Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

    Здравейте колеги,
    Искам да сменя Паджеро 2-та с един от двата модела. Предимно карам градско, извънградско и от време на време по черно. От доста време заглеждам тези 2 джипа, но ми е трудно да реша а парата е вече в джоба. И 2-та ми харесват като ги карам, комфортни са и изглеждат здрави.
    Преди всичко търся здравина и надежност, понеже мразя да ходя при майстори - кръвопийци.
    Моля ви за мнение, които карате Ланд Круйзер или Мерцедес.
    Мисля автомобила да си го вкарам от Англия, понеже се нагледах на унищожени от лоша поддръжка автомобили от Италия.
    Благодаря ви.

  • #2
    От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

    Сходна тема: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=217896
    След заключването й се появиха традиционните 3-4 теми за пропикали дюзи, невървящи двигатели и т.н. За коя марка иде реч - сещате се.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

      Ланд Круйзера е LC5 2005 и струва малко над £5500 паунда а МЛ е 2007 и струва малко под £ 5000 паунда.

      Коментар


      • #4
        Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

        ТЛК е по близо до Пахероса дето си карал като поведение и проходимост.
        Дюзите са доста проблемни и можеш да наакаш и мотора.
        Иначе освен мотора е чудесен автомобил.

        МЛ - ла е W164 и е доста по съвременен като концепция - доста по близо до лек автомобил.
        Ако няма офроуд пакет ( повечето нямат ) нямаш бавни скорости а само евентуално нивомат на въздушни възглавници. Това е добра екстра за лоши терени но възглавниците са консуматив и струват цифра.
        Разхода на гориво ще е по малък.
        Мотора по надежден.
        Динамика сравнена с ТЛК като между влак на магаре

        МЛ ще бърка повече в джоба от Тойотата особено ако си обгрижваш дюзите ( на Тойотата ) редовно.
        Ако вземаш Тойота тест на дюзите при студен пренощувал мотор.
        Последно редактирано от rosen_offroad; 02-11-18, 16:51.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

          Обширна тема във форумЪт:

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          При мен на 110000км дюзите заминаха. Смених ги в Тойота, но на 120000 - отново се предадодоха. Смениха ми ги гаранционно и четирите, но на 145000 пак същото. Сложих нови и се предадох, т.е. продадох я.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            МЛ - ла е W164 и е доста по съвременен като концепция - доста по близо до лек автомобил.
            Ако няма офроуд пакет ( повечето нямат ) нямаш бавни скорости а само евентуално нивомат на въздушни възглавници. Това е добра екстра за лоши терени но възглавниците са консуматив и струват цифра.
            .
            Чак пък консуматив.Карам такъв.Преди 6 години на 110 хил спука една задна възглавница.По спомен цената беше 500 до 600 лв.Сега е на 230 хил и не е пукал друга.Разликата между двете коли е огромна.МЛ не става за оффроуд.Разход на гориво средно градско/извънградско е 11,5л като не е зануляван поне от 50 хил км.За 140 хил км,които е в мен съм сменил една възглавница,едно каре на кормилния прът.Беше ръждясало и се въртеше трудно.Около 300 лв.Подгревни свещи миналата година една и тази още една.Питай ако те интересува нещо.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

              За Тойотата тук по Англия не съм чул да има проблем с дюзите, говоря за 120-ка 2003-2005 година. Когато започнах да чета из българските форуми разбрах за този проблем, явно нафтата ни е пълен шит. В МЛ-а ме притеснява проблемния G троник и многото електроника.
              Ще посъбера повече мнения и ще отида да тествам няколко 120-ки и МЛ-и.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

                Те 120-ките са с няколко разновидности на мотора. Всеки твърди различно кой мотор е с най-читавите дюзи и дали въобще такъв съществува. Обаче ако вземеш Тойота, обезценката след време ще е в пъти по-малка отколкото при МБ. Пък и е доста по-джип , сравнена с Мерцедеса.
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

                  Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                  Те 120-ките са с няколко разновидности на мотора. Всеки твърди различно кой мотор е с най-читавите дюзи и дали въобще такъв съществува. Обаче ако вземеш Тойота, обезценката след време ще е в пъти по-малка отколкото при МБ. Пък и е доста по-джип , сравнена с Мерцедеса.
                  ФАКТ! Аз моя МЛ го взех преди 6 години на малко под 100 хил км.,палтих го 64 .Тогава беше на 3 години,току що излязъл от гаранция.Купих го на 50% от цената му.Сега е на около 230 хил км и не съм гледал,ама трудно ще му взема 30 да не казвам и 25
                  Последно редактирано от biboqn; 03-11-18, 20:36.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

                    Честно да си кажа и аз клоня към Тойотата. 2004-та Ландкруйзери започват от 5000 паунда а МЛ-и 2007 ги има и малко под 4000 паунда.
                    Имах Ярис 4d4, сега карам и един Авенсис 2001 { Паджерото го използвам главно за риболов } и само гориво наливам, много здрави машини.
                    Мои колеги камьонджии карат Ландкруйзери 80-ки, 90-ки и 100-ци тук по Англия и чувам невероятни неща за тези автомобили.
                    Аз заглеждам 120-та понеже не е типичният джип само за черно, но става и за града и магистралата а аз карам предимно извънградско.
                    Ако бях в България веднага бих си взел Ланд Круйзер 100-ца 4.7 на гас и решавам проблема, но тук с тези хубави пътища и аз се извратих вече )).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota LandCruser 120 D4D или Mercedes ML 320CDI

                      ГАЗ-69 е колата по тези критериЙ. Не само запазва, но и увеличава цената си с времето.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X