Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

    Линка не се отваря.

    Все едно, тия отоплители представляват нагревател като бързоварче, заварено на тапа на двигателния блок. Можеш и сам да си го направиш именно от бързоварче и тапа. Нищо и няма на циркулацията.

    По-мощните са нагреватели от съдомиялна с помпа, те се закачат по кръга на парното.

    Коментар


    • #17
      От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

      Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
      Колега нещо такова ли имаш предвид?
      http://car heater Engine block heater 19 years experience specializing in the production Large car use auto parts
      https://s.click.aliexpress.com/e/6uHcCgC

      Малко ме притеснява само да не наруши нормалната циркулация на антифриза.
      Ето работещ линк към това, което си пуснал:

      https://www.aliexpress.com/item/Engi...d1c8983d22d787


      Това имам предвид ,като концепция ... като конкретен модел гледах такива (в ebay), на които е упомената температурата, до която нагряват (имат термореле), колкото е по-близко до работната, толкова по-добре, според мен трябва да се съобрази с температурата при която ти отваря термостата, в идеалния случай, термостатът трябва да се отвори и нагревателят да нагрее цялата охлаждаща течност.

      Друго което ми направи впечатление, че имаше споменато за някои модели, че помпата работи дори, когато наревателят се изключи от терморелето, беше също китайче, имаше и някакъв руски модел, бяха описали в рекламата си, че са го тествали много сериозно (поне имат условия) и са го усъвършенствали.

      Сигурен съм, че за по-горните въпроси, ако питаш ще ти отговорят. Питай и за ремонтнопригодност, смяна на нагревател и т.н., като гледам се разглобява, но знае ли човек.

      Коментар


      • #18
        От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

        Я да се включа и аз тук. Преди време на моето Рено Меган Сценик 1 Фаза 1 1998 година 1.9дти бях монтирал такава джаджа. Аз взех от автоморга от Пасат 4 или 5 мисля , че беше. Представлява един кошух с вход и изход и има 4 отвора за стандартни подгревни свещи. Смея да твърдя , че определено имаше резултат. След 5минути на място при температура около 0 до -5 градуса вътре започваше да духа топло. Без тази доработка отнемаше двойно. Аз използвай само две от свещите тъй като направих сметката , че две свещи са едни около 40А консумация а динамото мисля , че даваше 98А( тук не съм никак сигурен) . Имах и идея за захранване от външен източник и загряване преди да запаля колата, обаче тук трябва да се помисли за циркулация на водата , терморегулатор и сериозен трансформатор от 220 на 12 волта. Та според мен колега не му мисли. Намери от някоя морга готов модул. Един терморегулатор от китайците за 4-5 долара ( ако смяташ че няма да го забравяш може и с вякакво ключе) две релета и си готов.

        Коментар


        • #19
          От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

          Тези нагреватели за 220 се ползват по далечния север. Всъщност е много човешко решение, ако имаш гараж. Няма циркулация-просто поддържа блока топъл около 40 градуса.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Jan-6-PlugIn.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5801714
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Тези нагреватели за 220 се ползват по далечния север. Всъщност е много човешко решение, ако имаш гараж. Няма циркулация-просто поддържа блока топъл около 40 градуса.
            [ATTACH=CONFIG]973362[/ATTACH]
            Ма колегата не е в далечният Север, а във Владая, и проблема не му е паленето, а недозагряването, защото като се пусне към София до околовръстното кара без газ.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

              Ако се взима от морга, е добре да се вземе и блока с релетата. На Ауди и Фолксваген от 90-те той мисля че е някъде под предното стъкло около моторната за чистачките.
              Стандартно при VAG, колите с тази система са с поне 120А алтернатор(иначе без нея 90А).
              Полза има, предимно за парното, но чак чудеса да не се очакват.
              Според мен водната печка си е по-читаво решение и доста по-ефективно.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Terracan 2.9 150hp отоплител за антифриз.

                Бях си направил отоплител с три свещи и го ползвах една зима на дълга фруктиера ... ефект на две свещи почти никакъв. По късно ще го снимам.
                Последно редактирано от EIvanov; 03-11-18, 15:56.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X