Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai дилема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai дилема

    Здравейте,

    Реших да сменям колата с градски SUV и за момента оглеждам обявите из нета и сондирам мнения. Главно се интересувам от марката Hyundai и по конкретно модела IX35. Много ще се радвам ако някой има преки впечатления относно дизела който е 1.7 115 кс и 2.0 136 кс. За да е по заплетено, ако е възможно някой колега има впечатления каква е разликата в цените за обслужване и за резервни части спрямо Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 113 кс модела който е до 2005? Интересувам се защото баща ми е с такъв, има го от 5 години до сега е сменил единствено накладките и машината е уникално здрава, само масло се сменя и се опитвам да си направя сметка за предстояща покупка какво би било спрямо Санта Фе-то.

    Джипа ще си го карам предимно по асфалт без офроуд или ако има такъв ще е по черен път. Иначе карам около 25 - 30 000 на година и искам да преценя дали е достатъчно здрав автомобил на който мога да разчитам (IX35).

    Също на външен вид ми допада Subaru Tribeca B9 3.0, но за него не съм чувал добри неща, та ако някой колега има впечатления спрямо Tribeka и IX35 също ще се радвам да ги сподели. Само да уточня ако е Трибека задължително ще се газифицира или търси такава на която е поставена АГУ.

    Благодаря предварително на отзовалите се!

    Поздрави!

  • #2
    От: Hyundai дилема

    Ето ти линк към колата на колега.

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=203911

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai дилема

      Колегата пита за IX 35, а не IX 55. Ще следя темата.

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai дилема

        Здравейте,

        Да от IX35 се интересувам, 55 нещо не ми допада от към вид а и вече се скача на по голяма кубатура от към двигател и последващите разходи по обслужване и поддръжка стават в повече. Аз за това се двоумя за Трибеката, по евтина е като първоначална инвестиция и тя е с 3.0 двигател, но газта намалява цената на горивото, но пък си остават другите разходи и за това ще се радвам някой ако е запознат с джипа как стой финансово в дългосрочен план.
        Мисля си че IX35 би трябвало да е по евтиния избор в дългосрочен план, но нямам преки впечатления нито приятели/познати със такава машина за да споделят впечатления или просто да се запозная по добре с автомобила. А и кой знае някой може да е има по дълбоки познания и да сподели някоя болест на джипа от която е по добре да се стой по далеч.

        Поздрави!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X