Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов рутер-мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов рутер-мнения

    Здравейте колеги!Предстои ми смяна на рутера,защото стария (TP-link от най-смотаните с една антена)взе да прави проблеми.Четох четох да се образовам малко и стигнах до следния избор - Tp-link c2300.Рутера ще се ползва основно за Wi-fi и ми трябва връзката да е стабилна и силна(четох че имал нещо MiMo което било точно за това).По принцип бюджета ми е до 200лв.-въпросния го намерих за 260лв на едно място.Незнам дали правя добър избор с този рутер за нуждите ми?



  • #2
    От: Нов рутер-мнения

    MIMO, ако го използваш с няколко WiFi клиента, би трябвало да усетиш подобрение. Ако ще е вързан само един клиент, трябва и той да поддържа MU-MIMO, за да използваш предимството на технологията.

    Коментар


    • #3
      От: Нов рутер-мнения

      Къв проблем прави?
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #4
        От: Нов рутер-мнения

        Винаги съм препоръчвал tp-link от гледна точка на евтин и сравнително безпроблемен рутер, ама за 260 лева е някакво извращение. Бих инвестирал някакво време в някакво routeros решение, защото:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mtik.PNG
Прегледи:1
Размер:2.6 КБ
ID:5801319

        Коментар


        • #5
          От: Нов рутер-мнения

          Телефоните и таблета вкъщи поддържат MiMo,компютъра не но той така или иначе смятам да му закарам кабел в бъдеще.Mikrotic и аз съм чувал че са добри но аз относно интернет настройки хич ме няма.На стария рутер му пропада връзката постоянно и иска рестарт нон стоп.Търся да е стабилен без рестарти и да забравя че имам рутер :d


          Коментар


          • #6
            От: Нов рутер-мнения

            Ако хич те няма в настройките, то питай доставчика ти на интернет дали не може да ти го настрои, дори и срещу заплащане, защото гледам цената на приличен клас микротик е слезла до 135 лева, а дори железния RB2011 е 220-230 лева. Вярно, нямат мимо, нямат и 5 GHz, но пък работят безгрижно години наред.

            Коментар


            • #7
              От: Нов рутер-мнения

              Първоначално публикуван от valkov1989 Преглед на мнение
              Телефоните и таблета вкъщи поддържат MiMo,компютъра не но той така или иначе смятам да му закарам кабел в бъдеще.Mikrotic и аз съм чувал че са добри но аз относно интернет настройки хич ме няма.На стария рутер му пропада връзката постоянно и иска рестарт нон стоп.Търся да е стабилен без рестарти и да забравя че имам рутер :d
              Смени му захранващия адаптер.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                Re: Нов рутер-мнения

                Подкрепям bokomo за микротика. Откакто съм го сложил съм забравил как изглежда, куче е, не създава никакви проблеми. Оставeте ги тези тъп линкове.

                Коментар


                • #9
                  От: Нов рутер-мнения

                  Или го ресетни и го настрои на ново - в последно време много ги ‘хакват’
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов рутер-мнения

                    Гарантирам че във форума,80% няма да могат да си го настроят сами този микротик.

                    За миналата седмица съм наслагал над 15 рутера по клиенти със различно предназначение.

                    Било то за разширяване на обхвата на мрежа,запълване на дупки с обхвата,прехвърляне на нет от една сграда в друга през вифи....Тп линка си се справя доволно и не забиват както едно време.

                    Бях скептичен и в едни джиджавки дето се пъхат във контакта и са с две антенки...Имат различни функции...но кефят със елементарната настройка като повторител и репитер на мрежа...
                    Със две такива от Газпром ,закарах 30 мегабита фрий нет на два блока на 200-300 метра и държат и на трафик.
                    Последно редактирано от Roninn; 25-10-18, 19:18.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов рутер-мнения

                      Един HAPac на микротик би бил чудесен. Лично смятам че е много по добре от 2011ката. Но съм съгласен с Ронин, дори и с новите "уизарти" пак ще е тегавиня и ще има въпроси това защо не върви онова защо. Иначе си е чудесно решение за постоянна и безпроблемна работа. А най много се кефя че няма антени а имам сигнал

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Нов рутер-мнения

                        Микротика в изимод е елементарен за настройка. Една странчка е. Една чоФка, юзър пасс и си готов.

                        Аз имам HAPac не лайт. Чакай че го забравих и какъв е та ходих да го погледна. Има си и усб, можеш да си направиш файлов сървър или да му боднеш 3г флашка за бакъп, благинка си е.
                        SMB то работи бавно за трансфер.
                        Последно редактирано от Daniel; 25-10-18, 20:27.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов рутер-мнения

                          Ок,ама за какво е тази грандомания ? Реално каквото и да си купиш дори и в най ниския клас ще задоволи нуждите на един домашен потребител.Тя стабилната връзка нито се определя от бюджета нито от марката. Без значение дали е микротик или тплинк почти всичко е еднакво под пластмасите (всеки слага каквото има на пазара към момента ). Още повече че на един домашен потрбител нито ще му трябва бгп,опънвпн или ще седне да си прави файлов сървър с усб2 флашка.
                          Use since:
                          OpenBSD 3.x
                          FreeBSD 4.x
                          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов рутер-мнения

                            Не съвсем. Грандомания е да си купиш нещо на петорна цена, а гледай сега какви предложения има:




                            Най-евтиният тплинк, който намерих струва 39,99. Разликата в цената няма нищо общо с това какво беше преди време.

                            Моднат и добре настроен тп-линк може да е стабилно нещо, но категорично не може да се сравнява с микротик, който маса по-дребни доставчици използват в напълно професионална среда без всякакви грижи. Наистина 95% от функциите на routeros са абсолютно непотребни за краен потребител, но стабилността на работа, приличното ниво на сигурност, добрия сигнал на безжичната част са добре дошли на всеки, особено на такава цена.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от bokomo; 25-10-18, 21:07.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов рутер-мнения

                              Гледам и не мога да видя какво виждаш.Това което аз виждам е tl-wr841 с надпис Микротик ( QCA9533 650Mhz ,32Mb ram ,4x10/100, 2.4Ghz 802.11b/g/n вградени антени).
                              Това че някой който го ползва за професионални нужди нищо не означава,за толква му стига бюджета и акъла.Нито е стабилмно нито е сигурно ното сигнала му е сигнал,просто си е едно домашно рутерче.
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X