Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да свържа контактор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да свържа контактор?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Бяха звезда,фирмата която изгражда вентилацията поиска да ги обърнем в триъгълник.И аз няколко пъти ги питах сигурни ли са,отговориха да.Затова и го споделих.Ние правим ел.часта,както са поискали,така ги пуснахме.
    Объркали са се от напреженията за английския стандарт по табелката, там номиналното е 240
    Отделно вентилатор никога не се връзва в триъгълник поради голямата маса на турбината, пусковият ток става много.
    Върни ги в звезда иначе язък за моторите

    Коментар


    • #17
      От: Как да свържа контактор?

      Наясно съм,няколко пъти питах,категорично искат в триъгълник.Предупредил съм възложителя даже.Гаранцията си я носи изпълнителя на вентилацията, повече от това не ми е работа да обяснявам .
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Как да свържа контактор?

        На служебната вентилация мотора категорично не тръгва на звезда.На триъгълник работи вече 3-4 години.
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #19
          От: Как да свържа контактор?

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Объркали са се от напреженията за английския стандарт по табелката, там номиналното е 240
          Отделно вентилатор никога не се връзва в триъгълник поради голямата маса на турбината, пусковият ток става много.
          Върни ги в звезда иначе язък за моторите
          Нищо им няма на триъгълник . При мен поне стотина вентилатора си работят така има няма 40 години . Превключващо табло звезда/триъгълник се прави при мотори от 7.5 - 10 киловата нагоре . 230/400 означава че мотора може да работи нормално и там където междуфазовото напрежение не е като при нас 380 - 400 волта а 220 - 240 както е примерно в Русия . На някой ако му трябват вентилатори да се обажда . Имам всякакви даже един дето ако се сложи на подходящо място може да издуха целия софийски смог
          Последно редактирано от sek.1; 30-12-18, 08:40.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Как да свържа контактор?

            Ще е интересно колко време ще изкарат. Ще следя темата за да науча резултата от мача.

            Коментар


            • #21
              От: Как да свържа контактор?

              До две седмици,започват да се ползват по предназначение,ще пиша ако има нещо!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Как да свържа контактор?

                Много ми е интересна и причината да те карат да ги връзваш погрешно, ако разбереш и това пиши, може да науча нещо ново
                Ти сигурно си им хванал тока с клещите, поне два пъти над номиналния е, сигурен съм..

                Коментар


                • #23
                  От: Как да свържа контактор?

                  Възможно е да е такова връзването поради намерение за свързване чрез честотен инвертор. Ако инвертора е с монофазно захранване /нещо нормално при тези мощности/, на изход вади трифазна мрежа 220 V и тогава всичко е наред.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да свържа контактор?

                    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                    Възможно е да е такова връзването поради намерение за свързване чрез честотен инвертор. Ако инвертора е с монофазно захранване /нещо нормално при тези мощности/, на изход вади трифазна мрежа 220 V и тогава всичко е наред.
                    Да де, ама докато се осъществи намерението?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да свържа контактор?

                      Останах с впечатление, че не са в експлоатация още, защото не е довършена ел.частта.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да свържа контактор?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Много ми е интересна и причината да те карат да ги връзваш погрешно, ако разбереш и това пиши, може да науча нещо ново
                        Ти сигурно си им хванал тока с клещите, поне два пъти над номиналния е, сигурен съм..
                        Ииии, що мислиш така?
                        Последно редактирано от krasimir.n; 30-12-18, 15:45. Причина: грешка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да свържа контактор?

                          Няма какво да мисля, пише го на табелката

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да свържа контактор?

                            То пусковия ток може да достигне до 10 пъти номиналния .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да свържа контактор?

                              1. На табелaта пише:

                              Δ - 230V(50Hz) / 275V(60Hz)

                              Y - 400V(50Hz) / 480V(60Hz)

                              Правилно е да се прави това, което пише на табелата, за да работи един АСД свързан в триъгълник, фазните му намотки трябва да са оразмерени за линейно напрежение, това е канона, НО в каталога на ELVEM ( https://www.intercom.si/wp-content/u...IT-EN-2018.pdf ) на 29 стр. има една таблица с коефиценти за преизчисляване на токове, върт.мом. и обороти при захранване със стойности на напрежението различни от зададените и там навсякъде е показано (или аз така го разбирам), че моторите могат да работят на по-високото напрежение (до 480V) и при двата начина на свързване (Y/Δ), в което има логика. Освен това, този двигател, само 300W в звезда предвиден за 400V и задвижващ вентилаторна турбина, на 380V (на хартия) може и да не тръгне или най-малко мощността му ще бъде недостатъчна.

                              Все пак уточняваме, че конкретно такъв модел в този каталог, аз поне не открих, най-малкият е 750W, така че по-горното си остава макар и обосновано(според мен), само предположение.

                              2. Свързаха се два общо взето различни проблема 1. начина на пускане (пуск звезда-триъгълник) на АСД и 2. начина на експолатация (свързване звезда или триъгълник), по 1 - двигателят е с много малка мощност и няма никакъв проблем да се стартира директно в триъгълник (ако все пак може да работи в триъгълник).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да свържа контактор?

                                Тръгва в триъгълник,според мен малко бавно развърта,около 10-15 сек.от пуска до максимални обороти,но като се развърти,дърпа доста сериозен дебит.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X