Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

    Здравейте ,
    Искам да си купя джип Grand Cherokee 4.0 или 4.7 с бюджет до 6000-7000 лева , но въпроса ми е към хората които са имали пряк допир с тези джипове.... Колко е разхода на газ/бензин градско и извън.
    Говорим за :
    -Градско нормално каране от 40 до 60 км в час ...
    -Градско агресивно каране от светофар до сфетофар с газ колкото може....
    -Извънградско от 100 до 140 нормално каране
    -Извънградско от 100 до 180 с постоянно изпреварване и ако се опитваш да стигнеш от София до Бургас за 2 часа примерно (за да ме разберете какво имам предвид) ...

    Очаквам вашите отговори и моля само хора които са имали пряк допир до колата и знаят как седят нещата.
    И моля без да се надиграваме на кой колко малко му харчи колата , а просто си кажете....

  • #2
    От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

    Колкото му сипеш. Не връща.
    Разход на 4.0 на газ - между 14 и 24 л. Долната граница - магистрално каране по твоето определение за "нормално". Горната - градско в София, без прекалено висене и лазене в задръствания.
    С този джип на състезания не съм ходил, та не му знам разхода при състезателно каране.

    А, като гледаш джипове с големи кубатури не питай за разход. Ако това колко харчи те притеснява - купи си малолитражка.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

      4.0 бензин на газ

      130 на магистралата - 17-19
      градско - постоянно задръстване- лятото 20-21, зимата и до 25 стига.

      най-големия минус на дълъг път е че всяко изпреварване от 100 нагоре си беше чиста мъка. Тотално спрял куц кон. То не бяха кикдауни, не беше чудо... докато един път, поради тази особеност бях на косъм дасе блъсна челно в ТИР... и се отказах от там нататък да изпреварвам.

      Мисълта ми е - тагретирай 4.7, при който разходът е същия, но въри доста повече.

      Коментар


      • #4
        От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

        Много се кефя някой като си търси кола с голяма кубатура, и пита колко харчи. Нямам Jeep, ама имам няколко V8 таратайки. Харченето им е най-малкия “проблем”.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

          Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
          докато един път, поради тази особеност бях на косъм дасе блъсна челно в ТИР... и се отказах от там нататък да изпреварвам.
          Защото ТИРа не скача в канавката да даде път на поредния велик безсмъртен, за разлика от обикновените хорица с обикновени коли.

          Не питай за разход??? Горивото е най-голямото перо в бюджета на всеки автомобил. Като си купиш дърта таратайка за 5-10х лв и на година харчи още толкова дали няма значение разхода?
          А пусналия темата, да си пуска компютъра и дава газ, да не излиза на пътя.

          Коментар


          • #6
            От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            ...
            Не питай за разход??? Горивото е най-голямото перо в бюджета на всеки автомобил. Като си купиш дърта таратайка за 5-10х лв и на година харчи още толкова дали няма значение разхода?
            ...
            Казано е: Като има значение разходът - не си купуваш V8-ак, който яде 20+, а гледаш леките коли, които са с разход наполовина или по-долу ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

              4,7 е правилния избор, но не е автомобил за високи скорости.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                Ама верно много му е извънградското на т'ва бе!? А и да планираш изпреварването като военна операция...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Защото ТИРа не скача в канавката да даде път на поредния велик безсмъртен, за разлика от обикновените хорица с обикновени коли.
                  Ако ме опрлиличаваш мен с "поредния велик безсмъртен", жестоко си се объркал, приятелю.... но да, факт е че ТИРът беше значително по-голям от мен, за разлика от останалите МПС-та, движещи се на пътя.

                  Освен това ми е много чудно защо решихте да го нападате така човека, когато е задал един прост въпрос, за да може, базирайки се на отговорите ви да вземе решение дали го устройва този автомобил, или не...
                  Последно редактирано от jamaika; 26-10-18, 08:08.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Защото ТИРа не скача в канавката да даде път на поредния велик безсмъртен, за разлика от обикновените хорица с обикновени коли.

                    Не питай за разход??? Горивото е най-голямото перо в бюджета на всеки автомобил. Като си купиш дърта таратайка за 5-10х лв и на година харчи още толкова дали няма значение разхода?
                    А пусналия темата, да си пуска компютъра и дава газ, да не излиза на пътя.
                    Разковничето е в детайлите. Търси се кола за 6-7 хиляди и голям мотор /е, голям за Българските представи поне/. Това нещо ще гълта мангизи като патка топли лай.а. И няма да е само горивото. Притеснява ли те разликата между 10 и 20 на 100, купуваш нещо лекичко с кубатура до 1.6, и се кефиш на колонката.

                    Я някой да каже колко е смяна на масло. А чифт гуми? И някой друг ремонт можете да споменете колко струва.
                    Врътката е да не се чупи. Имам 1.7 Хонда Сивик, 2 V8 Мерцедеса, една V8 Секвоя. Секвоята харчи точно четворно на Сивика. Ама ако Хондето се троши през ден, ше ми излиза по-евтино да си возя задника в 8 местната Тойотка. А коя кола за 6 хилки няма да се троши?
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      ... А и да планираш изпреварването като военна операция...
                      Да речем, че това е пресилено.

                      Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
                      ... Освен това ми е много чудно защо решихте да го нападате така човека, когато е задал един прост въпрос, за да може, базирайки се на отговорите ви да вземе решение дали го устройва този автомобил, или не...
                      На мен пък ми е чудно, че хора, които се интересуват от агресивно каране с всичката газ на тежки коли с големи двигатели, питат какъв ще да е разходът ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ... На мен пък ми е чудно, че хора, които се интересуват от агресивно каране с всичката газ на тежки коли с големи двигатели, питат какъв ще да е разходът ...
                        Щото нали, малолитражките при агресивно каране връщат бензина.

                        П.П. 4 литровия двигател в купето на Чероки почти няма разлика в харчлъка на газ. Градско до 20 а по магистралата със 110, щото аз повече с 31ци не вдигам, до 15 според вятъра и наклона.
                        Последно редактирано от коко келеша; 26-10-18, 09:26.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Щото нали, малолитражките при агресивно каране връщат бензина.

                          П.П. 4 литровия двигател в купето на Чероки почти няма разлика в харчлъка на газ. Градско до 20 а по магистралата със 110, щото аз повече с 31ци не вдигам, до 15 според вятъра и наклона.
                          Е-е,така вече - да,съвсем приличен разход.Ама 4.0L 18-20 на магистрала... На мен ми даде толкова със 180,когато му пробвах моженето. А "агресивно каране" на нещо,с аеродинамика на бунгало,не ви ли се струва...несериозно,колеги..?
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                            Мойте 5ст. по въпроса- 4.7 мотора в моите ръце 120 на темпомат магистрала Варна - Шумен и обратно. Пълно -пълно на една и съща колонка 13/100 газ.
                            Пак аз когато наказвам разни ТДИта - 30+.Когато карам нормално според мен 20-22л. газ на 100 км.
                            Жената като вози бебето по маршрут 15км в две посоки смесено каране, последно навъртя 350 км с 65 л газ. Не съм смятал колко е.
                            Поздрави.
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на гориво на Grand Cherokee 4.0i и 4.7i на ГАЗ

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              ... А "агресивно каране" на нещо,с аеродинамика на бунгало,не ви ли се струва...несериозно,колеги..?
                              Е, то не е задължително "агресивно" да означава непременно "бързо каране" ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X