Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кондензатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кондензатори .

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Вероятно ви таксуват ток по напрежение и не им пука, че не сте го изгорили правилно .
    Нямам представа какъв ни е договора . По принцип ЧЕЗ ползват нашата подстанция като резервна за Интерпред и немското посолство та вероятно имаме някакви по изгодни условия . Шефа реве като саранска мечка щото зимата не може да събере по 10 - 15 МГВЧ на месец от наемателите щото електгромерите са от 1960 и като му биеш един шамар спира Даже и там където беше Ландис и Гиър пак от тези години и мислех че лъже преко сили с 20 - 30 % се оказа че не хваща към 80% като вързах нов електронен . Сега наемателя реве като саранска мечка
    Последно редактирано от sek.1; 19-02-19, 19:38.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Кондензатори.

      Старите ловят само активната енергия, новите както им кажат. Естествено са направени да те таксуват волт по ампер, пък че cosФ ти е 0.5 тях не ги интересува активната е UxIxCosФ , ако си цех с електродвигатели, като закачиш кондензаторите ще плащаш по-малко .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        От: Кондензатори.

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Старите ловят само активната енергия, новите както им кажат. Естествено са направени да те таксуват волт по ампер, пък че cosФ ти е 0.5 тях не ги интересува активната е UxIxCosФ , ако си цех с електродвигатели, като закачиш кондензаторите ще плащаш по-малко .
        Кондензаторното стопанство не сме го включвали едни 20 години имам подозрението че вдигна ли шалтера ще стане едно голямо мазало
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Кондензатори.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          .. че вдигна ли шалтера ще стане едно голямо мазало
          Ха....ха...днес Краси (traveling)ми звънна да се чуем....минута преди това,бях вдигнал шалтера на една автомивка и мазалото беше трудно да го опиша...Чак неможах да се похваля.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Кондензатори.

            Какво постигна?

            Коментар


            • #21
              От: Кондензатори.

              Снимай бе човек .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Кондензатори.

                Три трифазни мотора по 18 киловата мисля, и три трифазни фазочестотни регулатора,след наводнение.

                То беше ясно че проблем ще има,ние просто направихме необходимото,да сведем щетите колкото се може надолу.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Кондензатори.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Ха....ха...днес Краси (traveling)ми звънна да се чуем....минута преди това,бях вдигнал шалтера на една автомивка и мазалото беше трудно да го опиша...Чак неможах да се похваля.
                  По принцип трябва всеки месец да правим маневра на работните и резервните захранвания в подстанцията . Преди много години още стария енергетик бай Паун Колчев се изприщваше само при мисълта за тая операция . Един път едвам избяга от вратата на подстанцията излезе струя огън като от реактивен двигател а той поне месец изглеждаше като Фантомас Къде си беше плешив къде и това дето имаше му изгоря Та така едни 30 години никой не смее да пипне разединителите на средното напрежение . Превключвам ги захранванията само от разпределителя на ниското напрежение ако ми трябва повече от 2 по 630 киловата ама това от много години не ми се е случвало . Сега като съм извън сезона съм само на едното .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кондензатори.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Три трифазни мотора по 18 киловата мисля, и три трифазни фазочестотни регулатора,след наводнение.

                    То беше ясно че проблем ще има,ние просто направихме необходимото,да сведем щетите колкото се може надолу.
                    Имам нови водни помпи почти всякакви . Отделно и за гъсти течности .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X