Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

    Здравейте на всички!
    След доста години каране на миниванове, дойде време за поредната смяна и се замислих за смяна на класа автомобил. В полезрението ми попаднаха следните модели -след 2010г(всичките) Kia Sorento(второ поколение), Hyundai Santa Fe(2-ро поколение), Mitsubishi Outlander(2-ро и 3-то поколение), Chevrolet Captiva.
    Разбира се отворен съм и за други предложения -но предимно се интересувам от мидсайз сегмента -като горе изброените с приличен багажник като големина -за товарене/качване на хора(при необходимост).
    Изискването ми е да е по-възможност с бензинов двигател и да отговаря на евро 5 стандарта. Пътувам макар и рядко в чужбина, а започват да навлизат забрани за дизеловите автомобили евро 3/4 на първо време затова избора е бензин -за да не се налага преждевременно след 2-3 години да сменям автомобила.
    Също така с предимство при избора са 7-местните варианти -оттук избраните доколкото знам всички се предлагат със 7-места.
    Бюджет около 15-16 000лв.
    Бих се радвал да споделите опит -къде какво да търся, и кой най-си заслужава избора(ако вие лично избирате с тези критерии) -предимство евтина поддръжка, по-здрав мотор, икономичност, и по-възможност избор с механична скоростна кутия. Газова не планирам да монтирам. Доколкото съм чел тук -автоматичните кутии са доста скъпи за поддръжка и е за предпочитане да се избягват.
    Автомобила ще се кара предимно градско т.е. 4х4 не е задължително -годишен пробег 15-20 000км. Интересувам се от 7 местен автомобил, че по няколко пъти в годината качвам възрастни хора за кратки разстояния на 3-тия ред/или малкия сяда там -затова ми се налага да има по възможност 3-ти ред.
    На пръв прочит -външно на жената и допада Санта фе-то, на мен аутландъра(до 2012г), и Сорентото са ок -друг е въпроса дали могат да се намерят за този бюджет.
    Гледайки набързо сайтовете за продажба у нас -не мярнах бензинов -след 2010 -Соренто/Санта фе а и да има можеби трябва да се тръгне да се гледа по къщите.

  • #2
    От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

    И на трите големи хора на третия ред седалки нъц!
    Ако се мисли в тази насока се търси американски фулсайз трак или европейски ван - иначе се примирявате с декоративни детски места.

    След 2010, евро 5 и бензин са оксиморони при стандартните европейски модели - това са годините на дизеловия бум и заклеймяването на бензина.
    И пак отиваме към американски бензинови модели!


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

      Oстани си при вановете
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        И на трите големи хора на третия ред седалки нъц!
        Ако се мисли в тази насока се търси американски фулсайз трак или европейски ван - иначе се примирявате с декоративни детски места.

        След 2010, евро 5 и бензин са оксиморони при стандартните европейски модели - това са годините на дизеловия бум и заклеймяването на бензина.
        И пак отиваме към американски бензинови модели!
        Какъв е проблема на бензиновите мотори? Доколкото съм чел имаше някакви проблеми при бензиновия ix35 -не съм сигурен дали става въпрос за един и същи мотор който монтират и в соренто/санта фе.
        За бензиновия аутландър -второ поколение 170 коня съм чувал много добри отзиви(мицубиши форума) -за здрав двигател в комбинация с механична скоростна кутия.
        Третия ред седалки ми трябва обикновенно за кратко време лятото за къси разстояния и мисля че би трябвало да ми свърши работа.

        Коментар


        • #5
          От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

          Първоначално публикуван от mgmchannel Преглед на мнение
          Какъв е проблема на бензиновите мотори? Доколкото съм чел имаше някакви проблеми при бензиновия ix35 -не съм сигурен дали става въпрос за един и същи мотор който монтират и в соренто/санта фе.
          За бензиновия аутландър -второ поколение 170 коня съм чувал много добри отзиви(мицубиши форума) -за здрав двигател в комбинация с механична скоростна кутия.
          Третия ред седалки ми трябва обикновенно за кратко време лятото за къси разстояния и мисля че би трябвало да ми свърши работа.
          Съветвам да се погледнат и братчетата Пежо 4007 и Ситроен C crosser. На практика са абсолютно еднакви , в един завод в Япония сглобявани , бензиноеите са със същия мотор на Митсубиши. Експлоатирам едно бензиново 4007 и съм доста, доста доволен.
          Да, третия ред е почти неизползваем, но за деца за кратко става.
          Само на бензин с мех.скорости е не зле откъм разход на гориво. Фрапиращо е над 130 км/ч. С литър на всеки 10 км отгоре.
          Интерсно е, че имат и с Евро 4 и с Евро 5 за на практика еднакви конструкции.


          Peugeot 4007
          ex Nissan X-Trail 2.2 Di

          Коментар


          • #6
            От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

            Първоначално публикуван от mgmchannel Преглед на мнение
            Какъв е проблема на бензиновите мотори? Доколкото съм чел имаше някакви проблеми при бензиновия ix35 -не съм сигурен дали става въпрос за един и същи мотор който монтират и в соренто/санта фе.
            За бензиновия аутландър -второ поколение 170 коня съм чувал много добри отзиви(мицубиши форума) -за здрав двигател в комбинация с механична скоростна кутия.
            Третия ред седалки ми трябва обикновенно за кратко време лятото за къси разстояния и мисля че би трябвало да ми свърши работа.
            Бензиновите мотори не са проблемни.
            Проблема е избрания времевия диапазон - бензин/дизел са 5/95.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Бензиновите мотори не са проблемни.
              Проблема е избрания времевия диапазон - бензин/дизел са 5/95.
              Да прав си. Трудно се намират бензинови варианти -когато търся в избрания диапазон. Явно ще трябва да съм по-търпелив и да търся по-дълго време.

              Коментар


              • #8
                От: Sorento/Santa fe/Outlander или Captiva за семеен автомобил

                Що не си купиш Вояджър или Гранд Вояджър?Пълен лукс и комфорт на всички места,газифицират се ,екстри си имат задължително.....!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X