Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро струг, малко въпроси свързани с употребата му.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ретро струг, малко въпроси свързани с употребата му.

    Здравейте колеги

    Публикуваните снимки са една изправна ретро машина, която е в семейството "само" от приблизително 40год, по която имам въпроси, ще съм благодарен да ми даде по подробна информация за отбелязаните позиции и как работят те в комбинации една с друга, струга е цолов.

    С материали за съвременни машини се сдобих, благодарение на колеги от форума, разглеждам клипчета в тубата, но тука нещата не стоят лесно поне за мен, употребата ми се свежда до проста обработка на детайли, с резбите съм скаран, има таблица на зъбните колела, но както казах е цолов и това ме по обърква.

    Благодаря
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Ретро струг, малко въпроси свързани с употребата му.

    "Публикуваните снимки са една изправна ретро машина, която е в семейството "само" от приблизително 40год." Защо не се интересува когато беше на 35 години у вас? Шарените стрелкички много хубави но пиши какво се случва като местиш ръчките и завъртиш шпиндела "На ръка"? 1 2 и 3 винт за резба; изключено; вал за самоход ; 7 винт за резби 8 вал за самоход; Лилаво 8 напречно подаване; 9 изкл. подаване ;10 надлъжно подаване. Слагам боба ( На който гадах досега ) да се вари че ще стоя гладен!!! Или яе го ям суров!
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #3
      От: Ретро струг, малко въпроси свързани с употребата му.

      Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
      "Публикуваните снимки са една изправна ретро машина, която е в семейството "само" от приблизително 40год." Защо не се интересува когато беше на 35 години у вас? Шарените стрелкички много хубави но пиши какво се случва като местиш ръчките и завъртиш шпиндела "На ръка"? 1 2 и 3 винт за резба; изключено; вал за самоход ; 7 винт за резби 8 вал за самоход; Лилаво 8 напречно подаване; 9 изкл. подаване ;10 надлъжно подаване. Слагам боба ( На който гадах досега ) да се вари че ще стоя гладен!!! Или яе го ям суров!
      Да кажем че някак си не ми остана достатъчно време да се цапам и с него.

      Благодаря

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X