Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

    Понеже напоследък доста се говори по този въпрос, предлагам да го разискваме ТУК!
    Нека всеки, който е правил нещо подобно по джипката да го сподели тук, по възможност с добро описание и снимков материал.
    Аз имам свалени двигател, скорости с раздатка и заден мост. Мисля при първа възможност да направя шаблон на камбаната, за да потърся какво би паснало максимално и с минимални преправяния.
    Ако може, колегата, който е слагал двигател от Фолксваген да сподели повече информация, би било много полезно.

  • #2
    От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

    Дизел или бензин?
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

      Аз съм малко пристрастен, но ако трябваше да сложа друг дизел, бих пробвал 2.0 HDI 110 к.с. на Пежо. Доволно динамичен и безпроблемен мотор.
      Кията е много добре обезшумена и дори нейния си дизел едва се чува вътре при движение. Един съвременен комън рейл, няма да се чува вътре въобще.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

        За дизелов двигател говорим. Пежо моторите са ми от любимите.

        Коментар


        • #5
          От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

          Геца...а после разправиите със Технотес....
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

            Филм голям.....-карам с няколко джипки със сменяни мотори.
            Всичките са неузаконени и най-вериятно ще си останат вечни на собствениците си.
            Има толкова Терано-та с 2.7 мотори,3.0,Ланд Ровър......-освен това и двете са далеч по-добри,като геометрична проходимост,като клиренс....-няма смисъл-(моя гледна точка).
            +Това в голяма част видях какво е да нагаждаш друг мотор-минимум 1 месец сериозна работа и то ако човек се занимава само с това....-категорично НЕ.
            Последно редактирано от Янко Желязков; 31-10-18, 17:44.

            Коментар


            • #7
              От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

              В началото на 90-те, слагахме много двигатели от Лада на Фолксваген Т3. Горе долу две седмици за цялата работа, но след като вече бях направил няколко и знаех какво става. Предимството в момента е, че имам свалени скорости и по тях мога да пасвам и дда правя преработки докато го измислим. За технотест не го мисля, щото не мисля да я продавам Кията. Ако реша в един момент просто и връщам нейния си двигател и готово.
              Та по темата, има ли някой свален някакъв двигател, да почваме да го мислим.

              Коментар


              • #8
                От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                Хубаво де. Т-тест както и да е , ама прегледи?
                Само за горски джип, не би си струвало заигравката. И моята Фероза е с двигател от Аплаус 105 коня, и не съм сменял талони, щото си е завинаги моя, но поне кубатури, там общо взето мотора си е тоя . Дори на външен вид, не можеш да го различиш изобщо.
                2.0 ХДИ на Ситроен по-скоро, защото за разлика от Пежо 307 е с едномасов маховик. Иначе си е старото турбо без геометрия Гарет, което се монтира и на предкамерните
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                  Според мен 1,9 мтди ще свърши прекрасна работа. Лек, динамичен, дуракоустойчив, много части, всеки знае как да работи с него. Даже е добре да се ползва за база AFN или 1Z мотор от ауди ,който надлъжно монтиран. Мисля,че картера им е по-удобен във твоя случай. Тук има колеги ,които са правили това упражнение, дори и с бус Т3.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                    Нали за това е темата, за да се сподели опита на хората които са го направили вече. 1.9 е един много добър вариант. Все още се надявам че някой ще се включи дето е правил такава трансплантация на КИЯ.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                      Подсещам Ви само. Търсете мотори, които се монтират серийно НАДЛЪЖНО. При напречните обикновено не са предвидени места за захват на тампони по блока.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                        И още един приятелски съвет. Не виждам никакъв смисъл за монтаж на двигател под 110-120к.с. Аз направих тази грешка и сега си имам двигател основно ремонтиран за над 2000лв, захвърлен в единият ъгъл на гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                          1,9 тди с механична помпа ,с по-големи разпръсквачи и правилно подбрана турбина ще надмине с лекота 150 кс. Тези 150кс са предостатъчни да изстрелят голф4 4 моушън( около 1500кг) до 100 за 8 секунди.
                          Мотора е добра база със сигурност, най-добрият 4 цилиндров вариант за суап(нещо като м57 при големите батковци).
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #14
                            От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                            Аз също харесвам 1.9ТДИ, обаче : механична помпа, 150к.с. други разпръсквачи.... Доколкото бегло съм се зачитал мех. помпа слагат на 1Z мотора, който има доста разлики от 150к.с. в Голф4 ...абе накратко ARL. Та това което е смислено за мен : мотор можещ да се монтира надлъжно, можещ да работи с мин. електронни компоненти , най-добре с механична помпа, да е с достатъчна изходна мощност, класическа турбина (всякаквите варианти за управление в даден момент създават проблеми), яснота КОЙ и къде ще направи присъединителен фланец за скоростите и гарантира ли безпроблемна работа на съединителя. Бях решил да вграждам 2.5 AEL , но така и не намерих човек за фланеца.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Друг двигател за КИЯ Спортидж 1-ва генерация

                              Сещам се за един човек,но каква ще е цената не знам?
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X