Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

    Колеги от известно време ми се върти в главата да монтирам на Терракана който карам допълнително нагревателче на малкия кръг. Зимата джипа загрява бавно защото сутрин се движа изцяло на спускане и това ме дразни. Обмислям да сложа фланец от Рено Лагуна с 3 подгревни свещи на малкия кръг, който да вържа с термодатчик и 3 релета. Това, което ме притеснява е дали алтернатора ще поеме натоварването. Някой правил ли го е и може ли да споделите опит. Благодаря!

  • #2
    От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

    Няма ли да е по-лесно, удобно и качествено да се сложи печка?

    Коментар


    • #3
      От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

      Всяка подгревна свещ е 20 ампера. Не е задължително да включиш всичките ама и съответно ще е топленето.

      Алтернатора на празен ход го смятай половината ампери

      Коментар


      • #4
        От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

        Аз съм го правил имам и тема .А Ясене ,с четири свещи зареждането е на ръба ,ти го мерИ.

        Коментар


        • #5
          От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

          забравил съм

          Коментар


          • #6
            От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Аз съм го правил имам и тема .А Ясене ,с четири свещи зареждането е на ръба ,ти го мерИ.
            А ефект има ли?

            Коментар


            • #7
              От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

              Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
              А ефект има ли?
              Не ,те по колите го слагат за красота.

              Коментар


              • #8
                От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                Ако си купиш от "честен" продавач,втора употреба,вярно може и да е за красотаАз имам монтирана мокра печка Вебасто,не работи,и се наиграх.Ако някой знае,да слагат нови нагреватели на 220 Волта за подгряване на антифриза някъде?Едва ли ще струва колкото нова дизелова печка...

                Коментар


                • #9
                  От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Не ,те по колите го слагат за красота.
                  Прочетох темата ти. Единствено остана да разбера колко ампера е алтернатора на Терракан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                    Ако си купиш от "честен" продавач,втора употреба,вярно може и да е за красотаАз имам монтирана мокра печка Вебасто,не работи,и се наиграх.Ако някой знае,да слагат нови нагреватели на 220 Волта за подгряване на антифриза някъде?Едва ли ще струва колкото нова дизелова печка...
                    80 лв. ама беше преди няколко години

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                      Няма ли да е по-лесно, удобно и качествено да се сложи печка?
                      Това ти е решението, най-вече за Владая.
                      Доста CDI-та имат стандартно печка която постоянно доподгрява при определени режими като в частност и в твоят случай.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                        На 2.0 Хди Ксара фабрично - 800W - 4 свещи 2х2 в парлел, командвани от 2 релета. Алтернатора е 150А Валео. Свещите са силно нелинейни - започват да харчат 25 А на студено вкючване и тока им спада до 13-15А на свещ след около минута.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                          Свещите са силно нелинейни като са в двигателя и не толкова - във вода.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                            @petrashkov и моите 5 ст. по темата, така като гледам, най-добрата комбинация цена-ефективност, може да ти даде система за подгряване на охл. течност на 220 V , то на ток общо взето други няма, просто на 12 V е много трудно да докараш такива мощности, имаше една на 24V мисля - най-важно е да има къде да го включиш, има такива при които помпата върти вкл след спиране на нагревателя, това ще направи работата им по-ефективна.

                            Бърз и лесен монтаж, не се свързва с електрическата инсталация на автомобила, голяма ефективност, мощности между 1,2 и 3 kW, при 220V не е проблем, търсиш "engine coolant heater", гледам в ebay цени 40-50 долара, нагряват до 60-80 градуса.Така нар. печки като Webasto, които се захранват с горивото от резервоара са доста по-удобен вариант, но са по-скъпи, изискват по-сложен монтаж и поддръжка.

                            За третия вариант - за подгревни елементи на 12 V съм най-скептичен (не успях да намеря темата на @ivo-police), първо от към ефективност и второ откъм натоварване за електроинсталацията на автомобила, слагат се серийно на някои модели за северните страни, но за големите двигатели се слагат "печки".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                              Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                              @petrashkov и моите 5 ст. по темата, така като гледам, най-добрата комбинация цена-ефективност, може да ти даде система за подгряване на охл. течност на 220 V , то на ток общо взето други няма, просто на 12 V е много трудно да докараш такива мощности, имаше една на 24V мисля - най-важно е да има къде да го включиш, има такива при които помпата върти вкл след спиране на нагревателя, това ще направи работата им по-ефективна.

                              Бърз и лесен монтаж, не се свързва с електрическата инсталация на автомобила, голяма ефективност, мощности между 1,2 и 3 kW, при 220V не е проблем, търсиш "engine coolant heater", гледам в ebay цени 40-50 долара, нагряват до 60-80 градуса.Така нар. печки като Webasto, които се захранват с горивото от резервоара са доста по-удобен вариант, но са по-скъпи, изискват по-сложен монтаж и поддръжка.

                              За третия вариант - за подгревни елементи на 12 V съм най-скептичен (не успях да намеря темата на @ivo-police), първо от към ефективност и второ откъм натоварване за електроинсталацията на автомобила, слагат се серийно на някои модели за северните страни, но за големите двигатели се слагат "печки".
                              Колега нещо такова ли имаш предвид?
                              http://car heater Engine block heate....com/e/6uHcCgC
                              Малко ме притеснява само да не наруши нормалната циркулация на антифриза.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X