Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупих/скъсах нещо!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупих/скъсах нещо!?

    Днес докато си карах джипката (Нисан Терано 2,7 ТДИ-125 к.с.), внезапно се промени звука на двигателя! По скоро, не на самия двигател, а от капака се чуваше бучене подобно на това, когато се включва фиското. Времето не е топло, не карах бързо. Оборотите на двигателя не бяха високи, стрелката за температурата показваше по скоро ниска температура (по-ниска от обикновено) от колкото загряване.Лошото е, че замириса на нещо като горящ найлон, не на бакелит или пластмаса, а именно на найлон!Спрях почти веднага и изключих двигателя! При опит да го запаля, акумулатора се оказа разреден, при положение че половин час преди това, като я вадих от гаража, джипката си запали нормално! Като вдигнах капака видях, че се е счупило това на снимката.Трябва да е някакъв датчик, но какъв точно не знам. На гайката с който се закрепва, пише Бош. Кабелчето което отива в него е червено с черна надлъжна линия. Освен това, имам съмнение( заради внезапно падналия акумулатор), че може да съм прецакал и нещо друго. Джипа, беше прибран на въже, т.е. повече не е пален! Някой ако знае какъв е чарка и има идея какви точно съм ги свършил, да помага! Ето някоя снимка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1091.jpg
Прегледи:1
Размер:316.6 КБ
ID:6151697

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1092.jpg
Прегледи:1
Размер:353.5 КБ
ID:6151698
    Последно редактирано от emil5koff; 28-10-18, 16:48.

  • #2
    От: Счупих/скъсах нещо!?

    Температурен датчик за таблото , по скоро се е стопил заради нещо по тоците през него ( затова и таблото е показвало по-ниска темп. преди окончателно да се предаде ) . Не би трябвало да оказва влияние на двигателя

    Коментар


    • #3
      От: Счупих/скъсах нещо!?

      Никакво влияние не оказва на работата на двигателя. Това е само за таблото.

      Търси електрически проблем - някйя скъсана или недаваща контакт маса и от сорта, или някое късо. Очевидно тока му е дошъл в повече и е прегрял, стопил се и се е откъснал. Тоест по жицата към него е текъл бая повече ток от нормалния.

      Ако няма нещо очеизвадно при оглед на жиците в моторния отсек, на твое място бих разопаковал всичко от въпросния датчик до буксите, а после от буксите до изхода от купето (зад кутията с бушоните). Правил съм го 3 пъти - не е нищо особено като работа. Та, след разбопаковане се гледа за нещо протрито, прекъснало или дало на късо.

      Отделно - паднал акумулатор по време на движание еднозначно говори или много голяма консумация (десетки ампери - минимум 30-40) или незареждане, като по мое мнение е незареждане. Защо - най често скъсана или недаваща контакт маса, генерално. Тоест първо гледай масите ВНИМАТЕЛНО. При скъсани маси се наблюдава и въпросния ефект на нещатни силно увеличени токове по жици, по които нормално не трябва да са такива. Съответно стопяване на букса, датчик, реле или дори самата жица.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Счупих/скъсах нещо!?

        Така, от снощи сме отново в боя! Въпросното кабелче действително няма отношение към проблема, температурен датчик подаващ информация към таблото. Алтернаторът обаче има! По-точно, установено след дисекция на същия, оказа се че е блокирал задния лагер с всички произлизащи от това последствия, но най-вече поява на висока температура, която стапя де що и се изпречи на пътя, в това число не само обмазката, но и пластмасовата капачка отзад на алтернатора. От там разреждането на акумулатора и миризмата на циганин в купето! Естествено, динамото не става за нищо и бе подменено с ново, всъщност с друго, защото няма как да е ново нещо втора употреба! Благодаря на Жеков и Спарки за споделените мнения!

        Коментар


        • #5
          От: Счупих/скъсах нещо!?

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          Така, от снощи сме отново в боя! Въпросното кабелче действително няма отношение към проблема, температурен датчик подаващ информация към таблото. Алтернаторът обаче има! По-точно, установено след дисекция на същия, оказа се че е блокирал задния лагер с всички произлизащи от това последствия, но най-вече поява на висока температура, която стапя де що и се изпречи на пътя, в това число не само обмазката, но и пластмасовата капачка отзад на алтернатора. От там разреждането на акумулатора и миризмата на циганин в купето! Естествено, динамото не става за нищо и бе подменено с ново, всъщност с друго, защото няма как да е ново нещо втора употреба! Благодаря на Жеков и Спарки за споделените мнения!
          Преди да блокира лагера, вероятно си получавал есемеси но не си ги прочел. Важното че всичко ОК.

          Коментар


          • #6
            От: Счупих/скъсах нещо!?

            Според мен да се обърне внимание на натягането на ремъка . Обикновено предния лагер е по-голям (логично) и издържа на по-голям натяг , обаче това товари повече задния лагер ( предния лагер става като опора на лост ) . Било дрелка , шлайф първо заминава задния лагер (че) , по мои наблюдения и скромна любителска практика .

            Коментар


            • #7
              От: Счупих/скъсах нещо!?

              Първоначално публикуван от dmitev Преглед на мнение
              Преди да блокира лагера, вероятно си получавал есемеси но не си ги прочел. Важното че всичко ОК.
              Може и да е "цвилил" завалията, ама трябва да не е било много отчетливо...а може и да съм го пропуснал, защото не чета СМС-и от непознати

              Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
              Според мен да се обърне внимание на натягането на ремъка . Обикновено предния лагер е по-голям (логично) и издържа на по-голям натяг , обаче това товари повече задния лагер ( предния лагер става като опора на лост ) . Било дрелка , шлайф първо заминава задния лагер (че) , по мои наблюдения и скромна любителска практика .
              Помислих си същото и даже попитах, ама в сервиза ме увериха, че всичко са проверили и е Ок.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X