Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 не завърта стартера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 не завърта стартера

    Здравейте. Машината е Терано 2, 2.4 бензин. Започна от няколко седмици при завъртане на контактния ключ да не завърта стартера. Вътре от към таблото само се чува едно цъкане и толкова. Понякога завърта със закъснение точно преди да се откажа и да върна ключа завърта изведнъж. Понякога запалва след десетия опит, после пали от веднъж все едно нищо му няма. Понеже не е все още постоянен проблема, може ли да ме насочи някой къде да търся към стартера ли да се насоча или по веригата от ключа. Колата има имобилайзер но при при палене си изгасва лампичката както винаги.

  • #2
    От: Терано 2 не завърта стартера

    Има вероятност включвателя на стартера да прави проблем но трябва да се провери.Ти сам си се досетил за проблема, слаба връзка,нагорели контакни повърхности в ключа или включвателя-лечението е смяна с нови.Аз имам по голям зор износени зъби на зъбния венец.
    Последно редактирано от dmitev; 03-11-18, 20:20. Причина: допълнение

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2 не завърта стартера

      Притеснявам се повече да не е нещо вътре в самия стартер я четки, я втулки, въпреки че откакто го направи за първи път минаха вече 3000 километра

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2 не завърта стартера

        Вероятно е и да е акумулатара. Имах същия проблем и същите симптоми, но с нов акумулатор се реши проблема..
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2 не завърта стартера

          Лоша връзка, четки, шалтер(соленоид)
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2 не завърта стартера

            Може да се провери,и установи кое прави беля,но е дълго за писане.
            Може клеморед на конт.ключ или бубина на стартера?
            Пробвай да завъртиш стартера отвън./това не знам как да го обясня/
            Става с кабел,гаечен ключ...
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2 не завърта стартера

              Някой път просто не дава хубава маса между предния капак ,статора и задния капак.Но ако е в сервиз едва ли ще си признаят че само са свалили стартера и са го почистили.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2 не завърта стартера

                Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                Притеснявам се повече да не е нещо вътре в самия стартер я четки, я втулки, въпреки че откакто го направи за първи път минаха вече 3000 километра
                Според мен не са четки. При четки умира много бързо след първия симптом.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X