Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предавателни числа на предавките?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предавателни числа на предавките?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Конкретния случай е по-ското изключение. Нищо обаче не отменя факта, че при 1,2 раздатка имаме по-голямо разтоварване на дифа от 1,0 независимо какъв е дифа. Какви са зъбните комбинации при ВАЗ?
    Какво е това "разтоварване"?! По тая логика на бавни ще го разтовари още повече, а всъщност удвоява въртящия момент към диференциалите.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Предавателни числа на предавките?

      Явно се има предвид че ги разтоварва откъм обороти.

      Коментар


      • #18
        От: Предавателни числа на предавките?

        Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
        До колкото схванах трябва да умножа предавателните числа на скоростната кутия по тези на раздатката за да знам реда на скоростите по мощност.
        Мощността да я оставим на страна. Тъй като изчиствам проекта за Самурая съм си направил една табличка с числата на скоростната кутия, раздатката(на бързи и бавни) и диференциала и мога от нея да видя колко е крайното предаване на всяка скорост на бързи и бавни. Реално съм я направил за 4-5 предавателни числа на раздатки за да мога да проиграя различните варианти за мен. Отделно съм си направил друга табличка с обиколката на различни размери гуми.
        Имам и 3-та формулка която ми смята обороти на двигателя делени на крайното предавателно число и умножено по обиколката на гумата и като ги въведа 3-те ми дава скоростта. Пример:
        Самурая на 6000 оборота на 5-та с 31", раздатка 4,16 и оригиналния диф 3,73 ще се движи с 82км./ч..
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #19
          От: Предавателни числа на предавките?

          Явно не ме разбирате.Интересува ме като вляза на кофти място на кои предавки имам повече шанс да се измъкна преди да се закопая. Има ли някакви правила,знам че всичко е относително според терен ,гуми, опит и т.н.

          Коментар


          • #20
            От: Предавателни числа на предавките?

            Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
            Явно не ме разбирате.Интересува ме като вляза на кофти място на кои предавки имам повече шанс да се измъкна преди да се закопая. Има ли някакви правила,знам че всичко е относително според терен ,гуми, опит и т.н.
            Това вече е до усет на задкормилното устройство.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #21
              От: Предавателни числа на предавките?

              Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
              Явно не ме разбирате.Интересува ме като вляза на кофти място на кои предавки имам повече шанс да се измъкна преди да се закопая. Има ли някакви правила,знам че всичко е относително според терен ,гуми, опит и т.н.
              В болшинството случаи,разбира се,ако лошия участък не е твърде релефен правиш т.нар.динамично преодоляване на препятствието-2ра бавна с всичката газ.

              Коментар


              • #22
                От: Предавателни числа на предавките?

                И аз съм на мнението на колегата 2ра бавна им е най-смислената предавка.1ва бавна е прекалено бавна,а нормалната първа ти отнема възможността да превключиш бързо на бавните скорости.Почти всички ниви,които са ми минали през ръцете рано или късно са имали проблем с 2ра скорост по най-различни причини,но според мен основната е,че се ползва най-много.

                Коментар


                • #23
                  От: Предавателни числа на предавките?

                  Особено,ако си с Жигулска кутия-/2101/ става още по-смислена 2рата,а и не само тя!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предавателни числа на предавките?

                    Почти всеки,който си кара по-сериозно из калищата накрая опира до жигулската кутия.Все още ги има под път и над път и тука по моргите ги дават срещу 20-30лв,ненадминато съотношение цена/качество

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предавателни числа на предавките?

                      Мхм-така е.
                      И аз бях с 2101 кутия на бившата НИВА.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предавателни числа на предавките?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Особено,ако си с Жигулска кутия-/2101/ става още по-смислена 2рата,а и не само тя!
                        И сложиш корона и пиньон от 2101 в диференциалите ....поне така твърдят руските "специалисти"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предавателни числа на предавките?

                          Ммм,дам-там при Жигулата е 4.3:1.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предавателни числа на предавките?

                            По-добрия вариант е понеже 4.3 е може би най-масовия диференциал по тези коли. 4.44 не е чак толкова по-бавен,а намирането му става все по-трудно понеже се среща почти само в жигули комби.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предавателни числа на предавките?

                              Салют, сега съм си поръчал ето такъв комплект за раздатката от иж техно:
                              http://www.izh-techno.ru/series/komp...2-55-v-rk-niva
                              Че гледах един на вал рейсинг
                              https://prom.ua/p558550878-kit-komplekt-razdatka.html
                              Но не съм много сигурен там с едно пилене по кутията дали ще се справя сам, не че няма кой да ми е съпорт. Принципно и във иж техно има такъв комплект, но първо да пробвам този, пък после вече ще я правя да тегля танкове и да видя дали аджеба ще ми е нужна!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предавателни числа на предавките?

                                Погледни и тук:
                                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=66576&page=5

                                Лада Нива -5степенна кутия
                                първа скорост-3,67:1
                                Раздатка-2,135:1
                                Диференциал-3,9:1/4,1:1/4,3:1/5,25(незнам има ли с такъв диференциал в БГ)
                                общо=30,56:1/32,12:1/33,7:1/41,14:1

                                Лада Нива -4степенна кутия
                                първа скорост-3,75:1
                                Раздатка-2,135:1
                                Диференциал-3,9:1/4,1:1/4,3:1/5,25(незнам има ли с такъв диференциал в БГ)
                                общо=31,22:1/32,82:1/34,43:1/42,03:1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X