Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

    Здравейте колеги,
    Дискавъри В8 4.0 бензин автомат с газов инжекцион 188000 км може би реални.
    Имам следния проблем:
    Вчера след 5 минути престой не пожела да запали - стартера върти до безкрай но като че ли няма гориво.
    Резервоара беше половин - напълних до горе. Пак пробвах 15 пъти не ще.
    След 30 мин запали.
    Придвижих го до неспециализиран сервиз само че вчера са нямали време да го гледат.
    Днеска обаче си пали нормално поне 15 пъти пробвахме.
    Майстора вика това е само имобилайзер.
    Да ама според други специалисти ако е имобилайзера свети лампата за алармата и не върти а то не е така.


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

    Ако престоят е след загрял двигател, тоест проблема е на топъл мотор, залагам на някоя електроника, датчик колянов или разпределителен вал(зависи какъв имаш).
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

      Пробвай да запалиш директно на газ, след това могат да се правят изводи.

      Коментар


      • #4
        От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

        Смени термодатчика.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

          Не пали директно на газ - когато не пали не пали. Но газовото ми е странно и не съм сигурен че може изобщо да пали на газ - уж светва че е на газ ама не съм сигурен.

          Не мисля че има връзка студена -топла защото вчера като почна проблема запали само веднъж и после загряла не палеше, после изстина и пак не палеше.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

            Залагам на датчик КВ/РВ.

            Коментар


            • #7
              От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

              И аз!

              Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

                Симптомите за датчик Колянов вал са гасне на тпло, и кати изстине- пали...Не е това дерта на чиляка...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Симптомите за датчик Колянов вал са гасне на тпло, и кати изстине- пали...Не е това дерта на чиляка...
                  Ще дам два примера. Може да са рядкост, но все пак:

                  1. Дизелова кола - пали студена, а като загрее - изгасва и повече не пали. Диагноза - датчик КВ.

                  2. Бензинова кола - пали студена, пали топла. Понякога нито студена, нито топла пали. Може да се наложи да се върти два или двадесет пъти, за да запали, без значение, дали ще е топла или студена. Диагноза - отново датчик КВ.

                  Не казвам, че тук на 100% това е проблемът, но тези симптоми на такава диагноза ме навеждат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дискавъри 2 В8 не пали винаги!

                    Има развитие.
                    Взех го от първия майстор според него е акумулатор защото мерил при палене 8 волта.
                    Тогава палеше вече студен.
                    Закарах го до другия си автомобил да мерна акумулатора и не се потвърдиха тези 8 волта а не палеше при 11 волта.
                    Там мина един друг майстор - почна да чете грешки но не отчиташе грешки.
                    Според този вече проблема бе сензор КВ.
                    После запали и накрая закаран при трети майстор той вече с неговата диагностика изкара грешки положение КВ.
                    Сензора е поръчан за Понеделник.
                    Засега толкова.


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X