Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

    Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
    Да, отдолу е каратаван, който ще махам. Боклука между гредореда е много и нараво не ми се мисли каква мръсотия ще е, но няма начин. После ще затворя отдолу(тавана на втория етаж) с гипскартон, вата между гредите и пода на таванското.

    Явно си писал докато и аз Пространството ще се ползва главно за складиране на багаж, и след време може да стане и обитаемо, но не е сигурно. На първо време може да стане нещо като стая за игра и отмора.

    Гредите на гредореда са различни, но почват от около 14х14 и има такива който са 12х15. Няма ка да ги сменя вече, понеже покрива е направен, има пояс върху надзида. А и подпорните греди за поповете лежат върху гредореда.
    1. А гредите, върху които лежи покривната конструкция смятани ли са да понесат допълнителното натаварване, подчертано по-горе? Ако да, от какъв специалист- инженер геодезист (моля за извинение колегите, които четат това), архитект, майстор или инженер конструктор?
    2. Относно цената на материалите, най-добре е според мен, да си проверите сам, пък дори и в Интернет, колко ще Ви струва примерно на м2.
    3. Имайте предвид, че дебелината на най-горния пласт обшивка зависи както от нейните якостни и деформационни характеристики, така и от приложеното върху нея натоварване, разстоянието между подпиращите я ребра и търсеният от Вас комфорт (т.е. до колко според Вас е допустимо поддаването на пода, върху който ще ходите или ще играете).
    4. Най-накрая, бих Ви обърнал внимание и върху проблема с изолацията срещу ударен шум (когато някой в таванското помещение ходи или играе), ако за Вас това е проблем, разбира се.
    Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

    Коментар


    • #17
      От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

      Е то при тази ситуация (с изгребването на каратавана) не рядко се прави и армирана плоча- лесно, евтино и здраво. И елиминираш гадния картон на обитаемото. Без конструктор/ специалист нищо обаче не става добре.
      Последно редактирано от veskov; 01-11-18, 20:46.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

        Укрепването на провисналите греди това ли е, което се вижда на клипа и което обясняват някъде към 10:45мин в клипа. Понеже не разбирам руски. И от край до край на гредата ли се прави, понеже виждам, че в клипчето новата греда е някъде докъм средата на старата носеща греда.

        Коментар


        • #19
          От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

          Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
          Ако не ти е проблем, би ли могъл да драснеш една скица на това, че нещо не го рабрах точно, как да накова талпите. Иначе за ОСБ се сетих, че не го яде дървояд, но като тегло не знам как е. Препоръчаха ми го, но се сетих, че е паронепропусклипо, та се чудя дали е удачен вариант, тъй като ще задържа парите от долните два етажа и не знам дали няма да има предпоставка за конденз някъде в гредореда.
          ПП Балатум няма да има отгоре, но най-вероятно ще си остане това, което ще сложа първо, т.е. дали ОСБ, шперплат, дзшеме или гипсфазер, нищо няма да се слага над тях.
          Аз съм дърводелец , не съм клавиатурен майстор , та ми е малко сложно с чертежите на монитора. Ще го обясня пак: Ако провисналите греди са 14х14 , ти трябват рендосани талпи приблизително 14х4 , като горната част трябва да е идеално права. Завиваш ги /заковаваш/ от едната страна на гредите така , че в двата края да са наравно с гредите , а в средната част ще стърчат над гредите където същите са провиснали. По този начин ще подсилиш пода и ще стане идеално равно , стига да можеш да го направиш. Първо нивелираш двете крайни греди и след това по тях нивелираш останалите.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

            Може и (добре е) с крик да се изправят преди монтирането на укрепването.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Аз съм дърводелец , не съм клавиатурен майстор , та ми е малко сложно с чертежите на монитора. Ще го обясня пак: Ако провисналите греди са 14х14 , ти трябват рендосани талпи приблизително 14х4 , като горната част трябва да е идеално права. Завиваш ги /заковаваш/ от едната страна на гредите така , че в двата края да са наравно с гредите , а в средната част ще стърчат над гредите където същите са провиснали. По този начин ще подсилиш пода и ще стане идеално равно , стига да можеш да го направиш. Първо нивелираш двете крайни греди и след това по тях нивелираш останалите.
              Сега го разбрах. А всичко това няма ли допълнително да утежни конструкцията, т.е. гредореда? защото съответните талпи 14х4ьм с дълцина приблизително 4 метра са си тежички. И трябва ли същите да стъпят на зида, или се държат само и единствено на пироните/спилките, с които са хванати към старите греди на гредореда?

              ПП ако иам възможност ще снимам и кача снимка за да видите. впрочем, на някои от гредите като почна да подстакачам по средата, се усеща и вижда, че леко се огъват и тресе целия гредоред. Или това е нормално,м защото дървото има изветсна еластичност? Не всички греди правят така като скачам отгоре им.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                Всичко различно от събаряне на увисналото "шкембе" и поставяне на нов гредоред е "сума х 2 " . Минал съм по този път - увиснал таван от стари греди и камъш измазани с кал и вар - мислех си - ще мина " тънка лайсна " - правя двоен таван и вагонна шарка. Резултата - миризма на пръст , кал и прахоляк . Съответно съборих всичко - вагонната шарка и гредите ги ползвах за разпалки ( скъпичко ) на камината . Изчакай малко събери някой лев и прави ново .

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                  Гредите ми са здрави. Няма гнило или други дефекти. Просто имат шкембе както казваш. При това не всички> Все си мисля, че са ползвали мокър материал при сторежа. А смяна няма как, защото покрива токущо го завършихме, и предполагам гредореда няма как да се смени, без да се свали целия покрив.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                    Има начини - да се види от някой разбиращ от стари къщи . Примерно 2 греди закрепени с анкерни болтове /шпилки към стените и върху - тях новия гредоред. Може да се дублира допълнително с висящи обтегачи към новия бетонен пояс на покрива ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                      Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                      Сега го разбрах. А всичко това няма ли допълнително да утежни конструкцията, т.е. гредореда? защото съответните талпи 14х4ьм с дълцина приблизително 4 метра са си тежички. И трябва ли същите да стъпят на зида, или се държат само и единствено на пироните/спилките, с които са хванати към старите греди на гредореда?

                      ПП ако иам възможност ще снимам и кача снимка за да видите. впрочем, на някои от гредите като почна да подстакачам по средата, се усеща и вижда, че леко се огъват и тресе целия гредоред. Или това е нормално,м защото дървото има изветсна еластичност? Не всички греди правят така като скачам отгоре им.
                      Огъването и тресенето го има когато се ползва материал с квадратно сечение , всеки може да се увери като тества греда 10х10 и талпа 5х20 , талпата се държи съвсем различно , разбира се поставена правилно. Подсилващите талпи е хубаво да стъпят върху зида , няма да се утежни конструкцията много , но ще стане много по-здраво. Ако искаш да изправиш пода и от долната страна/тавана/ може да ползваш по широки талпи/височина/ , зарязани в двата края където стъпват на зида.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                        Ако е широчко и позволява нови три колони, на върха им скара от 8/16 през 0.80м. и дюшеме 5 санта - нерендосано ,та ще отънее. Около 1000 за материали и го правите сами.
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                          Ако е широчко и позволява нови три колони, на върха им скара от 8/16 през 0.80м. и дюшеме 5 санта - нерендосано ,та ще отънее. Около 1000 за материали и го правите сами.
                          Ако е 1000лв, ме устройва напълно, защото ако го правя с хидрофорен шперплат, ще излезе към 800 и нещо. а труда си е отмен така или иначе Само не ми стана ясно какви са тези три колони. Площта на пода на таванското е 64кв.м.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                            Правите сметка без кръчмар Ако наредиш материал 4см. на 64кв.м. ти трябват 1300-1400лв. , това без никаква фира и без никаква обработка , 5см. идва на 1600-1700 , ако трябва да стане на дюшеме с тази дебелина ще дойде над 3000лв.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                              След голямо забавяне дойде ред на пода на подпокривното. Знам, че казахте, че кофражните дъски не са вариант, ако са дебели само 2,5см, но ми дойде нещо друго на ум, и искам да попитам кое от двете би бил по-добър вариант. ОСБ влагоустойчиво 11мм наредено на два пласта с разминаване на фугите, за да стане по-здраво и стабилно. Или кофражни дъски(мисля, че са 2,5см дебели, или 2см- не съм 100% сигурен) и върху тях по-дебела подложка за ламинат и ламинат 6мм или 9мм. Вторият вариант ще дойде на същите пари като първия или с малко отгоре, но визуално ще е по-добър. При варианта с ОСБ-то, самото ОСБ ще е финишното покритие.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                                Който и материал да изберете ще трябва да го импрегнирате преди монтажа му против гъбички и мухъл.

                                На съседа ми за 2.5 -3 години ОСБ под мухляса до черно, след което ги махна и изхвърли, с на негово място нареди едни плоски тухлички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X