Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

    Колега форумът не беше ли за да се дават мнения? Я вземи се успокой малко!


    Коментар


    • #32
      От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

      Да за това ако караш Хонда Crv 1gen с акумулатора посочен, не всеки да даде отзив за своята кола има си раздел с неговата марка с нейните технически особености.

      Коментар


      • #33
        От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

        За всеки случай прочетох темата втори път. Подразбира се , че колата е Хонда по раздела, но , че е CRV 1gen. само боб или захар на бучки биха помогнали да се разбере.


        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #34
          От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

          Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
          Виждам че всеки пречупва темата през своето си разбиране а та беше Ah ЗИМА
          Тогава палим при минусови температури само от това стоене на студено акумулатора се разрежда,включени фарове, вентилатор парно, подгрев огледала и задно стъкло,чистачки
          това всичко с късите разстояния градско и според теб колега няма проблеми и алтернатора смогва да го зарежда НЕ НЕ САМ СЪГЛАСЕН И АЗ .Както и за парафина и че не става бял при -5 градуса примерно при първото му използване и ефекта след това спрях намерих по-доброто силикона.
          Извинявай колега,но тука много от колегите включително и аз сме с опит като автомеханици и монтьори с много години стаж.И пишеме от позицията на опита.Стар акумулатор ,в смисъл от 2 години нагоре е хубаво ,но не задължително,преди зимата да се качи едни 12часа на нисък ампераж и то само ако е някаква съмнителна марка или е работил по някакъв повод известен период с проблемен алтернатор.Макар ,че всеки уважаващ джибитката си ,няма да го допусне,единствено ако ти се случи някъде извън граница или нещо подобно и нямаш възможност да ремонтираш веднага.Иначе при добра воля,акумулатора си е твой и можеш да го зареждаш всеки ден, ако искаш.За мазането на уплътненията ,еми никога не са ми побелявали с течен парафин от аптеката.Ако оцелее темата до падането на температурите ще кача снимки ,защото иначе подобни спорове са безсмислени.Пръскам в последните години с тефлон-спрей ,но за да покажа, ще ги мажа тая зима с парафин.Е така за идеята.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

            Ние да си сложим очилата?! Я пий един Валериан и бааааавнички си прочети пак писанията. Къде тук пише за къси дистанции от 5 километра? Сутрешни падения, и каране 100 километра поне докато се зареди. На ти го-
            Защо трябва да се сваля и дозарежда това зависи от циклите ви на каране или просто казано за да получи тока отдаден при сутрешните запалвания и да се зареди ви трябва минимум 100км и въпреки това той не се зарежда 100%...”


            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

              Ама сте се възбудили от тая тема, ...

              На тая хондичка стартерът харчи под 200 ампера. Дали акумулаторът е с 300, 400 или 700 за паленето и е все тая.

              На изправна кола, еле па японска, около 2 минути след запалването в акумулатора се е събрал ток за следващото палене. Всичко друго е добре, ама не е задължително.

              Големият акумулатор е хубаво нещо, ако не си компрометирал закрепването.

              CARPERA, с писането се старай повече.

              И се успокойте всички.

              Коментар


              • #37
                От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                [QUOTE=NIKSD;3383455]Ние да си сложим очилата?! Я пий един Валериан и бааааавнички си прочети пак писанията. Къде тук пише за къси дистанции от 5 километра? Сутрешни падения, и каране 100 километра поне докато се зареди. На ти го-
                Защо трябва да се сваля и дозарежда това зависи от циклите ви на каране или просто казано за да получи тока отдаден при сутрешните запалвания и да се зареди ви трябва минимум 100км и въпреки това той не се зарежда 100%...”

                Ето колега тук съм ти го разяснил
                Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                За да се размери напълно акумулатора след едно палене, трябва да се кара поне 100 километра?! Категорично НЕ е вярно. Мерено на стотици различни акумулатори и алтернатори /стотиците са без преувеличаване/.
                Ама и си клемите с нещо против клеясване. Да си вадя всеки месец акумулатора за да го зареждам, луда работа, аз толкова мерак нямам.
                Колега ако прочетеш писъл съм СУТРЕШНИТЕ(не след едно) което значи да го обясна след месец палене сутрин и каране в града по 5км до работа е нужно да се напреви едни по дълаг преход от над 50км за да се зареди акумулатора но дори тогава това не става на 100% защото има консумация.Може да не се сваля ако имаш гараж и ток в него не е нужна да се сваля от мястото му в колата,И ДА МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПРАВИ ВСИЧКО ТОВА 200лв И НОВ ОТ МАГАЗИНА.Никога не съм губил акумулатор при моите коли или да не може да запали сутрин колата поради дълбоко разреден такъв.
                Клемите могат да се намажат с грес специална против клеясване аз си ги почиствам .

                И точно тук ти обърка хората че съм казал след 1 палене трябват 100км и започна едно обяснение аз написах СУТРЕШНИТЕ ,ако забелязваш не съм упоменал едно.

                Коментар


                • #38
                  От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                  [QUOTE=CARPERA;3383477]
                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Ние да си сложим очилата?! Я пий един Валериан и бааааавнички си прочети пак писанията. Къде тук пише за къси дистанции от 5 километра? Сутрешни падения, и каране 100 километра поне докато се зареди. На ти го-
                  Защо трябва да се сваля и дозарежда това зависи от циклите ви на каране или просто казано за да получи тока отдаден при сутрешните запалвания и да се зареди ви трябва минимум 100км и въпреки това той не се зарежда 100%...”

                  Ето колега тук съм ти го разяснил



                  И точно тук ти обърка хората че съм казал след 1 палене трябват 100км и започна едно обяснение аз написах СУТРЕШНИТЕ ,ако забелязваш не съм упоменал едно.
                  Ясене, карам една Хонда 19 години вече. И я карам на дистанции 2 километра. И съм на 2ри акумулатор от как е нова...

                  CARPERA, на колко си години? “Сутрешни паления” индикират в коя част на денонощието палиш. Никъде ПРЕДИ моето мнение не си писал за къси дистанции от 5 километра. След сутрешно палене или след сутрешни паления ти можеш да караш и 30 километра магистрално. Баба Ванга умря, лека и пръст, няма кой да ти чете мислите. Ние пишем базирано на написаното от теб. Научи се да се изразяваш правилно и да не пропускаш детайли. Ааа, научи се и, че когато няколко човека ти казват едно и също, да не им викаш да си сложат очилата, а да си поправиш грешката.
                  Съветвам те да си зареждаш акумулатора след всяко палене, особено среднощните при резки смени на температурата, мъгливо време, ниски стойности на борсата, и висок разменен курс на Еврото.

                  хахахаха, тук е сутрин, деня започна добре!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    За да се размери напълно акумулатора след едно палене, трябва да се кара поне 100 километра?! Категорично НЕ е вярно. Мерено на стотици различни акумулатори и алтернатори /стотиците са без преувеличаване/.
                    Ама и си клемите с нещо против клеясване. Да си вадя всеки месец акумулатора за да го зареждам, луда работа, аз толкова мерак нямам.
                    Много умело пропускаш точно този твой коментар които провокира тези няколко човека да казават едно и също.Защо ли?????????
                    Затова дадох точно след него разяснение но не,тези няколко човека продължиха изказвания базиращи се на твоето без изобщо да четат това което съм казал.
                    Можеш пак да прочетеш първата страница.
                    Напиши каква Хонда караш и ако наистина си в Калифорния какви зими имате там,а темата беше Повече ah зимата,не тази в Калифорния която хич я няма и точно в Сан Диего.
                    Последно редактирано от CARPERA; 29-10-18, 18:38.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                      Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                      По отношение на това, кои акумулатори ми допадат само ще кажа, че в момента в Япония се продава CR-V произведено 2001г. което е още с оригиналния си акумулатор "Honda Battery". Колата е на около 143 900 км. Лошото е, че такива продукти тук не се намират, а и незнам дали въобще се произвеждат. Поне на половината на този да изкарваха нашите пак нещо щеше да е Бизнес, какво да се прави

                      Снимки:

                      [ATTACH=CONFIG]973004[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]973010[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]973005[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]973006[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]973007[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]973008[/ATTACH]

                      [ATTACH=CONFIG]973009[/ATTACH]
                      Eто градски какво слагат Хонда в своите коли в завода тук съм попадал само на една обява за такава на извадена от автомобил незнам дали има представителство вБг
                      това са https://www.zr.ru/content/articles/820413-yaponskoe-kachestvo-dlya-vashego-avtomobilya/

                      Те хората създали акумулатор работещ с вода ние искаме да ги настигнем

                      http://www.zona-news.com/displaynews/76197

                      Да доста повече екстри имат тези за японския пазар .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                        Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
                        Много умело пропускаш точно този твой коментар които провокира тези няколко човека да казават едно и също.Защо ли?????????
                        Затова дадох точно след него разяснение но не,тези няколко човека продължиха изказвания базиращи се на твоето без изобщо да четат това което съм казал.
                        Можеш пак да прочетеш първата страница.
                        Напиши каква Хонда караш и ако наистина си в Калифорния какви зими имате там,а темата беше Повече ah зимата,не тази в Калифорния която хич я няма и точно в Сан Диего.
                        Не съм в Калифорния, писъл съм го само да се изфукам. И не карам Хонда, нямам пари за такава кола, Москвича ми стига...

                        Продължаваш да упорстваш, ще ти затворят темата за глупости. Не каза на колко си години...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #42
                          От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Не съм в Калифорния, писъл съм го само да се изфукам. И не карам Хонда, нямам пари за такава кола, Москвича ми стига...

                          Продължаваш да упорстваш, ще ти затворят темата за глупости. Не каза на колко си години...
                          На 19 год съм но имам стаж 5 години без книжка и 5 години преди това стаж на монтьор на Хонди,писъл съм тези работи и аз да се изфукам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

                            Морски, а ти що се връзваш на глупости?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            ...ще ти затворят темата за глупости.
                            Все едно баба ти Ванга го написа...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X