Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуристи от Елин Пелин, Столник, Елешница и околността

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ендуристи от Елин Пелин, Столник, Елешница и околността

    Здравейте, колеги,

    Има ли ендуро ентусиасти във Форума от района на Елин Пелин, Столник, Елешница и околността?

    Ако да, моля да се покажете! Има един новобранец, който иска да кара с вас!

  • #2
    Почти три години по-късно, вдигам темата от пепелта )

    Някой за в. Мургаш?

    Коментар


    • #3
      Не си намерих другарче за върха, но това не ми попречи да покарам до там. Не съм се отказал в търсенето на компания )

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Сега виждам темата.
        Има един ентусиаст от Оряхово - ако имаш Фейс, Ichi Dimitrov му е ника. Той кръстосва Района между Мургаш, Златишки проход и околия. Участвах и аз инцидентно в едно катерене до вр. Етрополска баба с него преди месец и половина и ще повторя след година - направо ми задоволи офрод мераците отвсякъде. Пича кара Honda X-Adv и е много в час.
        Та за Мургаш. Беше го качвал преди месец но откъм Врачеш. Беше налетял на кал, коловози и понеже го познавам - бая зор е видял: дълбане и копане но се е качил.
        Не знам какво е дереджето в момента: сухо ли е, мокро ли е. Мога да го питам тоя пич, дали си търси "жертва" за ново качване (жертва наричам всеки, който тръгне да кара с него, понеже винаги е сериозна играта - от личен опит го пиша).
        По принцип ми се е искало и аз да се пробвам, но не съм намирал правилна компания, а и ендурото е не е под ръка в момента.

    • #4
      Три години по-късно получавам отговор на темата, много се кефя!
      Нещо като да си пристигнал сам на друга планета и да установиш, че има живот.

      Не го познавам, но не е ли много далеч Оряхово?

      Не зная как е трасето откъм Врачеш, но пътеките бяха сравнително сухи ако се тръгне от Бухово/Желява/Елешница/Потоп или Чурек. Има кал и коловози, но не е нещо фрапантно. Honda X-Adv ми е познат като модел, но ми е интересно с какви гуми кара този човек по пътеките, че да види зор...
      Аз уцелих следобена буря и ме би градушка даже и понеже се забавих с прибирането, телефонът няма обхват да предупредя, че ще се забавя и жената звъняла на 112. За щастие, 15-20 минути преди да се прибера и всичко мина благополучно. Всеки път си казвам- " не карай сам, не карай сам" и все излизам сам.

      Нямам Фейсбук от години. Ако колегата е близо до околността, ще се радвам да покараме заедно. А твоето ендуро има нужда от ремонт ли?

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Гледай какво пише човека на 3 Юни:

        От Бухово към Мургаш, няма да имаш проблеми. След хижа Мургаш, пътя продължава в ляво. Отъпкан каменист път, личи си, трудно ще го объркаш. След около 500м. пресичаш едно поточе, а веднага след него е огромен наклон за изкачване. Поне аз не можах да го кача, тежък ми е мотора. Минах в успореден път през гората( започва точно преди поточето в ляво), много кален и с камъни в локвите!!! , но полегат. Излиза пак на каменния път след километър. След това идва зверско спускане. Слезнеш ли, няма връщане. След около 2-3 км. ще стигнеш одушник на газопровода. Вертикална сива тръба 2м диаметър, заградена в мрежеста ограда. На мен ми приличаше на каптаж, но после разбрах, че е отдушник на газопровода, който е положен по трасето, което гугъл мапс дава за път! Та при отдушника - на ляво. Пътя е дърварски. До тук, ако си имал някакви трудности, сега стават тройно повече 🙂 . Дълбоки коловози, поне на моя мотор водата (калта) стигаше до стъпенките. На 5-6 места е по-трудно, но е равен пътя. Когато си в кал до ушите, идва пресичане на реката 🙂 . Вече поизмит, продължаваш напред. Лека-полека ще усетиш, че вдигаш скороста, значи наближаваш една ловна хижа. Минаваш до един мост (ще ти се падне от ляво) и след него излизаш на асфалтов път. Оттук ако искаш можеш да тръгнеш, към Реброво (Томпсън)-асфалт, или към Врачешкия манастир (Ботевград)-планински път 16км.

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Иначе аз малко ударих спирачката, понеже загрубя играта и си дадох сметка, че сам не си е работа да се вкарвам в приключения. Едно е да караш на 85% и да контролираш нещата, друго е да са ти на ръба на възможностите. Малко се получава конфликт с правило номер 1, сам го написа.
        За ендурото - в момента почива, смених спорта.

    • #5
      Ето и негови снимки.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Гуми... нещо като за мъгла за на тоя Х-Адв, но човека си е майстор. 2 пъти ми е измъква мотора и гарантирам за способностите му!.

    • #6
      Направо съм изумен как е стигнал до горе с тези гуми, аз не бих се захванал с такова приключение ако съм без грайфер. Явно опитът си казва думата.

      Наистина имаше пътеки като на снимката, но с малко повечко газ и се минава, страшен кеф! До сега не бях срещал такъв тип мотор извън пътя, но аз колко съм и излизал...

      Обмислям другите събота или неделя отново да се кача до Мургаш, имам един комшия, който като мен не е много опитен, та сигурно с него ще се качим, друго си е с компания.

      Коментар


      • #7
        От Елин Пелин имаше много ендуристи. Цял отбор имаше - MG Racing. Обаче, маи всичко одъртя .
        и под-форум си имаха/имахме

        ЛИНК

        Коментар


        • #8
          Я да се абонирам аз. Ходих веднъж от Бухово почти до Мургаш с Доминатора (малко се позагубих и не стигнах до върха), интересно ми е дали може да се слезе след това до Врачеш. А ако ми се провалят другите планове бих се присъединил към вас следващия уикенд.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Може да се слезе

        • #9
          Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
          Я да се абонирам аз. Ходих веднъж от Бухово почти до Мургаш с Доминатора (малко се позагубих и не стигнах до върха), интересно ми е дали може да се слезе след това до Врачеш. А ако ми се провалят другите планове бих се присъединил към вас следващия уикенд.
          Здравей, колега, извинявай, че чак сега пиша. Може да се слезе до Врачеш, обикновена GPS навигация на смартфон може да те ориентира. На мен ми е от полза когато не съм сигурен накъде да поема, разбира се, преди да изляза в гората, си планирам маршрута.

          Ако решиш да излизаш към Мургаш, може да ми се обадиш или пишеш - о87девет ЗЗЗ 4О5 - Иво се казвам.

          От Бухово ли си?


          @Венци - Не ги знам момчетата от MG Racing, но мястото, където се събират ми е любимо, намира се на няколко минути от мястото, където живея )
          Ако решиш да покараме, много ще се радвам!

          Да не би и ти да си от района?

          Коментар


          • #10
            Днес бяхме с девойката към х. Мургаш. Дъждовете от тия дни и вероятно основно тоя от снощи за измили всички малки камъчета и пясъци от отсечката на скрийншота и са останали само от така наречените от американците baby-head stones Камъни с диаметър 10-20 см и всякакви форми. За тежки стругове си е проблем. Минава се де. На връщане решихме да минем през друг път и хванахме от кръстовището, на което е червеното габърче по хоризонталния път и от там по реброто надолу и излязохме на асфалта за Елешнишкия манастир. Имаше 2 100-200 метрови отсечки с много стръмни спускания по сипеи, където си беше тегаво, но бавно-бавно надолу се минава. Желателно е по-чорлави гуми. На тия стръмните места на приятелката ми мотора с Mitas E07+ се похлъзваше леко, докато аз с tkc80 и mitas e10 бях с по-добро сцепление. Въпреки факта, че на един момен, като се връщах да ѝ помогна, направо останах без въздух, си беше забавна разходка. Килограмите, жегата и короната си оказаха думата май.. Бяхме се засилили в началото да минем по TET маршрута на север, но все още си имаше кал тук-там в гората.
            Прикачени файлове
            Subaru Impreza 2.0 '98
            Honda Africa Twin RD07 '95
            Honda Africa Twin RD07А '96

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от n0m4d1c Преглед на мнение

              Здравей, колега, извинявай, че чак сега пиша. Може да се слезе до Врачеш, обикновена GPS навигация на смартфон може да те ориентира. На мен ми е от полза когато не съм сигурен накъде да поема, разбира се, преди да изляза в гората, си планирам маршрута.

              Ако решиш да излизаш към Мургаш, може да ми се обадиш или пишеш - о87девет ЗЗЗ 4О5 - Иво се казвам.

              От Бухово ли си?


              @Венци - Не ги знам момчетата от MG Racing, но мястото, където се събират ми е любимо, намира се на няколко минути от мястото, където живея )
              Ако решиш да покараме, много ще се радвам!

              Да не би и ти да си от района?


              Е аз тогава малко импулсивно и си викам има Гугълски карти, ама даже не си ги свалих за офф лайн ползване и горе като се затри обхвата и а натам, а насам и айде на обратно. Гледам после, че съм бил на 500 метра от хижата.

              Гугъл дава някакъв път: http://www.google.bg/maps/@42.835127.../data=!3m1!1e3

              ама път ли е?

              Ще звънна ако остане време. Че сега морето и малко по приоритет
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • #12
                Ами ако не мине котка път утре тръгвам по тоя път Врачеш to 1830 Buhovo - Google Maps. Дано става, че май ще съм сам. Целта е да имам алтернативни маршрути София - Етрополе. Та от Врачеш после забивам към Етрополе. Ако някой му се кара натам, с Доминатор съм. 088Б I7Б 52З
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • nhadjinikolov
                  nhadjinikolov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Как беше пътя след хижата сега? Става ли за по-големи мотори?

              • #13
                Срам не срам, ама не знам. Жената каза (и ние решихме), че трябва да се пере килим и ... те така Остава за по натам, надявам се все пак тоя сезон някой от първите уикенди на септември.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • #14
                  Бих си присъединил 887Зо6I68 Звънни , аз също съм с Доминатор

                  Коментар


                  • #15
                    И аз съм с Доминатор, ама смених спорта. Ако искате водач - мога да питам един много мотивиран рецидивист от Оряхово. Май го бях споменал по-напред.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X