ама виж като си заидвам на Алваново мога да се обадя! Че като гледам сме градски! А иначе - мен основна дестинация за пътуване са ми Западните Балкани - основно Сърбия и Косово. Първо са ми в задния двор дето се вика, второ там си се чувствам като у дома, трето жена ми е със сръбски произход, четвърто и с езика нямам проблем, за разлика от турския. Пусто за 20 години прекарани в Търговище и Шумен така и не го научих...

                zik7777, Берберина си беше просто повод - пътуването да не е съвсем безцелно дето се вика! Пък идеята беше ако намеря, намеря, ако не - ще си ходя при тоя дето си ходя обичайно...

                Ilia801, за форматирането на текста си много прав, но ако знаеш какъв зор видях да го поподредя! Първо ми качваше с различни шрифтове, после с различна големина, после ми изчезна започването по-навътре на абзаците, накрая ми ги нашляпа през 5-10 реда празни между отделните абзаци и най-накрая се принудих да сбия всичко, за да не ми го разформатира отново, което...съгласен съм, не е от най-прегледното...

                Бат Гошо Видински, ми кво да ти кажа... Аз самият не мога да повярвам, че завърших цял пътепис! Че моя тертип го познаваш много добре! Сигурно имам 10-12 започнати и недовършени пътеписи!А това със слоу травъл-а ми се види много харно и съм убеден, че е правилния формат, но...понеже винаги има едно но - просто не мога да си го позволя времево. Първо никой няма да ме пусне 20 дена от работа посмъртно и второ ако не работя въпросните 20 дена ще трябва да обявя пълен фалит! Тааа....разпростирам се според предоставилите ми се възможности, които са...мижави, ама пак берекет версин, че ги има!

                Ili4, хем е вярно, че съм спрял да пътувам, хем е и вярно, че съм спрял да пиша. То като не пътувам какво да пиша?... Някак с годините се попромениха нещата. Или няма пари, или няма време, или няма читав мотор в дадения момент. Перманентаната липса на технически изправен мотор лека полека ме научи да пътувам с колата, а то с мързелешкото лесно се свиква. Отделно 7 местен ван ми гори точно колкото мотора, ама не ме вали, не ми е жега, не ми е студено, мога цяла камара багаж да помъкна с мене, мога да спя в него... Отделно някак от само себе си започнах да няма с кого да пътувам. За мотора говоря! С колата винаги се намират мераклии. Лека полека останах на варианта да си пътешестваме моторно с жената онли. Напоследък и нея нещо взе да не я кефи та от две години си джиткам напълно солово. То голямото джиткане де! Този мотосезон имам 2500 км. Миналия не знам и толкова дали имам! Та оттам и липсата на писане... А автопътеписите не ми се получават. Няколко пъти съм захващал авто и авиопътувания да описвам, ама резултатът е плачевен!
                Последно редактирано от forry; 05-11-18, 17:27. Причина: граматически грешки
                Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                Коментар


                • #23
                  От: До Одрин на бръснар

                  Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
                  А автопътеписите не ми се получават. Няколко пъти съм захващал авто и авиопътувания да описвам, ама резултатът е плачевен!
                  Защото приятелю, както писаха едни умни хора - "Когато караш някъде с кола, все едно гледаш филм, а когато караш по същият маршрут, но с мотоциклет, все едно участваш в този филм!"
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 06-11-18, 14:31.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: До Одрин на бръснар

                    Благодарско!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: До Одрин на бръснар

                      Уникален начин за разказване . След кривия ден твоя разказ ми оправи настроението.
                      Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                      0889 619 319

                      Коментар


                      • #26
                        От: До Одрин на бръснар

                        Точно разказите в мотористкия раздел ме запалиха по форума. Благодаря за усилието да напишете пътеписа!

                        Коментар


                        • #27
                          От: До Одрин на бръснар

                          Много готино написано. Малко прибързани са изводите за тамошния и тукашния еснаф, както и за "впечатляващата" им култура на движение по пътищата, но дори това е направено добре.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: До Одрин на бръснар

                            Много е хубаво в Одрин, ОБАЧЕ тая граница е направоооо.... Преди месец ходихме една събота... Пътя от София към 3часа... 4 часа да влезем и 6 часа да излезем от шиб*ната Турция... Извратена работа... Зачеркнах ги с дебелия маркер!!!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              От: До Одрин на бръснар

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Много готино написано. Малко прибързани са изводите за тамошния и тукашния еснаф, както и за "впечатляващата" им култура на движение по пътищата, но дори това е направено добре.
                              Култура на движение в Турция няма. Оставил съм грешно впечатление явно! Но и толкова безумно агресивно движение като у нас също няма... А що се отнася до турския и българския еснаф мога дълго и напоително да споря! В Турция са ми отваряли кръчме, за да ме нахранят, защото съм пътник и съм гладен. В България никога! В Турция са гонили местни от стая в хотел, за да настанят нас, защото сме чужденци и няма къде да отседнем! В България не ми се е налагало, но съм убеден, че не би се случило. В Турция са ми мили мотора без пари, просто защото...е мръсен. Тук и с пари понякога не се получава. В Турция са ми рязали диня на бензиностанция, за да се разхладя и хапна. Тук никога. В Турция са ми ремонтирали мотора без пари, докато в България редовно ми взимат парите без нищо да правят. В Турция съм плащал бензин във всевъзможни валути, защото не съм имал лири. От голяма магистрална бензиностанция у нас са ме гонили и карали да се чувствам като престъпник, защото нямам левове в кеш, а техният пос терминал не работел, банкомата съща, а било абсурд да приемат долари, евро или лири, независимо, че нямах никакви претенции към курса! На воплите ми, че нямам бензин да стигна до следващата бензиностанция последва безучастно вдигане на рамене... Примери мога да давам много! Не ме разбирайте криво! Не съм туркофил, сърбофил или там каквото и да му се вика! Не си мразя и страната, в която живея, но някак по-приятно и уютно ми е да пътувам именно извън нея...уви.
                              Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                              Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                              Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                              Коментар


                              • #30
                                От: До Одрин на бръснар

                                Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
                                Култура на движение в Турция няма...
                                ...
                                Викам да не ти цапам готиния пътепис, та ако искаш- заповядай.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X