Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

    Моята избор е този акумулатор YUASA 52Ah 480 A повече ампери и повече стартов ток от нормалните влагани в колата и най доброто което може да се сложи от YUASA впредвид мястото но може да изберете и друга марка но с тези габарити Размери (Д,Ш,В) 207x175x190 мм определяща е широчината от това няма накъде повече,ефекта осезаемо по-енергично въртене на стартера,

    Това е акумулатора

    Парво се демонтира стария и шината отгоре вече е неизползваема за да не прече се демонтира шината отстрани
    тази
    За да да влезе новия аз използвах дъска дебела 2 см изрязана по дъното на новия като подложката която е тип ваничка от стария съм оставил ето и дъската

    изрязана в показания край за да влезе в ушите които леко натиснах встрани от старата планка,също тази скоба трябва да се изкриви леко напред
    за да влезе акумулатора
    Поради факта че се използва друг тип акумулатор трябва да се завъртят и болтовете на клемите гайките да сочат навън

    След почистване добре с шкурка клемите отвътре и леко полюсите на акумулатора до блясък се закача новия.
    За да е изправен и зареден винаги акумулатора зимния период минимум 1 път в месеца сваляне и зареждане с мултипроцесорно зарядно бюджетно от Кауфланд и Лидъл по на 30и няколко лв.
    старите руски или хом мейд зарядни ефекта като забравиш акумулатора е презаряд и скасяване живота му.Новите след зареждане спират и зареждат акумулатора с точно толкова ампери нужни му,ако купувате нов също го дозаредете веднага щом ви попълнят гаранциата и ви замерят динамото което за да зарежда трябва да отдава от 14,2v .
    Защо трябва да се сваля и дозарежда това зависи от циклите ви на каране или просто казано за да получи тока отдаден при сутрешните запалвания и да се зареди ви трябва минимум 100км и въпреки това той не се зарежда 100%,това е от личен опит стария при свалянето и замерване на стартовия ток от 400сс беше паднал на 350ссза 4 год при замерването в магазина момчето не повярва че е стар .Проверява са с този уред за измерване и тестване наличен в повечето магазини

    Зимата всеки е имал неприятното сутрешно отваряне на вратите и залепване на уплатнението за да нестава така може да направите това купувате този фракон силикон спрей

    избирате си един слънчев ден като днес отваряте всичко врати и къпака почиствате с навлажнена кърпа от праха уплътненията и напръсквате обилно свършва един флакон за цялата кола ето го ефекта много меко и уплътнение което няма да залепне в студа изпробвано много години назад,ако има слягане на уплътненията оставете колата колкото се може с отворени врати на слънце така третирани уплътненията

    Ако остане в флакона силикон става перфектно да напръскате таблото става като ново

    Накрая всяка врата долу в двата ъгъла има отвори за изтичане на водата просмукала се през уплътнението на прозореца почистете ги, аз изполвах тел ето как и наистина двата бяха запушени с прохоляк превърнал се на кал.

    Дано съм бил полезен на някой.

    Ето как стои новия

    Да не забраваме че уплътнениs има и по предния капак и задната 5та врата също и да смажем всички панти на вратите.
    Последно редактирано от CARPERA; 28-10-18, 15:44.

  • #2
    От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

    За уплътненията също добре става с тефлон на спрей или течен парафин от аптеката.Със спрей -тефлон пръскам бравите и ключалките,най-добрата смазка.Гони всякакви прахоляци и води,бравите стават като часовник щрак,щрак с лекота.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      За уплътненията също добре става с тефлон на спрей или течен парафин от аптеката.Със спрей -тефлон пръскам бравите и ключалките,най-добрата смазка.Гони всякакви прахоляци и води,бравите стават като часовник щрак,щрак с лекота.
      Да колега стават но и тефлона и парафина после побеляват парафина при по сериозни минусови температури направо седи грозно, пробвани са и двете но най добре и от години ползвам силикона използват го и всички компании продаващи спреьове за поддръжка на табла и гумени уплътнения.Тефлона не е много препоръчителен за ключалки защото след като се изпари летливата съставка остава тефлона под формата на грес и това събира всичкия прахоляк и мръсотия влязла в бравата,За смазване на ключалките но не и тази за старт патрона използвам финно машинно масло или двигателно 5w30 издържащо и на високи и на много ниски температури.Разглобявъл съм патрон смазван с тефлонов спрей супер черна мръсотия прахоляк промих го с фино машинно масло и пасле смазан с двигателно и сега вече работи като часовник.
      Това са мой заключения не ангажирам никой с тях
      Последно редактирано от CARPERA; 28-10-18, 18:18.

      Коментар


      • #4
        От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

        Всичко това е много хубаво колега, ама опитай се да поработиш малко и върху правописа, моля.

        Коментар


        • #5
          От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Всичко това е много хубаво колега, ама опитай се да поработиш малко и върху правописа, моля.
          Благодаря колега не мислех че съм в литературен форум,но ще се постарая да не допускам толкова грешки.
          За мен е важно да се помогне на някой и мисля че съм го написъл да се разбира.
          Ако сметне модератора че съм допуснал толкова грешки накарняващи българския език да изтрие темата.

          Коментар


          • #6
            От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

            Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
            Благодаря колега не мислех че съм в литературен форум,но ще се постарая да не допускам толкова грешки.
            За мен е важно да се помогне на някой и мисля че съм го написъл да се разбира.
            .
            Така е, ама когато някой пише, все едно че е в трети клас, колко трябва да му се вярва на написаното по технически теми?

            Коментар


            • #7
              От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

              Ок очакваме от теб теми литературно и технически издържани ако не ти харесват моите СПРИ да ги четеш.

              Коментар


              • #8
                От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                Моя опит с подобен акумулатор ( с по-силен стартов ток) ми показа, че ако нямаш нужда от такъв няма нужда да се слага. За дизеловите двигатели е ясно, там винаги е от нужда. При акумулаторите с по-силен стартов ток, вътре уловните им решетки са по-тънки, за да могат да се съберат повече на брой в по-малък обем. От там идва и по-силния стартов ток. В следствие на това самите решетки се разграждат по-бързо и акумулатора почва да не държи ток. Затова специално на Хондата си карам със стандартен 45 Ah 330A стартов ток.
                Ако пък трябва по-голям запас от енергия, то е ясно повече Ah.
                HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                Коментар


                • #9
                  От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                  За да се размери напълно акумулатора след едно палене, трябва да се кара поне 100 километра?! Категорично НЕ е вярно. Мерено на стотици различни акумулатори и алтернатори /стотиците са без преувеличаване/.
                  Ама и си клемите с нещо против клеясване. Да си вадя всеки месец акумулатора за да го зареждам, луда работа, аз толкова мерак нямам.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                    Ако забелязваш градски този акумулатор е 52Ah затова и стартовия ток е 480 и кутията му е по-голяма от тези на JIS стандарта на тази фирма аз не съм избрал 45 Ah и стартовия му ток да е 400 и нагоре.Специално този е с различен тип плоча изработена по друга технология от стандартните и стартовия му ток е само с 60 по висок от стандарния му събрат ето за сверка
                    http://akumulatori.bg/286/Product/14...20YBX3012#info
                    Моят опит с батериите на YUASA много по-голям живот и издържат на много повече изтезаване от другите си събратя.
                    Ако направиш сверка между акумулаторите на различни фирми с еднакъв ампераж ще видиш че е различен стартовия ток а това не идва от по-тънки решетки за сметка на по-висок стартов ток.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      За да се размери напълно акумулатора след едно палене, трябва да се кара поне 100 километра?! Категорично НЕ е вярно. Мерено на стотици различни акумулатори и алтернатори /стотиците са без преувеличаване/.
                      Ама и си клемите с нещо против клеясване. Да си вадя всеки месец акумулатора за да го зареждам, луда работа, аз толкова мерак нямам.
                      Колега ако прочетеш писъл съм СУТРЕШНИТЕ(не след едно) което значи да го обясна след месец палене сутрин и каране в града по 5км до работа е нужно да се напреви едни по дълаг преход от над 50км за да се зареди акумулатора но дори тогава това не става на 100% защото има консумация.Може да не се сваля ако имаш гараж и ток в него не е нужна да се сваля от мястото му в колата,И ДА МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПРАВИ ВСИЧКО ТОВА 200лв И НОВ ОТ МАГАЗИНА.Никога не съм губил акумулатор при моите коли или да не може да запали сутрин колата поради дълбоко разреден такъв.
                      Клемите могат да се намажат с грес специална против клеясване аз си ги почиствам .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                        Имах въпросната Yuasa 45Ah 400A стартов ток и с "300 зора" изкара 4 години. Още след гаранцията взе да прави проблеми, ама исках да я видя колко ще изкара и малко преди 4-та година се предаде. Пък беше "прясна" бройка
                        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                          Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                          Имах въпросната Yuasa 45Ah 400A стартов ток и с "300 зора" изкара 4 години. Още след гаранцията взе да прави проблеми, ама исках да я видя колко ще изкара и малко преди 4-та година се предаде. Пък беше "прясна" бройка
                          Как определи прясна бройка можеш да разчиташ топлия печат на Yuasa осветли ни и ние да можем.
                          Много зависи как си я използвал на какъв автомобил е била сложена колко е бил изправен алтернатора и и тн,условия много за да скапеш един акумулатор някой дори не изкарват гаранциония си срок.Кажи твоя избор на марка която не се скапва за 4 год

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                            Това с карането некви 50км .важи единствено и само за стари дизели.Бензина пали от раз,няма свещи,няма греене и въобще ако артернатор и акумулатор са ти в ред,няма проблем.За тефлон спрей и течния парафин ,не съм съгласен,ползвам ги от мноооого години и няма никакъв ефект с каквото и да било побеляване при никакви минусови температури.Брава напръскана с тефлон спрей е като суха току що измита ,има само тънък филм тефлон по триещите повърхности и не задържа нито вода ,нито прах.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                              Виждам че всеки пречупва темата през своето си разбиране а та беше Ah ЗИМА
                              Тогава палим при минусови температури само от това стоене на студено акумулатора се разрежда,включени фарове, вентилатор парно, подгрев огледала и задно стъкло,чистачки
                              това всичко с късите разстояния градско и според теб колега няма проблеми и алтернатора смогва да го зарежда НЕ НЕ САМ СЪГЛАСЕН И АЗ .Както и за парафина и че не става бял при -5 градуса примерно при първото му използване и ефекта след това спрях намерих по-доброто силикона.
                              Последно редактирано от CARPERA; 28-10-18, 20:01.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X