Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

    Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
    Аз също харесвам 1.9ТДИ, обаче : механична помпа, 150к.с. други разпръсквачи.... Доколкото бегло съм се зачитал мех. помпа слагат на 1Z мотора, който има доста разлики от 150к.с. в Голф4 ...абе накратко ARL. Та това което е смислено за мен : мотор можещ да се монтира надлъжно, можещ да работи с мин. електронни компоненти , най-добре с механична помпа, да е с достатъчна изходна мощност, класическа турбина (всякаквите варианти за управление в даден момент създават проблеми), яснота КОЙ и къде ще направи присъединителен фланец за скоростите и гарантира ли безпроблемна работа на съединителя. Бях решил да вграждам 2.5 AEL , но така и не намерих човек за фланеца.
    Попмата която се ползва е от 1.9 IDI AAZ 75 коня - намира се доволно често. Помпаджията ще поиска да се сложи 10мм бутало- което пък идва стандартно във всяко 90-110кс.
    1Z(90) и AFN(110) са идентични като блок и глава, разликата е в дюзите 0,185/0,205 и турбото - на първият е с гейт, на вторият е гт1749в на гарет с променлива геометрия.
    Разпръсквачите сами по себе си не са драма, - 150 коня могат да се докарат и със 0,205-ци могатт и със 0,216-ки(AEL)
    МОторите които изброявам са доста по-безпроблемни и надеждни(до 200кс) от 1,9 131/150- коня.Те имат проблем с разпределитенлият вал, предполагам зареди недобро мазане.
    Турбо може да се ползва и с променлива геометрия, като вакумният актуатор се преправя да работи с налягане вместо вакум и така елиминираме задръстването на геометрията и соленоидното управление на турбината. Така направени турбините се развъртат доста по-бързо и имат по-добър въртящ момент в ниските обороти-по-малко пушеци итн.
    Ето малко систематизирано за помпите, ако ви се чете: http://vwdiesel.net/forum/index.php/topic,6427.0.html
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X