Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво МПС за зима до 9000 лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво МПС за зима до 9000 лева

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Благодаря за това ама колко и да го хвалят ммммм има ли Фиат на муцуната забъркан от Сузуки ми е странно да го приема сериозно аз пък какво остава за него,просто лоши спомени с фиати разни.
    Е, тогава порови из Субару-форума, най-вероятно ще се появи подходящ "Форестър". За София, а вече не само, поддръжката не е проблем - като цена и качество.

    Коментар


    • #32
      От: Какво МПС за зима до 9000 лева

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Благодаря за това ама колко и да го хвалят ммммм има ли Фиат на муцуната забъркан от Сузуки ми е странно да го приема сериозно аз пък какво остава за него,просто лоши спомени с фиати разни.

      Приеми че Fiat му е само емблемата - махаш я и престава да е Fiat. Между Ford Maverick и Nissan Terrano 2 разликата е буквално само в емблемите и някои (според мен по-грозни) пластмаси по интериора и екстериора. Всичко останало до последното болтче им е еднакво и Ford нямат даже и малко пръстче в тая кола. Включително и в ламарините.

      Моите 5 стинки - Honda CR-V. Имат и мотори, покриващи точно критериите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Какво МПС за зима до 9000 лева

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Виждам ма не мога да го гледам един вид,грозно та знае ли се.

        От РАВ4 моделите кои стават и какво да се избягва?
        Всички стават, освен тия, дето са с мотор 1.8, че са само с предно.
        От останалите - тия, дето ги продава един пич от Карлово, тоже не стават, защото са англичанки, обръщани на ляв волан.
        Верно, много добре направени, но са ръждиви.

        Имам колега, който много се интересува от Рав4 - точно от тоя период - вдъхновен от моето равче, и е много в час с обявите за продажба на рав 4.2

        Досега не сме подбрали нещо, което да си заслужава.

        Препоръчително е да няма поставена АГУ. Тя ще се постави, рано или късно, но е добре да се знае, кога е поставена.

        Търсенето продължава.

        Моята не я продавам!

        Коментар


        • #34
          От: Какво МПС за зима до 9000 лева

          А такаааааа,нали знаеш,че има хора на които вярвам за някои неща и един от тях си ТИ при избор на кола,това от преди 2-3 петилетки покрай мерцедесите ти.

          Тьрсете 2 тогава,без значение къде е,на бабата Хлопела от Стара Загора го взеха та ако се намери нещо свястно да го отнасят пък газовата ще я мислят после без значение къде е Тойотката.

          Междувременно чакаме други мнение та да видим има ли кое да бие една спретната РАВ 4 като здравина,простота,цени на резервни части,возия,проходимост,качество,разход,газиране...........за 9 бона или там някъде.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Какво МПС за зима до 9000 лева

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

            Междувременно чакаме други мнение та да видим има ли кое да бие една спретната РАВ 4 като здравина,простота,цени на резервни части,возия,проходимост,качество,разход,газиране...........за 9 бона или там някъде.
            Ако имаш късмет да го прочетещ преди да са го забърсали, сети за онзи стар виц отпреди ххх ...години, последните думи на шофьора -гуми,гумиии. Че волан се свършва, завой -не, дори и на прав път.

            Айде със здраве. Ако се интеруваш, питай. ( климат, пазар, ...)

            ПС. Кво казваха в Америчко, всеки ден се ражда по един глупак на когото да вземеш парите.

            Дъфкано е един трилион пъти, добро техничско състояние" прикладваш и с шуба и с потник" да е удобно за сядаве и видимост, НОВИ ЗИМНИ гуми и ако ще на две колела да е. За лято, есен и пролет- не е в заданието!
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #36
              От: Какво МПС за зима до 9000 лева

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Приеми че Fiat му е само емблемата - махаш я и престава да е Fiat. Между Ford Maverick и Nissan Terrano 2 разликата е буквално само в емблемите и някои (според мен по-грозни) пластмаси по интериора и екстериора. Всичко останало до последното болтче им е еднакво и Ford нямат даже и малко пръстче в тая кола. Включително и в ламарините.

              Моите 5 стинки - Honda CR-V. Имат и мотори, покриващи точно критериите.
              Каквото и да махаш все си е фиат, двигател фиат, купе фиат. А какво е сузуки sx4, на това вече махаш емблемата и става фиат. Като изключим италианска бъгъва, чакай малко БЪГЪВА готово, ел част си е добра машинка. Имаме една такава на близо 300000км и по железата не е давала дефект. Една демпферна шайба, и две биалети, другото накладки дискове съеденител. За ела няма да пиша.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #37
                От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                Гуми и ти сега,нали трябва да ги сложим на нещо тия гуми,дай да видим какво точно търсим,да го намерим,да мине през механика,да се наджипи малко / че и аз взех Секвоя ма дойде с 24 батерия вместо оригиналната 27 пък се събира и 31.....познай след седмица какво я чака / и на финала гуми.

                Гумите са най-лесни ма са последни,джипито търсиме,за гуми 100 теми има в тоя размер.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                  Бензиново, че и дизелово, CRV от второ поколение е съвсем достоен конкурент на Равката от тия години. Надеждно японско Сувче. Сега, не е фул тайм и го няма къса база, но има съвсем прилично, и здраво, 4х4. Става на газ. Форестър е също добра колица, но каквото и да си говорим, дори и за София, поддръжката му е по специфична.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                    Между другото, между CR-V-то и RAV4-ката - хондата е малко по-широка, газовата може да се намести в легенчето под кората в багажника и нищо не губиш като обем (резервната гума е на врата). На тойотата като се бутне бутилката у багажника и мястото се изяде

                    За протокола, не съм имал друго 4х4 освен хонда, едно харви и сегашното црв, това е за период 7-8 години. До сега никъде не са ме предавали, минавал съм по неразчистени улици, вкъщи двора има около 20-тина паркоместа ... абе има си доста ако трябва да се рине сняг, та колко и да е бил, само го разгазвам и не се занимавам.
                    Тойотата би трябвало да е по-добре в това отношение като задвижване.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                      Рав4 второ поколение ако не бъркам няма блокаж на междинния диф и чака само на тракшън което си е сериозен минус, при едно по-сериозно заиграване с повече буксуване накладките се размирисват много бързо.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                        Има, има, виско блокаж има. А някои, като екстра, имат и торсен отзад.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Рав4 второ поколение ако не бъркам няма блокаж на междинния диф и чака само на тракшън което си е сериозен минус, при едно по-сериозно заиграване с повече буксуване накладките се размирисват много бързо.
                          Преди фейса нямат тракшън, но за мен двойното и е по добро от тези с водещ преден мост.
                          8)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                            А как да разбера дали имам блокаж на задния диф ? Тази зима ще ми е първа с Равката.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                              Ако я качиш от едната страна на крик, и сриташ газта, трябва да слезе с трясък от крика хахаха!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                                Първоначално публикуван от GRIM Преглед на мнение
                                А как да разбера дали имам блокаж на задния диф ? Тази зима ще ми е първа с Равката.
                                Блокаж със сигурност няма.
                                Торсена не можеш да го хванеш лесно, но и не е чак толкова важен.

                                Няма да слезе от крика, ако няма тракшън контрол. Торсена бачка когато все пак има някакъв момент и на двете колела. При колело във въздуха си е почти като обикновен диференциал.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X