Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Как да изберем Правилния застраховател за задължителната ГО.

Публикации
    1,901
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Как да изберем Правилния застраховател за задължителната ГО.

Наистина не ти разбирам тезата. Вметката ми по-горе е във връзка с това, че съд е отменил глобата за за липса на ГО, при сключена такава с Олимпик. Глобата е дребен проблем, ако в момента си с ГО на Олимпик и причиниш ПТП със съществени материални щети.

Не съм чул някой да е обявявал Булстрад в неплатежоспособност, несъстоятелност, ликвидация или да е ограничавал някакви техни действия на пазара. А и да се случи такова нещо - там имаш още едно ниво на защита като потребител на регулирана застрахователна услуга.

Публикации
    2,495
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Как да изберем Правилния застраховател за задължителната ГО.

Аз ли не разбирам? Кои са на пазара от 15-20-25 г.? При кои има най-малко проблеми? И статистически? И практически? Кои са клонове на европейски застрахователи с история и реноме - не побългарени или уКипър-зени?
    По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.
    Само наш човек, настъпвайки втори път мотиката, се радва, че никой не я е откраднал.

Публикации
    456
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    А и да се случи такова нещо - там имаш още едно ниво на защита като потребител на регулирана застрахователна услуга.
    Каква точно защита имаш,би ли обяснил?Аз не мога да разбера,защо тези застрахователи,правещи ГО,не са накарани от ОНЯ,задължил ни да я правим,да се презастраховат?Най-лесно се решава проблема-прехвърляш го от болната глава,на здравата.А на въпроса-правилен застраховател няма,има тотална липса на доверие.Кой им вярва въобще?Аз не,а и в Дядо Коледа вече не...От какво да избираме-от пистарки,най-подходящата за офроуд?ГО на вноски излиза по-скъпо,отколкото да платиш еднократно.Също не зная,дали могат да променят после размера на вноските-от например 4 х 80,на по 110?

Място
    Габрово
    Публикации
    1,351
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Това е в хипотезата че щетите виновно ми ги нанесе автомобил който е застрахован в междувременно фалираща ЗК . Това така или иначе все е извън моя контрол .Пак за да не го мисля си имам застрахователен брокер приятел от квартала . Няколко дена преди да ми изтече поредната вноска ми се обажда и се срещаме някъде .
    Да ги мисля не ми е проблем, дразни ме разлепяне и лепене на стикери, особено на -10°, както и разправията постоянно да ходя да плащам вноски. Ама при тоя надежден регулатор и аз минах на вноски. Засега на 2. Махнат ли тъпите стикери, мога и на 12 да я направя, ще си нагодя плащането.
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Публикации
    1,901
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на krassitch Преглед на публикациите
    Каква точно защита имаш,би ли обяснил?
    Бих. Гаранционен фонд. За подробности: Чл. 519 КЗ.

Аз не мога да разбера,защо тези застрахователи,правещи ГО,не са накарани от ОНЯ,задължил ни да я правим,да се презастраховат?
    Още веднъж да се презастраховат, освен чрез ГФ? Айде нема нужда.

Най-лесно се решава проблема-прехвърляш го от болната глава,на здравата.А на въпроса-правилен застраховател няма,има тотална липса на доверие.Кой им вярва въобще?Аз не,а и в Дядо Коледа вече не...От какво да избираме-от пистарки,най-подходящата за офроуд?ГО на вноски излиза по-скъпо,отколкото да платиш еднократно.Също не зная,дали могат да променят после размера на вноските-от например 4 х 80,на по 110?
    Пазар голям, избирай. За съжаление на някои, но за радост на други - има избор. Алтернативата е да има само един застраховател. На мен този вариант не ми харесва.

Място
    София
    Публикации
    444
    Точки (при гласуване)
    10

Говори се, че Лев Инс може би ще поеме пътя на Олимпик. Пиша го, защото го чух от висш държавен чиновник.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

Публикации
    456
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Бих. Гаранционен фонд. За подробности: Чл. 519 КЗ.

Още веднъж да се презастраховат, освен чрез ГФ? Айде нема нужда.

Пазар голям, избирай. За съжаление на някои, но за радост на други - има избор. Алтернативата е да има само един застраховател. На мен този вариант не ми харесва.
    Тази презастраховка е глупава и непълна-презастраховка се прави срещу фалит на застраховател.Какъв точно избор имаме-в страната на джуджетата,избери най-голямия великан?Човек като чуе Гаранционен фонд,и си мисли нещо за гаранция.Па то било-гаранция-Франция-само ако оня дето ме удари нямал застраховка.За което плащат пак изрядните.Абсолютна наглост е,да се иска повторно плащане за каквото и да е.То кое ли ни е нормално,че да искаме застрахователите да са честни...

Публикации
    1,901
    Точки (при гласуване)
    16

Чл. 519 е 20-на изречения, наистина ли го прочете? Точка трета?

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Смислен застраховател на имот?
    От badeff във форум За дома и семейството
    Отговори: 19
    Последно мнение: 02-12-17, 21:25
  2. Ще върнат ли задължителната военна служба?
    От Живко Костадинов във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 170
    Последно мнение: 07-06-17, 13:01
  3. Каране на МПС с различна от задължителната категория
    От Станимир Танев във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 20
    Последно мнение: 23-07-12, 10:19
  4. Застраховател - Кой?
    От Haji във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-04-09, 10:20
  5. Грижата на немския застраховател .....
    От vokel във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-02-06, 23:34

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •