Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатка на МЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатка на МЛ

    Става въпрос за понижаващият редуктор,който представлява двустепенен планетарен механизъм.Та въпросното изделие е съкратено откъм материяли и е направено като макет,изобщо не мога да повяврвам,че немци са го проектирали и произвели.Става въпрос за малките сателики на водилото,които хлопат насам-натам,издават дразнещ шум са във ей-това състояние на повечето МЛ-ли:

    След разглобяване утанових,че въпросните сателитки са със набита стоманена втулка,на едната беше останала люспа,другите две бяха на стружки в картера.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181023_202314.jpg
Прегледи:1
Размер:371.6 КБ
ID:6151607
    Това е натоварен възел и на всички планетарни механизми които съм виждал,сателитите са били на иглени лагери.Какво направих аз,проверих какви иглени лагери се предлагат(трябваше външен 14мм и вътрешен 12мм).Най-близките със диаметър 15 и 16мм без корпус ги пропуснах и взех 18х12х14мм.Разстъргах колелетата и набих лагерите,монтирах и изчезнаха всички луфтове.Сателитките са обемно закалени(циментация) и много твърди.При разстъргването установих,че може да се използват и лагерите 15 и 16мм,на мек материял излезе чак на 17мм,аз очаквах на 15 вече да съм на суров материял.За това и се подсигурих със лагери със корпус.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181023_201119.jpg
Прегледи:1
Размер:315.3 КБ
ID:6151608
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181023_201205.jpg
Прегледи:1
Размер:329.2 КБ
ID:6151609
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181023_201235.jpg
Прегледи:1
Размер:348.7 КБ
ID:6151610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181023_201558.jpg
Прегледи:1
Размер:356.5 КБ
ID:6151611
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181023_202050.jpg
Прегледи:1
Размер:291.4 КБ
ID:6151612
    Последно редактирано от petroffbg; 24-10-18, 20:24.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

  • #2
    От: Раздатка на МЛ

    В по старите времна инж правеха нещата свясно . Сега някои от менажерите е взел решение че е тоя възел трябва да струва не повече от Х пари и съответно така и са го сковали.
    Или пък са до дали на доставчик да го прави и саму казали - е те тва ти е цената- и пак същото -ония трабва да се вместят в бюджета.
    Както се казва - модерни времена.

    Коментар


    • #3
      От: Раздатка на МЛ

      Пламене,колко човека с МЛ хвърли в ужас?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Раздатка на МЛ

        Това на колко километра пробег е ?

        Коментар


        • #5
          От: Раздатка на МЛ

          Кой пуска бавни на мл?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Раздатка на МЛ

            Аз миналата седмица, от любопитство... ама на моя 270 дизел се оказа че бавните са по бързи отколкото мислех. Тази раздатка от кой модел МЛ е?
            0-

            Коментар


            • #7
              От: Раздатка на МЛ

              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
              Това на колко километра пробег е ?
              240000км по километраж.

              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
              Аз миналата седмица, от любопитство... ама на моя 270 дизел се оказа че бавните са по бързи отколкото мислех. Тази раздатка от кой модел МЛ е?
              МЛ-320,последният собственик твърди,че като купувал колата проверил дали работят бавните и повече не ги е включвал.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Раздатка на МЛ

                На моя единственния му собственик англичанина дето ми го продаде, на въпроса защо не се включват си каза чистосърдечно, че никога не е пипал копчето но след два шамара с чука в България тръгнаха... моя е на същите килъметри, гарантирано реални, дано нямам грижи с раздатката.
                0-

                Коментар


                • #9
                  От: Раздатка на МЛ

                  Аз на моя пък на
                  200000км.смених 2 раздатки за 2 лета.
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X