Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Е то е близко до акъла защо . Има теми свързани с въпроса . И не заради документацията (тя се пази ) , а заради другото , което спомена sek.1
    Точно с редукторите е доволно сложно . Първо някой някъде трябва да пази моделите за отливката на корпуса
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

      Здравейте!
      Тук някой запознат с надници, регулации относно правоспособност за управление, учебни центрове и други подобни тънкости относно кулокранове, автокранове, пристанищни и портални/козлови кранове да се намира?

      Коментар


      • #18
        От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

        Намира се!
        Писали са по-горе.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Намира се!
          Писали са по-горе.
          Не мога да загрея. За “Вива” ли става дума? Три пъти чета цялата хронология- кой за какво е писал?

          Коментар


          • #20
            От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

            Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
            Не мога да загрея. За “Вива” ли става дума? Три пъти чета цялата хронология- кой за какво е писал?
            Конкретен въпрос: признават ли се в БГ английски документи за правоуправление на кулокран- има ли агенция/институция, която се занимава с обръщането на английското свидетелство в Българско и после това “обърнато” българско свидетелство навсякъде в България ли ще се признава за работа или трябва да се минават преквалификационни курсове/изпити, за да може да се използва за работа в БГ?

            Коментар


            • #21
              От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

              Попитай в някой лицензиран център за професионално обучение(ЦПО), там ще ти обяснят. Не си писал от къде си, за нашия град знам къде да те пратя.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                https://www.damtn.government.bg/ Истината е тук. Борето

                Коментар


                • #23
                  От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Попитай в някой лицензиран център за професионално обучение(ЦПО), там ще ти обяснят. Не си писал от къде си, за нашия град знам къде да те пратя.
                  Здравейте!
                  Попитах вече в един център за обучение в София ( https://kursove-za.com/kurs-za-kranisti.html ) и там ми казаха, че не знаят как стоят нещата с легализирането, започнаха да ми дават уклончиви отговори, нищо конкретно. Относно родният ми град- няма значение- пътувам често и не е проблем да дойда до който и да е град в БГ, за да свърша работа. В момента точно не съм в страната.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                    https://www.damtn.government.bg/ Истината е тук. Борето
                    Здравейте и благодаря за линка!
                    Сега ще им пусна един имейл с прикачена снимка на квалификацията ми. Предполагам, че ако ми върнат имейл, то ще отнеме поне няколко дни... Ще пиша тук когато/ако има някакво развитие по въпроса. Лека вечер!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                      ДАМТН пък какво общо има със заверките на документи за професионална квалификация?
                      Винаги в образователното министерство са били тия неща. Всякакви дипломи, курсове и т.н. са си в МОН.
                      ДАМТН води разни регистри...за лицензирани сервизни техници, сертифицирани от накъде специалисти по поддръжка и ремонт...ама баш пък кранисти в ДАМТН...нещо не ми се връзва.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                        Тези се занимават с това от сто години, дано не се чете за реклама https://cpo-gabrovo.com/ , трябва да знаят, или поне да знаят къде да питат. Иначе има много знайни и незнайни центрове, но и те не знаят какво обучават , дай едни пари и ето ти един документ.
                        п.п.Сега се сетих, че нашият кранист дойде с документ за автокран от Коми. Мога да питам в работа, но съм чак на 8-ми там.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Тези се занимават с това от сто години, дано не се чете за реклама https://cpo-gabrovo.com/ , трябва да знаят, или поне да знаят къде да питат. Иначе има много знайни и незнайни центрове, но и те не знаят какво обучават , дай едни пари и ето ти един документ.
                          п.п.Сега се сетих, че нашият кранист дойде с документ за автокран от Коми. Мога да питам в работа, но съм чак на 8-ми там.
                          Благодаря, пуснах им и на тях имайл. След 2 минути получих имейл, че имейлът ми не може да бъде изпратен. На теория техният имейл е office@cpo-gabrovo.com . Явно не е актуален. Както и да е, ще им звънна по-късно днес на упоменатия телефон да попитам за инфо. Ако не Ви представлява трудност, моля попитайте колегата, когато имате възможност- аз не бързам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            ДАМТН пък какво общо има със заверките на документи за професионална квалификация?
                            Винаги в образователното министерство са били тия неща. Всякакви дипломи, курсове и т.н. са си в МОН.
                            ДАМТН води разни регистри...за лицензирани сервизни техници, сертифицирани от накъде специалисти по поддръжка и ремонт...ама баш пък кранисти в ДАМТН...нещо не ми се връзва.
                            Благодаря за съвета, влязох им в сайта и препратих въпросният имайл на 4 отделни департамента, надявам се поне от един да отговорят

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кулокран Либхер 60К - нужда от помощ

                              Здравейте и благодаря на всички отзовали се!
                              Ако някой друг има моят проблем, отдолу прикачвам линк и телефонен номер за информация:

                              http://nacid.bg/sites/qual/index.php...ofession_id=43

                              Тел.: 029 3967 15‬

                              Адрес: Държавна агенция за метрология и технически надзор (ДАМТН)
                              София 1125
                              бул. "Г. М. Димитров" 52А

                              Трябва Апостил и превод на квалификацията и да се плати също държавна такса от 260 лева. Документите се подават на горепосоченият адрес. Ако не се уважи молбата- таксата НЕ се връща. Таксата за курса в БГ е сходна. Вие си избирате дали да се разправяте или директно да изкарате обучението в БГ.
                              Лек и успешен ден на всички!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X