Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител Рейнджър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител Рейнджър

    Здравейте колеги,
    Предстои ми купуването на пикап. От всичко изгледано като варианти, май Рейнджъра ми влиза в бюджета (около 10-12000 лв.) и изискванията. Чувал съм, че съединителят е керамичен и е доста скъп. Моля за инфо в коя генерация се слага този съединител (май мотора е на Мазда). Ясно е, че е консуматив, но ако наистина е толкова скъп, определено ще ме притесни (чувал съм че е около 2 000 лв.)

  • #2
    От: Съединител Рейнджър

    Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
    Здравей,
    След модификацията през 2006г. Форд Рейнджър и Мазда БТ-50 се оборудват с двигател с common rail горивна система и демпферен маховик.
    [ATTACH=CONFIG]551909[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]551910[/ATTACH]

    Отказите на съединителя са многобройни и са регистрирани при пробези 38000 - 80000 - 130000км
    Оплакванията са два вида
    - стържещи звуци и вибрации при полусъединител, и отказ след 500-1000км
    - внезапен отказ с потъване на педала
    При дефектовка на възела често се откриват непокътнат феродов диск, отслабени пружини и луфт на мафовика.

    Кодовете на резервните части са:
    Маховик БТ-50 LUK № 415 0410 10
    Комплект съединител БТ-50 LUK № 625 3051 00

    Има данни за усилена версия на проблемният възел:

    WE01-16-410С притискателен диск
    WE01-16-610D маховик
    WEY1-16-460 феродов диск
    ...

    Коментар


    • #3
      От: Съединител Рейнджър

      Привет колега,

      Скоро сменях съединител на Рейнджър 2008г, 2,5 TDCI, притискателен диск, феродов диск и лагер. Демпфера не се наложи да се сменя. Смяната се наложи поради, според мен, нормално износване на възела (на 175 000 км) и в следствие на това приплъзване. По спомени това ми струваше около 400 лв. части LUK (точната сума може да се види в темата за съединители и накладки, раздел "търговски партньори") и труд 250 лв. Вече съм минал 10 к км без проблеми.

      Поздрави!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X