Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

    Здравейте, в момента избирам гуми за Витарата си 96 г. (не лифтвана по никакъв начин) и ми възникна въпросът как мога да разбера коя е най голямата/високата гума която мога да сложа. Това е с цел поне малко да увелича клиърънса.
    Има ли някакъв начин да го разбера това?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

    Ми или чакаш тук някой да се похвали какво е наврял или дебнеш по снимки и разходки кое ти каресва и питаш собственика,третия вариант е Гугъла
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

      Хаха имах предвид дали има някакъв начин да се измери или нещо такова.

      Коментар


      • #4
        От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

        Хаха имах предвид дали има някакъв начин да се измери или нещо такова.

        Коментар


        • #5
          От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

          Виж си заводския размер и максимум един нагоре.
          Това е най-безболезнения начин...

          Коментар


          • #6
            От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

            Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
            Хаха имах предвид дали има някакъв начин да се измери или нещо такова.
            Изобщо не е лесно да се измери.

            Първо колелото има ход настрани, от кормилната уредба.
            Второ окачването има ход нагоре-надолу, който при Витара е съществен.
            Трето този ход нагоре-надолу не е точно вертикален, а малко назад и малко навътре.
            Четвърто при хода нагоре-надолу се променя и страничният наклон на колелото.
            Пето цялото окачване заедно със шасито има 1-2см ход във всички посоки, при преодоляване на препятствия.
            Шесто размерите на гумата, дадени от производителя, може да са в милиметри, ама точността им е 2-3 сантиметра. Гумите биват по-големи и по-малки от официалния си размер и което е най-досадното - партиди от една и съща марка и модел се колебаят в размера.
            Седмо заради устройството на кормилната уредба, наслагването на хода на окачването върху въртенето наляво и надясно образува не точно цилиндрична форма - грубо казано, когато колелото отива нагоре или надолу то малко завива.
            Осмо някой ден можеш да искаш да сложиш и вериги за сняг.

            Изводът от всичко това е, че се пробва и се действа според ситуацията. Обикновено се стига до ъглошлайфа.

            Коментар


            • #7
              От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

              Аз съм сложил 2 см. по-високи гуми и не опират никъде, но като гледам оставащите хлабини това е горе-долу пределът.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #8
                От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Аз съм сложил 2 см. по-високи гуми и не опират никъде, но като гледам оставащите хлабини това е горе-долу пределът.
                И колко става общата височина? А и другото - със заводска витара ли си?

                Коментар


                • #9
                  От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

                  Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                  Хаха имах предвид дали има някакъв начин да се измери или нещо такова.

                  Те това и аз искам да го знам ма такова не съм виждал,все някой гений навира нещо което ти си казваш Е те такова животно нЕма.

                  Личния опит гони,мани ти тия калкулатори,калкулатора ти трябва да разбереш кое гума е половин см. по-голяма от другата ако такава ти трябва ма изходната позиция е ония сложил гумите вече и опитващ се да навре цигара пък тя не влиза.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да разбера коя е най-голямата/високата гума която мога да сложа на Витара

                    Май ще си остана с 215/75/15 Няма смисъл да купувам гуми, които няма да ми станат и да се чудя как да ги продам после...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X