Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кондензатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кондензатори.

    Вчера реших да отворя за профилактика старото ми трансформаторно телоподаващо Тефи МЗТ Извор 220 и установих че кондензаторния блок състоящ се от 4 електролитни кондензатора по 4700 Мф на 62 - 72 волта са брутално изгърмяли . Понеделник ще проверя горе в нашия склад склад дали има същите или нещо близко по параметри . Поне аз с моите познания си мисля че ако му сложа повече капацитет няма да сбъркам .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Кондензатори .

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ...Поне аз с моите познания си мисля че ако му сложа повече капацитет няма да сбъркам .
    Не е сигурно дали ще сбъркаш или не - в нормално конструирано телоподаващо капацитета на изхода е съобразен с характеристиките на трафа, и евентуално ако има индуктивност - с нея също. Като сложиш друг капацитет хич не е сигурно че ще започне да работи по-добре.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Кондензатори .

      Едва ли ще работи много по-зле. Те тия кондензатори все едно са -20 / + 80% толеранс. И от температурата зависят много.

      Коментар


      • #4
        От: Кондензатори .

        При голям капацитет може да работи доста по-пръскащо например.

        Ако не му се занимава с проби-грешки (какъвто предполагам е случая), да слага същия капацитет и да забрави за няколко години. Така гарантирано ще работи както е работило като ново (ако и изперавителния блок е изправен).
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Кондензатори .

          Понеже и аз работя с доста стара трансформаторна машинка,да попитам какво изменение дават в работата кондензаторите?Повече пръски,по-различен звук?Никога не съм я отварял за друго освен смяна на тел,но все си мисля че на 30+ години може и да им е дошло време за смяна,а за тази машинка средства не жаля.
          Това е машинката,ако случайно някой е отварял такава и е запознат с устройството.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tyokoneet-Migatronic-f98a9c1ae458a87f-large.jpg
Прегледи:2
Размер:387.5 КБ
ID:5801466

          Коментар


          • #6
            От: Кондензатори .

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Едва ли ще работи много по-зле. Те тия кондензатори все едно са -20 / + 80% толеранс. И от температурата зависят много.
            -20/+50 са .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Кондензатори .

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Вчера реших да отворя за профилактика старото ми трансформаторно телоподаващо Тефи МЗТ Извор 220 и установих че кондензаторния блок състоящ се от 4 електролитни кондензатора по 4700 Мф на 62 - 72 волта са брутално изгърмяли . Понеделник ще проверя горе в нашия склад склад дали има същите или нещо близко по параметри . Поне аз с моите познания си мисля че ако му сложа повече капацитет няма да сбъркам .
              Голямо значение има какъв е максималният ток на кондензаторите. Ако сложиш "по-лабавички" бързо ще се преселят във вечните кондензаторни полета. А може и с някой изстрел да те изненадат...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Кондензатори .

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Голямо значение има какъв е максималният ток на кондензаторите. Ако сложиш "по-лабавички" бързо ще се преселят във вечните кондензаторни полета. А може и с някой изстрел да те изненадат...
                Знам цял живот експлоатирам кондензаторно стопанство в подстанция . Добре че в последните десетина години вече много не държат на тези параметри и вече спрях да гледам къде ходи kos fi По ток със сигурност няма да са по лабави мислех капацитет още да сложа ама днес ще видя какво имам налично в склада . Горе имам цял склад старата елементна база дано да ги има същите или други подходящи с близки параметри .
                Последно редактирано от sek.1; 29-10-18, 05:38.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Кондензатори .

                  Тези ако са изгърмели брутално както казваш, дали няма някой пробил диод преди тях?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кондензатори .

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Тези ако са изгърмели брутално както казваш, дали няма някой пробил диод преди тях?
                    Най интересното е че машината си работеше прекрасно отворих я ей така да я издухам от прпахоляка . На кондензаторите просто им е дошло времето все пак едни 15 години работя с тази машина и то все на второ ядро във високите амперажи .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кондензатори .

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Понеже и аз работя с доста стара трансформаторна машинка,да попитам какво изменение дават в работата кондензаторите?
                      Имам и един 150А трансформаторен Есаб от същите години.Желязна машинка,аз също съм много доволен,но фабрично кондензатори нямаше.Четейки тук в този форум някъде мернах препоръчителни стойности на кондензатори за подобна мощност машина и си сложих.По мое виждане и сравнение със кондензатори-много по-отчетлив характерен звук при работа,смятам че има и по-добър провар на дебело и по-стабилна дъга при ниски степени.Откачал съм ги след време за сравнение-лично аз мисля,че вече не ми харесва без тях. Ако е в правилния режим машината,не бих казал,че пръските са повече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кондензатори .

                        Веднага ми намери занимание за свободното време.Сещаш ли се за темата или за стойностите на кондензаторите?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кондензатори .

                          Отдавна беше,обсъждаха тунинга на някакъв Айнхел.Жоро от АИГ мисля даде мнение,че за подобен апарат кондензотори повече от еди каква си снойност и 55-60V работно,нямало смисъл.Спазих тези препоръки и се получи.Ако не намериш темата или не ти кажат колегите ще отворя моя апарат и ще ти кажа с какви заработи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кондензатори .

                            "Кондензаторите трябва да са около 4200 микро фарада общо и да са за около 60 волта." -това е дословно казаното от Георги в темата за Айнхела,там се обсъждаха преправките.Аз намерих два по 2500,вързах ги успоредно и нещата при мен се получиха много добре. Успех!
                            ПП Вързах кондензаторите с максимално къси,доколкото беше възможно кабели със сериозно сечение,мисля поне 6 кв.см.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кондензатори .

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Знам цял живот експлоатирам кондензаторно стопанство в подстанция . Добре че в последните десетина години вече много не държат на тези параметри и вече спрях да гледам къде ходи kos fi По ток със сигурност няма да са по лабави мислех капацитет още да сложа ама днес ще видя какво имам налично в склада . Горе имам цял склад старата елементна база дано да ги има същите или други подходящи с близки параметри .
                              Вероятно ви таксуват ток по напрежение и не им пука, че не сте го изгорили правилно .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X