Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да свържа контактор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да свържа контактор?

    Здравейте колеги преди няколко месеца възстановх един стар циркуляр с абрихт. Уж за малко му бях сложиш един кабел със щепсел , за го включвам и така доста работа свърши. Двигателя е монофазен 1.5kW та сега се наканих да разровя из гаража и намерих следното имат и походяща кутия:









    Доколкото мога да кажа това е 3 фазен контактор с защита от претоварване , бутона е незадържащ. А какво е това жълтото на снимката с надпис Siemens някаква термозащита ли е ?
    На едната снимка се вижда единия край на бутона е свързан с входа L2 на контактора. Входа на контактора L3 e свързан с А1 , което май е единия край на управляващата намотка на контактора. Другия край на бутона е свързан към 95NC на защитата.

    Въпроса е има ли начин с минимална инвестиция да речем един задържащ бутон да го използвам за пускане и спиране на електродвигателя? И ако може една надраскана схемичка ще ми бъде много полезна

  • #2
    От: Как да свържа контактор?

    По начина по който питаш,разбирам че хабер си нямаш от тази работа.Не видях от къде си, варианта първи,ако си близо до Пловдив,се обади да ти го навържа,ако не,намери някой комшия или приятел.

    Не виждам защита на контактора.Като начало,виж какво пише на бобината на контактора.220-230 или 380 в.
    Няма трифазен контактор!
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Как да свържа контактор?

      Контактора трябва да е с бобина 380V ( като гледам мостчетата на третата снимка ) и няма да му свърши работа .Защитата е малка за този двигател ( 2,2 - 3,2 А ) .Жълтото е просто клема . Иначе си е готова пуск /стоп комбинация за 380 V . Това виждам от снимките .Като се вгледам на третата снимка , долу вляво до крачето , в прозорчето ми се вижда 380 V да пише за бобината .

      Коментар


      • #4
        От: Как да свържа контактор?

        От Бургас съм. Да никога не ми се е налагало да свързвам контактор . Иначе хабер долу горе си имам но съм гола вода. Релета и други такива съм свързвал и съм наясно как работят а тук принципа е долу горе сходен до колкото съм запознат .
        На пръв поглед ако подам фаза на L3 или L2 и съответно обратното на А2 ( през защитата ) би трябвало да задейства контактора , но е много вероятно и да греша. Ако задействам конактора и той си остане задействан след пускането на бутона от там нататък ще се оправя .

        Това че е 380V не означава ли че е подходящ за оправление на трифазни консуматори. Въпреки това управляващата намотка би трябвало да се командва от нула и една от 3-те фази.

        Коментар


        • #5
          От: Как да свържа контактор?

          Черното отстрани със зелената пластмаса бутон ли е.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Как да свържа контактор?

            Бутона пуск трябва да е зеленото , а червеното на защитата стопа .Ако си свържеш трите фази на L1 , L2 и L3 със зеления бутон , ще го включиш , а с червения , ще го изключиш . Но ! както пише Ронинн е препоръчително да го види човек , който е запознат ! Има управляващи намотки и на 380 V .
            Последно редактирано от gy6ter; 02-11-18, 20:50.

            Коментар


            • #7
              От: Как да свържа контактор?

              Да бутон незадържащ модела му е SK 616 002 - a

              Попрехвърлих на вентилационния принцип няколко страници и даташийта и стигнах до извода , че или трябва да махна защитата защото максимума и е 3,2А , което е доста под номиналния ток на двигателя ми. Мисля да заменя ключа със задържащ ( нещо такова https://vikiwat.com/buton-off-on-10a...01-r-g-bg.html ) и да оставя пускателя без защита.
              Утре само ще проверя контактора дали ще се задейства при подаване на 220V на управляващата намотка.
              Последно редактирано от bascho; 02-11-18, 20:55.

              Коментар


              • #8
                От: Как да свържа контактор?

                Колега, като се напише номера от снимката, в интернет, излиза всичко за контактора: Rated Control Circuit Voltage (Uc):42 V AC.
                FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                Коментар


                • #9
                  От: Как да свържа контактор?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:контактор 1.jpg
Прегледи:1
Размер:533.8 КБ
ID:5801708Един и същи номер на контактора се предлага с различни управляващи напрежения . В червеното кръгче би трябвало да го пише .
                  Последно редактирано от gy6ter; 02-11-18, 21:49.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да свържа контактор?

                    Ако се измъкне бутончето, ще се види цялата табелка.
                    FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да свържа контактор?

                      Най -вероятно е с 380 волтова бобина и ако има трифазен ток пак може да го използва .Трябва да отреже /извие единия крак на термичната защита който е вързан към контактора ( 2т1 , или 4т2 ) и там да свърже фазата на мотора . Така тока на мотора не минава през термичната защита , запазва се геометрията на термична защита /контактор и може да си използва и оригиналната кутия с бутоните ( останах с впечатления , че я има ) . Но трябва да захрани контактора с трифазно напрежение на 1L1 , 3L2 и 5L3 . И да внимава с ТОКА !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да свържа контактор?

                        Много благодаря утре ще го пробвам и ще пиша какво съм сътворил

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да свържа контактор?

                          Две табла, със моторни защити за управление на три трифазни мотора за вентилация.Но не съм снимал таблата.Всички кабели са скрити и всичко се получи много добре.

                          Моторите ги пуснахме в триъгълник.
                          След нова година,ще насадя и фазово честотни регулатори,че сега дърпат ужасно много,въпреки че цеха е много голям.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да свържа контактор?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                            Моторите ги пуснахме в триъгълник.
                            След нова година,ще насадя и фазово честотни регулатори,че сега дърпат ужасно много,въпреки че цеха е много голям.
                            И защо в триъгълник? Ще замиришат много скоро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да свържа контактор?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              И защо в триъгълник? Ще замиришат много скоро
                              Бяха звезда,фирмата която изгражда вентилацията поиска да ги обърнем в триъгълник.И аз няколко пъти ги питах сигурни ли са,отговориха да.Затова и го споделих.Ние правим ел.часта,както са поискали,така ги пуснахме.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X